Laktator służy do odciągania pokarmu z piersi kobiety. Najczęściej pomaga w sytuacji, gdy mama planuje wyjście z domu bez maluszka – najpierw odciąga ona mleko, a pod jej nieobecność tata lub inna osoba może je podać w butelce i tym samym zaspokoić potrzebę głodu dziecka. To bardzo ważne, gdyż specjaliści rekomendują wyłączne karmienie piersią do końca 6. miesiąca życia z utrzymaniem pokarmu mamy jako podstawowego źródła mleka. Dlaczego? Mleko mamy zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju, a także m.in. wspomaga działanie układu odpornościowego, chroniąc maluszka przed chorobami. Laktator to urządzenie, które wspiera niemowlę i… mamę, dlatego często widnieje na listach wyprawkowych oraz towarzyszy rodzinie na kolejnych etapach rozwoju szkraba.

Reklama

W jakich konkretnie sytuacjach przyda się laktator?

To niezawodny pomocnik, który pozwala mamie na chwile odpoczynku w samotności – wyjście z domu bez maluszka to chwila wytchnienia, która jest potrzebna każdej kobiecie. Nie byłoby to możliwe bez wcześniejszego odciągania pokarmu. Poza tym laktator sprawdzi się w problemach laktacyjnych, gdy niemowlę nieprawidłowo chwyta lub opróżnia pierś.
Urządzenie przydatne jest też podczas nawału pokarmu lub jego zastoju. W takich sytuacjach warto odciągać niewielkie ilości mleka, co przynosi ulgę nabrzmiałym i obolałym piersiom. Przyda się on również, gdy pojawiają się trudności z rozbudzeniem lub podtrzymaniem laktacji (zdarzają się one np. u kobiet po cięciu cesarskim). Dodatkowo laktator to niezastąpiona pomoc, gdy mama ma poranione, płaskie lub wklęsłe brodawki.
Urządzenie pomaga też w sytuacji przedwczesnego porodu. Należy pamiętać, że wcześniaki mają nierzadko trudności ze ssaniem pokarmu z piersi lub jest to często wręcz niemożliwe. Wtedy odciąganie pokarmu laktatorem i podawanie go noworodkowi ma nieocenioną wartość dla malucha.

Dlaczego warto zdecydować się na laktator elektryczny SHELLY od Babyono? Oto 7 jego zalet:

Praktyczny, skuteczny i komfortowy

Odciąganie pokarmu podczas gotowania, odkurzania lub spacerów? Chociaż brzmi abstrakcyjnie, to dzięki laktatorowi muszlowemu SHELLY jest możliwe! To rewolucyjne urządzenie nie ma żadnych rurek czy przewodów, dlatego w sposób komfortowy odciąga pokarm bez konieczności użycia rąk. Ma 3 tryby pracy i 7 poziomów siły – wystarczy przystawić go do piersi, uruchomić i gotowe.
Ponadto elektryczny laktator SHELLY ma dwa rozmiary lejków, dlatego świetnie dopasowuje się do rozmiaru piersi. Włącz go i tyle – możesz odciągać pokarm i wykonywać inne czynności.

Babyono

Lekki, poręczny i cichy

Laktator SHELLY to idealny pomocnik niezależnie od miejsca – sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim, a wszystko dlatego że ma bezprzewodowe zasilanie. Ponadto urządzenie jest poręczne – z łatwością zabierzesz go w podróż czy na spacer.
Rewolucyjne jest również to, że doskonale przylega do ciała, nie krępuje ruchów i pozwala dyskretnie odciągać pokarm – możesz mieć ten cichy laktator zawsze przy sobie!

Babyono

Bezpieczny

Urządzenie SHELLY wykonano z bezpiecznego tworzywa, więc może mieć kontakt z żywnością. Jakość materiału przekłada się także na mniejsze ryzyko podrażnień skóry.

Zobacz także
Babyono

Czy już wiesz, czym się zajmiesz podczas odciągania pokarmu… tym razem bez użycia rąk?

Reklama

Materiał powstał z udziałem marki Babyono

Reklama
Reklama
Reklama