Laktator to jedno z niezbędnych akcesoriów każdej karmiącej mamy. Przydaje się zarówno wtedy, gdy mama ma nawał pokarmu, jak i wtedy gdy maluch nie potrafi czy nie chce ssać piersi lub konieczna jest dłuższa rozłąka z dzieckiem, np. gdy po urlopie macierzyńskim wracasz do pracy. Jeśli już myślisz o kupieniu laktatora, pewnie zastanawiasz się, jaki wybrać: manualny czy elektryczny? Mamy z Babyonline.pl specjalnie dla was przetestowały oba modele laktatorów Philips Avent. Jak je oceniają? Sprawdźmy!

Reklama

Laktator manualny vs. elektryczy Philips Avent

Wybierając laktator, warto zwrócić uwagę na dwie chyba najważniejsze cechy tego sprzętu – skuteczność oraz komfort użytkowania. Jak laktatory Philips Avent wypadły w tych dwóch kategoriach? Bardzo dobrze, bo wszystkie mamy uważają, że odciąganie pokarmu laktatorem elektrycznym Philips Avent jest bardzo komfortowe, a tego samego zdania jest aż 90% mam, które testowały laktatory manualne Philips Avent. 100% mam twierdzi też, pokarm można odciągnąć szybko i sprawnie lub w miarę szybko i sprawnie, używając obu modeli. Oba laktatory są też wyposażone w specjalną nakładkę masującą, która ma za zadanie ułatwić odciągnięcie pokarmu. Jak tę funkcję oceniają nasze użytkowniczki? Bardzo dobrze – mamy przyznają, że nakładka jest wygodna i funkcjonalna, dzięki czemu delikatnie, ale skutecznie stymuluje wypływ pokarmu.

Jeśli laktator składa się z kilku części, warto sprawdzić, czy złożenie i rozłożenie go nie sprawia trudności. Wszystkie testerki potwierdzają, że poszczególnych części obu modeli laktatorów Philips Avent są dobrze dopasowanie i tylko jedna osoba zadeklarowała, że napotkała niewielkie trudności w złożeniu sprzętu po raz pierwszy.

materiały prasowe

Co jeszcze warto sprawdzić, wybierając laktator? Jeśli zamierzasz z nim podróżować, zwróć uwagę na wymiary laktatora. Wszystkie mamy testujące laktator manualny uznały, że sprzęt ma wygodne, niewielkie rozmiary jest też lekki i dlatego łatwo go przenosić z miejsca na miejsce. Tego samego zdania jest 80% mam, które używały laktatora elektrycznego. Zatem jeśli zamierzasz często zabierać laktator w podróż, wybierz ten ręczny – będzie bardziej poręczny i nie obciąży zbytnio twojego bagażu.

materiały prasowe

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę. Jako świeżo upieczona mama nie będziesz miała zbyt wiele wolnego czasu – obowiązki związane z opieką nad maleństwem są naprawdę absorbujące. Nie chcesz więc chyba tracić cennego czasu na mycie laktatora? Jeśli tak, możesz spokojnie postawić na jeden z dwóch testowanych przez nasze użytkowniczki modeli. Mamy przyznaję, że oba laktatory czyści się szybko i sprawnie, a ich ogromną zaletą jest to, że można je myć w zmywarce. Dzięki temu masz więcej czasu na zabawę z dzieckiem.

Zobacz także

Który laktator wybrać – manualny czy elektryczny?

Jak widzisz, model laktatora powinnaś dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Przy wyborze kieruj się komfortem i skutecznością w odciąganiu pokarmu. Dla początkujących mam być może lepiej sprawdzi się laktator elektryczny, który niemalże bez twojego udziału odciągnie pokarm. Jeśli jednak zamierzasz dużo podróżować z laktatorem lub zabierać go np. do pracy, postaw na nieco lżejszy i zajmujący mniej miejsca laktator manualny. Kupując tak ważny sprzęt, warto też kierować się zdaniem innych mam. Oto kilka opinii naszych użytkowniczek, które przetestowały laktatory Philips Avent:

  • Laktator ręczny znakomicie odciąga pokarm, bardzo komfortowo, jest praktyczny, bardzo łatwy w użytkowaniu i w czyszczeniu. Jest nieduży, dlatego łatwo się go przechowuje i przenosi. Laktator odciąga pokarm szybko i sprawnie, bez bólu. Zapewnia on wygodę podczas jego stosowania, a komfort odciągania daje satysfakcję, przyjemność i pełen relaks. Laktator ręczny jest idealny przy nadmiarze pokarmu, jestem z niego bardzo zadowolona. Bezboleśnie odciąga on pokarm, jest to niezawodna pomoc dla karmiącej matki, polecam go z całego serca. Kiedy dziecko jest przeziębione i ma katar, wtedy nie jest w stanie opróżnić piersi, bo zapchany i chory nosek uniemożliwia to. Laktator jest wtedy niezastąpiony, a nakładka masująca wspomaga stymulację pokarmu i dopasowuje się do piersi bezproblemowo. Dla mnie to rewelacyjny laktator i cichy w użytkowaniu.
  • Laktator jest bardzo wygodny, funkcjonalny, lekki i łatwy w przechowywaniu. Bardzo prosty w użytkowaniu i w utrzymaniu w czystości.
  • Szybkość użycia i wygoda. To że bez kłopotów i w każdej pozycji mogłam go używać. Po prostu świetny!
  • Jest nieskomplikowany i prosty w użyciu. Charakteryzuje się cichą pracą i siłą fizyczną która pozwala mu zmierzyć się z tak ważnym zadaniem jak odciąganie mojego pokarmu:) Doskonale się prezentuje; jest smukły, zwinny ,lekki a do tego bardzo dobrze trzyma się w ręce i pozwala zachować komfortową pozycję podczas odciągania pokarmu. Ważną jego cechą jest także delikatność - odciągając pokarm, delikatnie masuje piersi matki tak jak robi to dziecko podczas ssania.
  • Laktator podarował mi luksus w postaci kilku dodatkowych chwil w ciągu dnia, odciąganie pokarmu jest szybkie i komfortowe. Z laktatorem Philips łatwo utrzymać laktację na odpowiednim poziomie, produkt wprost idealny dla każdej karmiącej mamy, daje dużą swobodę.
Reklama


Nic więc dziwnego, że nasze wszystkie testerki planują nadal używać laktatorów Philips Avent i z czystym sumieniem polecają je innym karmiącym mamom.

Reklama
Reklama
Reklama