Laktacja

alkohol a karmienie piersią
karmienie piersią
laktacja
dieta karmiącej mamy

Alkohol a karmienie piersią – co musisz wiedzieć o piciu alkoholu podczas laktacji

Alkohol przenika do pokarmu mamy. Nawet niewielkie ilości alkoholu w okresie karmienia piersią mogą powodować szkody w mózgu dziecka, który dopiero się kształtuje. W czasie laktacji najlepiej nie pić nawet tzw. piwa bezalkoholowego.
Joanna Biegaj
czy karmiąca mama może jeść truskawki
karmienie piersią
laktacja

Truskawki a karmienie piersią –​ dozwolone czy nie?

Truskawki są owiane złą sławą wśród karmiących mam. Choć zalecenia dotyczące diety podczas karmienia piersią już dawno się zmieniły, nadal wiele kobiet szuka informacji, czy truskawki należą do grupy produktów zakazanych. Wyjaśniamy, kto może jeść truskawki bez obaw i jakie wartości odżywcze mają te niezwykłe owoce.
Małgorzata Wódz
laktator SHELLY Babyono
karmienie butelką
laktator
poradnia laktacyjna

Laktator – Twój niezawodny pomocnik w karmieniu dziecka

Laktator to niezastąpiona pomoc w trakcie przygody laktacyjnej. Karmienie piersią nie zawsze jest proste, dlatego warto mieć przy sobie urządzenie, które pomoże odciągnąć pokarm i tym samym bez względu na sytuację zaspokoić apetyt maluszka. Poznaj zalety cieszącego się dużą popularnością laktatora muszlowego SHELLY od Babyono!
Partner
laktacja
karmienie piersią
laktacja
homeopatia

Jak pobudzić laktację po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu? Najlepsze sposoby

Istnieją dobre sposoby na pobudzenie laktacji zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu. Można zwiększyć wytwarzanie mleka w piersiach, używając laktatora lub częściej przystawiając dziecko. Podpowiadamy, jak skutecznie i szybko pobudzić laktację.
Joanna Biegaj
Sylwia Przybysz: „BARDZO chciałam karmić… nie było mi dane”
karmienie piersią
laktacja

Sylwia Przybysz miała zapalenie piersi: „BARDZO chciałam karmić… nie było mi dane”

„W Polsce jest takie przekonanie, że jeśli ktoś nie karmi piersią, to jest to jego świadoma decyzja, że tego nie chce. I oczywiście każdy ma do tego prawo. Ale niestety dotyka to też matki, które chciałyby karmić, a nie mogą…” – mówi o karmieniu piersią Sylwia Przybysz.
Luiza Słuszniak
Tatuaż a karmienie piersią
karmienie piersią
laktacja
tatuaż

Tatuaż a karmienie piersią: ile po porodzie można zrobić tatuaż?

Marzysz o tatuażu, ale zastanawiasz się, czy karmienie piersią to nie przeszkoda? Warto poważnie przemyśleć tę decyzję, jeśli niedawno zostałaś mamą. Sprawdź, jak długo należy się wstrzymać ze zrobieniem tatuażu po porodzie, oraz dlaczego laktacja to przeciwwskazanie do tatuowania.
Dominika Bielas
słodycze a karmienie piersią
karmienie piersią
laktacja
dieta karmiącej mamy

Słodycze a karmienie piersią: na co możesz sobie pozwolić?

Słodycze podczas karmienia piersią nie są zabronione, ale nie są też czymś, co specjaliści polecają karmiącej mamie. Możesz sobie pozwolić jednak np. na suszone owoce lub czekoladę. Karmiąc piersią, wybieraj domowe słodycze, unikaj ciasteczek i ciast kupowanych w sklepie.
Katarzyna Pinkosz
Wpływ alkoholu i papierosów na karmienie piersią
alkohol
karmienie piersią
papierosy

Palenie a karmienie piersią – skutki palenia podczas karmienia piersią

Palenie i karmienie piersią zdecydowanie nie powinny iść w parze. Substancje toksyczne zawarte w tytoniu wnikają do mleka matki, a wraz z nim do organizmu dziecka. Dopiero po upływie 12 godzin od wypalenia ostatniego papierosa we krwi mamy nie ma nikotyny.
Katarzyna Imiołek
karmienie piersią
laktacja
karmienie piersią

Karmienie piersią: techniki, pozycje, najważniejsze zasady [PROSTA INSTRUKCJA WIDEO]

Karmienie piersią niekiedy bywa bardzo trudne dla debiutującej mamy. Przedstawiamy szczegółową instrukcję karmienia piersią, która ułatwi karmienie dziecka. Położna Malwina Sierzan krok po kroku wyjaśnia, jak należy karmić piersią.
Joanna Biegaj
laktator Philips Avent
karmienie piersią
laktator
laktacja

Odpowiedz na pytanie i wygraj… elektryczny laktator Philips Avent lub muszle laktacyjne! [KONKURS]

Jeśli obawiasz się, że piersi nie mogą produkować wystarczającej ilości mleka i chciałabyś mieć na wszelki wypadek sprzęt, który pomoże je nakłonić do intensywniejszej pracy lub planujesz krótkie wyjścia, podczas których ktoś będzie podawał dziecku odciągnięty pokarm, z pewnością przyda ci się porządny laktator. Skuteczny, łatwy w obsłudze, piękny i trwały. Mamy świetną wiadomość: wystarczy, że weźmiesz udział w naszym konkursie, a przy odrobinie szczęścia takie urządzenie może być twoje!
Partner
bawarka na laktację
laktacja

Bawarka na laktację: czy herbata z mlekiem jest dobra na laktację? Jak się ją robi?

Bawarka na laktację to stary sposób stosowany jeszcze w czasach naszych babć. Czy bawarka jest rzeczywiście dobra na pobudzenie produkcji mleka? Odpowiedź nie wszystkich ucieszy – herbata z mlekiem nie pomoże na laktację. Ale czy jest zdrowa?
Magdalena Drab
Jak rozkręcić laktację
karmienie piersią
laktacja

Jak rozkręcić laktację – co pomoże? Czy można rozkręcić laktację laktatorem?

Jeśli zastanawiasz się, jak rozkręcić laktację, pewnie martwisz się, że masz za mało pokarmu dla dziecka. Spokojnie, są sposoby na rozkręcenie laktacji, także laktatorem. Uwaga, wbrew obiegowym opiniom na pobudzenie laktacji nie pomoże bezalkoholowe piwo czy bawarka.
Sylwia Niemczyk
wyrosła jej trzecia pierś
laktacja

Urodziła, a potem wyrosła jej TRZECIA PIERŚ!

Pewna Portugalka kilka dni po porodzie zaobserwowała u siebie guzek pod pachą. Wydobywał się z niego pokarm. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia, gdyż takie przypadki są naprawdę rzadkie.
Ewa Janczak-Cwil
Agnieszka Włodarczyk pokonała problemy z laktacją
karmienie piersią
mama
laktacja

Agnieszka Włodarczyk znalazła sposób na problemy z laktacją! „Presja karmienia piersią jest nie do zniesienia”

Agnieszka Włodarczyk opublikowała post, w którym ogłosiła, że skończyły się jej problemy z laktacją. Aktorka zdradziła także, co jej zdaniem zadziałało najbardziej. Dodała, że młodym mamom nie jest łatwo...
Joanna Biegaj
Agnieszka Włodarczyk opowiedziała o problemach z karmieniem piersią
karmienie piersią
laktacja
młoda mama

Agnieszka Włodarczyk opowiedziała o problemach z karmieniem piersią

Agnieszka Włodarczyk opublikowała bardzo szczery wpis, w którym zwierzyła się ze swoich problemów związanych z karmieniem piersią. Młoda mama dostała jednak bardzo dużo wsparcia od swoich fanek, które również są mamami.
Joanna Biegaj
Ola Żebrowska wyciek mleka
laktacja

Aleksandra Żebrowska pokazała się z… cnotą niewieścią!

Karmiąca piersią Aleksandra Żebrowska niewątpliwie ma dystans do siebie. Na jej profilu na Instagramie pojawiło się wymowne zdjęcie opatrzone komentarzem, który od razu podchwyciła część obserwujących, nawiązując do niedawnych wypowiedzi doradcy ministra Czarnka.
Ewa Janczak-Cwil
muszle laktacyjne
karmienie piersią
laktacja
akcesoria do karmienia

Muszle laktacyjne – do czego służą i jak ich używać?

Muszle laktacyjne to specjalne nakładki na piersi, które pomagają opanować problemy laktacyjne, np. bolące brodawki czy nawał pokarmu, ale też zbierają wyciekający pokarm. Nosi się je wewnątrz biustonosza, więc są niewidoczne z zewnątrz.
Ewa Janczak-Cwil
problemy z karmieniem piersią
karmienie piersią
laktacja
nawał pokarmu

Ratunku, mam już dość! - 5 najczęstszych problemów z karmieniem piersią

Ciągle słyszysz, jak ważne jest karmienie piersią. A ty masz ochotę krzyczeć: „To nie jest takie proste!”. Prawda – czasem nie jest. Ale... może być!
Karolina Kozak
karmienie piersią
karmienie butelką
laktacja

Dlaczego mamy nie karmią piersią? Powód jest smutny...

85% kobiet deklaruje w czasie ciąży, że będzie karmić piersią. Znacznie mniej rzeczywiście to robi.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk