Tiny Love leżaczek
materiały prasowe
Noworodek

Jak bawić się z maluchem, by wspomagać jego rozwój mowy? Podpowiadamy!

Mowa, tak jak każda inna umiejętność wymaga doskonalenia. To, jak dużo mówisz do dziecka oraz w jaki sposób, ma olbrzymi wpływ na rozwój maluszka. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku w doskonaleniu umiejętności komunikacji!

Choć zanim usłyszysz pierwsze „mama” minie wiele miesięcy, jednak twoje dziecko już od pierwszych dni próbuje się z tobą komunikować. Płacz, pierwsze uśmiechy, czy gaworzenie to cała paleta możliwości. Niezwykle ważne jest, byś jako rodzic próbowała zrozumieć, to co maluch chce Ci przekazać. Warto również wiedzieć, że możesz wspomagać rozwój dziecka w tym obszarze. Nie zapominaj, że maluch najwięcej uczy się właśnie od ciebie. Twoja mowa ciała, a także to, jak często i w jaki sposób mówisz do dziecka, będzie miało ogromny wpływ na rozwój jego mowy. Choć początkowo może to nie być łatwe, wystarczy kilka prostych zabaw i chęć zrozumienia malca, by się „dogadać”.

Gimnastyka buzi i języka

Choć na początku maluszek na wszystko reaguje tak samo, to z czasem czujna mama może znaleźć różnice w płaczu sygnalizującym mokrą pieluszkę, głód, czy senność. Możesz także wprowadzić proste zabawy, które pomogą wam w lepszej komunikacji. Niestety z pozycji leżącej nie wszystko wygląda tak interesująco, a maluch przecież nie może nieustannie być trzymany na rękach. Z pomocą przychodzi wielofunkcyjny leżaczek, bujaczek z funkcją krzesełka 3w1. Jednym kliknięciem możesz przestawić go z pozycji drzemki do pozycji zabawy i cieszyć się czasem spędzanym z maluchem!

Tiny Love leżaczek
materiały prasowe

Leżaczek jest miejscem do siedzenia w bezpiecznej dla malucha półleżącej pozycji - by móc obserwować co dzieje się w domu.
Bujaczek z kolei to idealne miejsce do zabawy. Wystarczy podnieść oparcie do półleżącej pozycji składając blokadę z przodu i z tyłu - w ten sposób zamieniamy leżaczek w bujaczek i aktywne ruchowo miejsce do zabawy. Spełniać może również funkcję uspokajacza - Wibrujące ruchy leżaczka-bujaczka 3w1 mogą pomóc dziecięcemu układowi trawiennemu złagodzić dyskomfort wywołany np. kolką a pozycja półleżąca będzie bezpieczna dla maluszka, który cierpi na refluks.
Trzecią opcją jest krzesełko. Podnosząc oparcie do maksymalnej wysokości czyli do pozycji siedzącej i rozkładając przednią i tylną blokadę leżaczka zamieniamy leżaczek w stabilne krzesełko do karmienia. Co więcej taka pozycja jest również idealna do spędzania czasu twarzą w twarz z dzieckiem, rozmowy, komunikacji i zacieśniania więzi.
Jedno kliknięcie wystarczy, żeby zmienić funkcje zabawki. Oprócz 3-stopniowej regulacji oparcia samą zabawkę można również obracać o 180 stopni, co ułatwia rodzicowi dostęp do dziecka.
Tiny Love leżaczek
materiały prasowe

Dodatkową atrakcją, która może stanowić również inspirację w zabawie jest zabawka świetlno-muzyczna na ruchomym ramieniu. Posiada ona 9 melodii oraz dwa stopnie głośności. Dźwięk można ustawić w 3 trybach pracy:

  • ciągła muzyka - zabawne melodie,
  • ciągła muzyka - kojące melodie,
  • muzyka aktywowana przez dziecko, uruchomienie następuje, gdy dziecko złapie jedną z zabawek.

Co więcej, same zabawki również są interaktywne. Na spodzie dużego kwiatka z 4 płatkami umieszczono atrakcyjne obrazki, które świecą się, gdy gra muzyka. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze, szeleszczące zawieszki. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i umieszczenie dowolnych zabaweczek, aby urozmaicić dziecku zabawę. Maluch chwytając je doskonali umiejętności motoryczne.
 

Wielofunkcyjny leżaczek, bujaczek z funkcją krzesełka 3w1 jest dodatkowo niezwykle praktyczny, co mamy niewątpliwie docenią. Przede wszystkim ze względu na wyściełane siedzisko oraz poszczególne elementy zabawek, które można prać w pralce a także regulowane ramię zabawki, które zapewnia łatwy dostęp do malucha.

Mały czytelnik

Dziecko pośrednio uczy się mówić wtedy, kiedy nas słucha. Dlatego czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspierających tę umiejętność. Od pierwszych chwil życia idealnie sprawdzi się interaktywna książeczka „Zabawa na łące”. Zabawka jest dwustronna – z jednej strony książeczka jest czarno-biała, z drugiej – kolorowa. Poza tym wyposażona jest w liczne aktywizujące elementy. Dzięki temu rozwiązaniu książeczka idealnie wspiera zmysł wzroku dziecka na odpowiednim etapie jego rozwoju.

Tiny Love
materiały prasowe

Zabawne tekstury, kontrastujące kształty i kolorowe postaci to trening nie tylko wzroku! Aktywizujące elementy „Zabawy na łące” pomagają wydłużyć czas spędzany przez dziecko na brzuszku, wzmacniając tym samym mięśnie ramion i karku. To również doskonały punkt wyjścia do tworzenia opowieści, nauki słów i  - gdy maluch nieco podrośnie – powtarzania ich.
Książeczka jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, dokądkolwiek z maluszkiem zmierzacie. Dzięki temu zapewnisz mu zabawę i atrakcje również w podróży. Zabawka pasuje do większości wózków, kołysek. Dzięki temu rozwój jest zawsze w zasięgu ręki dziecka.

Tiny Love
materiały prasowe

Prawidłowa artykulacja

Gryzaki to nie tylko sposób dziecka na swędzące przy ząbkowaniu dziąsła. To również niezwykły trening mięśni jamy ustnej wpływający poprawnie na artykulację. Gimnastyka z pałąkami - Zabawa na łące to nie klasyczna  mata edukacyjna do której możesz przymocować gryzaki (choć oczywiście jest taka możliwość). W zestawie znajduje się zabawka Ptaszek ze światełkiem i muzyką oraz funkcją nagrywania.
test mat edukacyjnych Tiny Love
Takie rozwiązanie wspomagają rozwój języka i komunikowania się. Podczas zabawy na macie dziecko słyszy słowa oraz całe zdania wypowiadane znanym mu głosem. Nie ma przeciwwskazań, abyś zaśpiewała maluchowi ukochaną piosenkę, przy której będzie mógł bezpiecznie zasnąć. Ptaszek bowiem może zostać odczepiony od maty i przymocowany nieopodal łóżeczka czy w wózku.
test mat edukacyjnych Tiny Love

Materiał powstał we współpracy z: Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA