Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę i mama
materiały prasowe
Karmienie

Manualny czy elektryczny? Mamy radzą, jaki laktator wybrać

Zastanawiasz się nad kupnem laktatora i nie wiesz, czy wybrać laktator manulany czy elektryczny? Nasz użytkowniczki przetestowały oba modele laktatorów Philips Avent. Przeczytaj, co o nich sądzą.

Laktator to jedno z niezbędnych akcesoriów każdej karmiącej mamy. Przydaje się zarówno wtedy, gdy mama ma nawał pokarmu, jak i wtedy gdy maluch nie potrafi czy nie chce ssać piersi lub konieczna jest dłuższa rozłąka z dzieckiem, np. gdy po urlopie macierzyńskim wracasz do pracy. Jeśli już myślisz o kupieniu laktatora, pewnie zastanawiasz się, jaki wybrać: manualny czy elektryczny? Mamy z Babyonline.pl specjalnie dla was przetestowały oba modele laktatorów Philips Avent. Jak je oceniają? Sprawdźmy!

Laktator manualny vs. elektryczy Philips Avent

Wybierając laktator, warto zwrócić uwagę na dwie chyba najważniejsze cechy tego sprzętu – skuteczność oraz komfort użytkowania. Jak laktatory Philips Avent wypadły w tych dwóch kategoriach? Bardzo dobrze, bo wszystkie mamy uważają, że odciąganie pokarmu laktatorem elektrycznym Philips Avent jest bardzo komfortowe, a tego samego zdania jest aż 90% mam, które testowały laktatory manualne Philips Avent. 100% mam twierdzi też, pokarm można odciągnąć szybko i sprawnie lub w miarę szybko i sprawnie, używając obu modeli. Oba laktatory są też wyposażone w specjalną nakładkę masującą, która ma za zadanie ułatwić odciągnięcie pokarmu. Jak tę funkcję oceniają nasze użytkowniczki? Bardzo dobrze – mamy przyznają, że nakładka jest wygodna i funkcjonalna, dzięki czemu delikatnie, ale skutecznie stymuluje wypływ pokarmu.

Jeśli laktator składa się z kilku części, warto sprawdzić, czy złożenie i rozłożenie go nie sprawia trudności. Wszystkie testerki potwierdzają, że poszczególnych części obu modeli laktatorów Philips Avent są dobrze dopasowanie i tylko jedna osoba zadeklarowała, że napotkała niewielkie trudności w złożeniu sprzętu po raz pierwszy.

laktator Avent
materiały prasowe

Co jeszcze warto sprawdzić, wybierając laktator? Jeśli zamierzasz z nim podróżować, zwróć uwagę na wymiary laktatora. Wszystkie mamy testujące laktator manualny uznały, że sprzęt ma wygodne, niewielkie rozmiary jest też lekki i dlatego łatwo go przenosić z miejsca na miejsce. Tego samego zdania jest 80% mam, które używały laktatora elektrycznego. Zatem jeśli zamierzasz często zabierać laktator w podróż, wybierz ten ręczny – będzie bardziej poręczny i nie obciąży zbytnio twojego bagażu.
 

Laktator Avent
materiały prasowe

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę. Jako świeżo upieczona mama nie będziesz miała zbyt wiele wolnego czasu – obowiązki związane z opieką nad maleństwem są naprawdę absorbujące. Nie chcesz więc chyba tracić cennego czasu na mycie laktatora? Jeśli tak, możesz spokojnie postawić na jeden z dwóch testowanych przez nasze użytkowniczki modeli. Mamy przyznaję, że oba laktatory czyści się szybko i sprawnie, a ich ogromną zaletą jest to, że można je myć w zmywarce. Dzięki temu masz więcej czasu na zabawę z dzieckiem.

Który laktator wybrać – manualny czy elektryczny?

Jak widzisz, model laktatora powinnaś dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Przy wyborze kieruj się komfortem i skutecznością w odciąganiu pokarmu. Dla początkujących mam być może lepiej sprawdzi się laktator elektryczny, który niemalże bez twojego udziału odciągnie pokarm. Jeśli jednak zamierzasz dużo podróżować z laktatorem lub zabierać go np. do pracy, postaw na nieco lżejszy i zajmujący mniej miejsca laktator manualny. Kupując tak ważny sprzęt, warto też kierować się zdaniem innych mam. Oto kilka opinii naszych użytkowniczek, które przetestowały laktatory Philips Avent:

  • Laktator ręczny znakomicie odciąga pokarm, bardzo komfortowo, jest praktyczny, bardzo łatwy w użytkowaniu i w czyszczeniu. Jest nieduży, dlatego łatwo się go przechowuje i przenosi. Laktator odciąga pokarm szybko i sprawnie, bez bólu. Zapewnia on wygodę podczas jego stosowania, a komfort odciągania daje satysfakcję, przyjemność i pełen relaks. Laktator ręczny jest idealny przy nadmiarze pokarmu, jestem z niego bardzo zadowolona. Bezboleśnie odciąga on pokarm, jest to niezawodna pomoc dla karmiącej matki, polecam go z całego serca. Kiedy dziecko jest przeziębione i ma katar, wtedy nie jest w stanie opróżnić piersi, bo zapchany i chory nosek uniemożliwia to. Laktator jest wtedy niezastąpiony, a nakładka masująca wspomaga stymulację pokarmu i dopasowuje się do piersi bezproblemowo. Dla mnie to rewelacyjny laktator i cichy w użytkowaniu.
  • Laktator jest bardzo wygodny, funkcjonalny, lekki i łatwy w przechowywaniu. Bardzo prosty w użytkowaniu i w utrzymaniu w czystości.
  • Szybkość użycia i wygoda. To że bez kłopotów i w każdej pozycji mogłam go używać. Po prostu świetny!
  • Jest nieskomplikowany i prosty w użyciu. Charakteryzuje się cichą pracą i siłą fizyczną która pozwala mu zmierzyć się z tak ważnym zadaniem jak odciąganie mojego pokarmu:) Doskonale się prezentuje; jest smukły, zwinny ,lekki a do tego bardzo dobrze trzyma się w ręce i pozwala zachować komfortową pozycję podczas odciągania pokarmu. Ważną jego cechą jest także delikatność - odciągając pokarm, delikatnie masuje piersi matki tak jak robi to dziecko podczas ssania.
  • Laktator podarował mi luksus w postaci kilku dodatkowych chwil w ciągu dnia, odciąganie pokarmu jest szybkie i komfortowe. Z laktatorem Philips łatwo utrzymać laktację na odpowiednim poziomie, produkt wprost idealny dla każdej karmiącej mamy, daje dużą swobodę.

 
Nic więc dziwnego, że nasze wszystkie testerki planują nadal używać laktatorów Philips Avent i z czystym sumieniem polecają je innym karmiącym mamom.

laktator Avent
materiały prasowe
Karmienie
Najlepiej, bo naturalnie
Zgadzasz się, że naturalny pokarm zapewnia dziecku najlepszy start w życie, ale czasami w porze karmienia nie możesz być ze swoim maluszkiem? W takiej sytuacji z pomocą przyjdą Ci lakatatory Philips Avent z serii Natural. Dzięki nim łączenie karmienia piersią i butelką staje się o wiele prostsze.

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje karmienie piersią przez co najmniej pierwsze pół roku życia dziecka. Kluczem od udanego karmienia jest poczucie komfortu mamy, ponieważ stres lub właśnie dyskomfort mogą znacząco wpłynąć na ilość pokarmu . Taki wewnętrzny spokój jest konieczny zwłaszcza w sytuacji, kiedy mama pokarm musi od­ciągnąć, bo wie, że w porze, gdy bobas zgłodnieje, jej nie będzie obok. Tymczasem wg badań globalnym zasięgu, przeprowadzonych przez Philips AVENT i Philips Centre for Health and Well-being, 23% kobiet rezygnuje z karmienia piersią w ciągu pierwszych trzech miesięcy, gdyż jest to dla nich zbyt bolesne. Ten kłopot może pomóc rozwiązać odpowiedni lakatator . Dla zdrowia dziecka i komfortu mamy W serii produktów Avent Natural mamy znajdą zarówno laktator elektro­niczny , jak i ręczny. Model elektroniczny ma regulowane podciśnienie, dzięki czemu symu­luje odruch ssania dziecka, zapewniając skuteczne odciąganie pokarmu. Nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się mamie odprężyć, a co za tym idzie, uzyskać więcej pokarmu. Co bardzo istotne z punku widzenia wygody karmiącej, unikalny kształt laktatora pozwala odciągać pokarm pozostając w wygodnej pozycji, bez konieczności pochylania się do przodu. Ponadto, dzięki osobnej bazie, jest on dużo lżejszy, co daje komfort mamie podczas użytkowania. Dodat­kowo nie ma obecnie ryzyka zalania silniczka laktatora pokarmem, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny . Odciąganie należy zacząć od delikatnej stymulacji, aby następnie wybrać jedno z 3 ustawień odciągania. Całe mle­ko trafia wprost do butelki Avent Natural, która jest dołączona do zestawu, a inspirowany naturą kształt smoczka sprawia, że jest on szybko akcepto­wany przez maluszka. Oczywiście urządzenie sprawdza się także w podró­ży – by...

laktator Philips Avent
materiały prasowe
Karmienie
Przygotuj się już dziś na przyjęcie maluszka
Nie wiesz, jak wybrać dobry laktator? Przeczytaj nasze porady i kup laktator Philips Avent, a jeśli nie spełni twoich oczekiwań - po prostu oddaj go do sklepu!

Macierzyństwo to cudowny czas, ale już w pierwszych dniach po porodzie możesz się spotkać z różnymi problemami związanymi z laktacją. Warto wcześniej się do nich przygotować i uniknąć nerwowych sytuacji, gdy twój maluszek będzie już na świecie i zawczasu wybrać laktator . Może się on okazać pomocny przy zbyt dużej lub zbyt małej ilości pokarmu, zastoju pokarmu czy zatkaniu przewodu mlecznego.  Kup laktator bez ryzyka Jeśli obawiasz się, że zakupiony laktator okaże się zbędny, skorzystaj z akcji Philips Avent „Kup laktator bez ryzyka”. W ramach promocji w ciągu 60 dni od zakupu będziesz mogła zwrócić laktator - bez problemów i dodatkowych kosztów. Warunkiem jest nierozpakowanie laktatora oraz przedstawienie dowodu zakupu. Akcja trwa od 15 stycznia do 14 kwietnia 2016 roku i obejmuje sklepy w całej Polsce. Regulamin akcji dostępny jest na www.philips.pl/promocje oraz u sprzedawcy. Promocją objęte są trzy modele laktatorów Philips Avent: elektroniczny SCF332/01, manualny SCF330/20 z butelką i Via SCF330/13 z 3 pojemnikami na pokarm. Który z nich wybrać? Jak wybrać laktator? Laktatory ręczne to dobre rozwiązanie, gdy pokarm odciąga się od czasu do czasu. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i umożliwia łatwą obsługę jedną ręką. Z kolei laktator elektryczny jest idealny dla mam często odciągających pokarm, które chcą to robić bez wysiłku, tylko za dotknięciem przycisku.  Wszystkie laktatory Philips Avent charakteryzują się wyjątkową konstrukcją, która sprawia, że mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli siedzisz prosto. Oznacza to, że możesz siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie musisz pochylać się do przodu. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa.  Rekomendowane ceny laktatorów Philips Avent objętych...

Karmienie
Jak odciągać pokarm: ręcznie czy laktatorem?
Ręcznie czy laktatorem: jak odciągać mleko z piersi? Kiedy mleka będzie więcej i który sposób jest skuteczniejszy i wygodniejszy? Sprawdziliśmy!

Odciąganie pokarmu wcale nie wydaje się na początku tak proste. Podpowiadamy, jak krok po kroku odciągać mleko. Odciąganie mleka będzie trwało od 20 do 40 minut, dlatego zapewnij sobie spokojne i wygodne miejsce. Najlepiej, gdy dziecko śpi lub w domu jest tata (lub babcia, opiekunka), żeby w razie czego mógł zająć się dzieckiem.  Jak odciągać pokarm: przygotuj siebie   Pół godziny przed ściąganiem pokarmu wypij szklankę ciepłego napoju. Weź ciepły prysznic lub połóż na piersi kompres. Posłuchaj ulubionej muzyki lub spróbuj w inny sposób się odprężyć. Pomyśl ciepło o dziecku, o tym, jak je kochasz.  Delikatnie pomasuj piersi. Ruchy powinny przypominać głaskanie. Masuj całą pierś w różnych kierunkach. Jak ręcznie odciągać pokarm Jeśli odciągasz pokarm ręcznie, połóż dłoń na piersi tak, by kciuk był na górze, na krawędzi otoczki brodawki, a reszta palców pod spodem. Następnie naciskaj pierś kciukiem i palcem wskazującym uciskając tylko otoczkę. Rób to rytmicznie po całym obwodzie brodawki. Potem odciągnij mleko z drugiej piersi, a następnie znów wróć do pierwszej. Laktatory elektryczne - sprawdź opinie Jak odciągać pokarm laktatorem Jeśli zamierzasz często odciągać pokarm, warto kupić laktator. Może być ręczny lub elektryczny. Ważne, by miał regulowaną siłę ssania, gdyż odciąganie pokarmu nie powinno być dla ciebie bolesne. Wręcz przeciwnie: powinno być przyjemne. Laktator najlepiej sprawdza się w czasie odciągania pokarmu, jednak nie warto oszczędzać na kupnie laktatora. Zwłaszcza, że jest on bardzo pomocny, gdy karmisz piersią. Laktator bardzo się przydaje podczas karmienia piersią: to jeden z najważniejszych pomocników karmiącej mamy !  

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak