Czy wiesz, jak dbać o skórę swojego dziecka?
Informacji na temat skóry dziecka jest wiele i nie wszystkie są prawdziwe. Sprawdź, co jest prawdą, a co tylko mitem!
1. Jak długo rozwija się skóra dziecka?
- Przez pierwsze pół roku życia dziecka.
- Przez cały okres niemowlęcy.
- Nawet do 3. roku życia.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Do 3. roku życia skóra rozwija się i nie stanowi odpowiedniej bariery dla szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do krwioobiegu i przeniknąć w głąb organizmu - to bardzo ważna informacja dla Ciebie i Twojego dziecka!
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Tak, skóra dziecka rozwija się do 3. roku życia i nie stanowi odpowiedniej bariery dla szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do krwioobiegu i przeniknąć w głąb organizmu. Nie zapomnij o tym przy wyborze proszku do prania!
2. Jaką grubość ma nie w pełni dojrzała skóra dziecka?
- 20 mikrometrów
- Jest 5 razy cieńsza od skóry dorosłego.
- Jest prawie tak samo gruba jak skóra dorosłego.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Nie zapominaj, że skóra dziecka jest 5 razy cieńsza niż skóra dorosłego. To jeden z powodów, dla którego skórę malucha należy otoczyć pełną ochroną.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Wiesz już, że skóra dziecka jest 5 razy cieńsza niż skóra dorosłego. Nie zapomnij, że to jeden z powodów, dla którego trzeba ją otoczyć pełną ochroną.
3. Co zapewnia ochronę dziecięcej skórze?
- Dziecięca skóra nie wymaga specjalnej ochrony.
- Kosmetyki - to najważniejsze elementy dziecięcej wyprawki.
- Warto pamiętać zarówno o kosmetykach, jak i o delikatnym proszku do prania.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Skóra dziecka nie jest w pełni dojrzała i potrzebuje właściwej pielęgnacji. Skuteczna ochrona dziecięcej skóry to coś więcej niż tylko delikatne kosmetyki! To również odpowiedni proszek do prania dziecięcych ubranek. To ważne, bo skóra dziecka styka się z ubrankiem przez cały czas.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
To dobrze, że myślisz o skórze swojego dziecka, nie tylko wybierając kosmetyki, ale także proszki do prania! Pamiętaj, że warto stosować odpowiednie środki piorące aż do 3. roku życia Twojego dziecka. To ważne, bo skóra styka się z ubrankiem przez cały czas.
4. Jak dbasz o skórę dziecka podczas kąpieli?
- Kąpię malucha długo i używam jak najwięcej środków pielęgnacyjnych do skóry.
- Przygotowuję odczuwalnie cieplejszą wodę w temperaturze ok. 39 st. C.
- Delikatnie osuszam skórę ręcznikiem, który - tak jak ubranka - piorę w proszku dla małych dzieci.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Nieodpowiednie kosmetyki i środki do prania, a także zbyt ciepła i długa kąpiel mogą osłabiać ochronę, jaką daje dziecięcej skórze płaszcz hydrolipidowy. Pamiętaj, by ręcznik, którym wycierasz malca, był również wyprany w delikatnych środkach! To część kompleksowej ochrony dziecięcej skóry.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Dobór odpowiednich kosmetyków, a także dbanie, by kąpiel nie trwała zbyt długo, a temperatura wody nie przekraczała 36-37,5 st. C są ważne - bardzo dobrze, że pamiętasz też o ręczniku! Na wszelki wypadek możesz uprać wszystkie domowe ręczniki w dziecięcych środkach piorących.
5. Dziecko nie ma jeszcze 3 lat i nie ma widocznych na skórze objawów alergii. W jakich środkach pierzesz jego ubranka?
- W proszku do prania dla dzieci, bo nie podrażnia i jest bezpieczny dla skóry dziecka.
- Wybieram tradycyjne, „babcine” metody prania, np. w płatkach mydlanych.
- Wystarczy, że piorę w zwykłym proszku i płuczę dwa razy. Dziecko należy przyzwyczajać do zwykłych detergentów, żeby się uodporniło.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Brak podrażnień i objawów alergii widocznych na skórze dziecka nie świadczy o tym, że spełnia ona swoje funkcje ochronne w takim stopniu jak skóra dojrzała. Dlatego zwykłe proszki nie są odpowiednie do prania dziecięcych ubranek. Stosowanie do prania płatków mydlanych powoduje powstawanie osadów mydlanych, osadzających się na tkaninie i elementach pralki. Stosuj delikatne i bezpieczne środki dla dzieci, które dobrze wypłukują się z tkanin.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Tak trzymaj. Brak podrażnień i objawów alergii widocznych na skórze dziecka nie świadczy o tym, że spełnia ona swoje funkcje ochronne w takim stopniu jak skóra dojrzała. Dlatego pamiętaj, żeby używać proszku do prania dla dzieci aż do 3. roku życia.
6. Czy uważasz, że zwykłe środki do prania mogą powodować alergie skórne?
- Tak, dlatego piorę ubranka dziecka tylko w specjalnych proszkach dla dzieci.
- Raczej nie, to głównie pokarmy wywołują objawy mogące świadczyć o alergii.
- Nie, nie mają na to większego wpływu.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Jest wiele czynników przyczyniających się do rozwoju alergii. Jeśli zauważysz u swojego malucha objawy skórne mogące świadczyć o alergii, pamiętaj, że nie zawsze jest to reakcja na pokarm. Czasami rodzice podejrzewają alergię pokarmową u swojego dziecka, a okazuje się, że zmiany skórne to reakcja na nieodpowiedni proszek.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
To dobrze, że stosujesz specjalny proszek do prania dla dzieci, który jest bezpieczny dla niedojrzałej skóry maluszka. Jest wiele czynników przyczyniających się do rozwoju alergii. Czasami rodzice podejrzewają alergię pokarmową u swojego dziecka, a okazuje się, że zmiany skórne to reakcja na nieodpowiedni proszek.
7. Jak płuczesz dziecięce ubranka?
- Nie dbam o to specjalnie.
- Koniecznie dwa razy, gdy piorę w zwykłym proszku.
- Płuczę raz, ale używam specjalnych środków do prania dla dzieci.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Substancje piorące zawarte w zwykłych proszkach wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie i mają kontakt ze skórą. Dlatego pamiętaj, aby używać delikatnych środków piorących dla dzieci, gdyż ich skóra rozwija się do 3. roku życia.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
To dobrze, że pierzesz ubranka swojego malucha w specjalnych środkach do prania dla dzieci. Substancje piorące zawarte w zwykłych proszkach wiążą się z włóknami i nawet po podwójnym płukaniu pozostają w tkaninie i mają kontakt ze skórą. Dlatego ważne jest, aby używać delikatnych środków piorących dla dzieci, gdyż ich skóra rozwija się do 3. roku życia.
8. Czy oprócz ubranek malucha pierzesz inne rzeczy w proszku do prania dla dzieci?
- Po co? Wystarczy, że upiorę tylko ubranka dziecka.
- Piorę wszystko, co ma kontakt ze skórą dziecka, nawet pościel i swoje ubrania.
- Ubrania całej rodziny piorę w zwykłym, ale delikatnym proszku.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
W specjalnym proszku do prania dziecięcych ubranek warto prać wszystko, co ma kontakt ze skórą malucha, np. ubrania rodziców, którzy biorą dziecko na ręce, a także pościel rodziców, gdy dziecko leży również w ich łóżku.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
To prawda, że w specjalnym proszku do prania dziecięcych ubranek warto prać wszystko, co ma kontakt ze skórą malucha. Stosuj tę zasadę najlepiej do 3. roku życia dziecka.
9. Czy w proszku przeznaczonym do dziecięcych ubranek można prać rzeczy całej rodziny?
- Tak, są dobre zwłaszcza dla alergików.
- Nie, są zbyt delikatne i nie dopierają.
- Lepiej uprać rzeczy dziecka w zwykłym proszku i dobrze wypłukać.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Proszki do prania dziecięcych ubranek są delikatne, nie zawierają rozjaśniaczy optycznych ani sztucznych barwników i enzymów, które mogłyby powodować podrażnienie skóry. Są odpowiednie dla całej rodziny - także dla alergików.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Masz rację! Czy wiesz dlaczego w proszkach dla dzieci warto prać także ubrania alergików? Takie środki piorące są delikatne, nie zawierają rozjaśniaczy optycznych ani sztucznych barwników i enzymów, które mogłyby powodować podrażnienie skóry.
10. Jak sobie radzisz z plamami na ubrankach dziecka?
- Stosuję specjalny, przebadany przez specjalistów odplamiacz dla dzieci.
- Nie używam odplamiacza, ponieważ jest niebezpieczny dla skóry dziecka.
- Od czasu do czasu stosuję zwykły odplamiacz.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Zwykłe odplamiacze są dla dziecka niebezpieczne! Do odplamiania dziecięcych ubranek możesz jednak użyć specjalnego środka. Na rynku są dostępne produkty, których receptura została opracowana i przebadana zgodnie z wymogami Instytutu Matki i Dziecka.
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
Mamo, tak trzymaj. Środki, których receptura została opracowana i przebadana zgodnie z wymogami Instytutu Matki i Dziecka, są w pełni bezpieczne dla Twojego malucha. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz mieć czyste ubranka i zdrowe dziecko .
11. Kiedy przestajesz stosować specjalne proszki do prania dziecięcych ubranek?
- Po pierwszym roku życia.
- Po trzecim roku życia.
- Stosuję je tylko do ubranek noworodka.
ODPOWIEDŹ NIEPOPRAWNA
Przez pierwsze trzy lata skóra malucha rozwija się i jest bardzo podatna na agresywne działanie czynników zewnętrznych, a szkodliwe substancje mogą łatwiej przedostać się do krwioobiegu. Dlatego przez cały ten czas trzeba stosować delikatne środki do prania dziecięcych ubranek!
ODPOWIEDŹ POPRAWNA
To świetnie, że pamiętasz o stosowaniu delikatnych środków piorących przez pierwsze 3 lata życia dziecka. Skóra malucha rozwija się w tym czasie i jest bardzo podatna na agresywne działanie czynników zewnętrznych, a szkodliwe substancje mogą łatwiej przedostać się do krwioobiegu.
Jeszcze więcej o pielęgnacji skóry Twojego dziecka dowiesz się na www.3latapodochrona.pl.