Dni robią się coraz cieplejsze, nic więc dziwnego, że zarówno my, jak i nasze pociechy będziemy szukać ochłody. Gdzie można ją znaleźć? Oczywiście w wodzie, czyli na basenie, nad morzem czy jeziorem. Zanim jednak wybierzesz się z Maluchem na kąpielisko, sprawdź, jak się do tego przygotować i jak pielęgnować skórę malca po wodnych harcach.

Reklama

Maluch na nieznanych wodach

Aby dziecko nie bało się wody, szybko nauczyło się pływać i zwyczajnie polubiło zabawę w wodzie, dobrze jak najwcześniej zacząć przyzwyczajać malucha do przebywania w większych zbiornikach wody niż wanna. Ponadto zabawa w wodzie wspiera rozwój fizyczny i psychiczny, dlatego pierwszej wizyty na pływalni nie warto odkładać na bliżej nieokreślone „kiedyś”. Na basen możesz wybrać się już z 6-misięcznym Brzdącem. Przed pierwszą wizytą na pływalni odwiedź obiekt sama i obejrzyj go dokładnie. Zwróć uwagę na to, czy jest czysto, sprawdź, w jaki sposób woda jest uzdatniana i ile wynosi jej temperatura (dla niemowlaka odpowiednia będzie temperatura ok. 32-34 stopni C). Zwróć też uwagę, czy zejście do wody jest wygodne i bezpieczne i czy w wybranym przez Ciebie obiekcie znajdują się udogodnienia dla rodziców z dziećmi, np. przewijaki, wygodne, szerokie ławki w szatniach, specjalny brodzik dla najmłodszych. Jeśli basen przeszedł Twoją matczyną kontrolę jakości, możesz śmiało zabrać tam Maluszka.

Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta na basenie z dzieckiem, warto zapisać się na specjalne zajęcia dla rodziców i niemowląt. Instruktor pokaże Ci, jak bezpiecznie i wygodnie trzymać dziecko w wodzie, a także jak się z nim bawić, jednocześnie wspomagając jego rozwój. Twój Mały Marynarz będzie mógł natomiast obserwować inne pływające Szkraby. Kiedy już poczujesz się pewniej, możesz śmiało chodzić z Maluchem na basen sama.

Kąpiele w plenerze

Ochłodę w upalne dni oraz dobrą zabawę znajdziecie także nad morzem czy nad jeziorem. Gdy wybierasz się z dzieckiem na takie kąpielisko, upewnij się, że zostało ono dopuszczone do użytku i że jest strzeżone. Pamiętaj także, by pod żadnym pozorem nie pozwalać dziecku, nawet temu nieco starszemu, bawić się w wodzie bez Twojej opieki. Powinnaś cały czas mieć Szkraba na oku, nawet gdy bawi się tylko przy brzegu. Warto także dla bezpieczeństwa założyć dziecku specjalne rękawki do pływania, dzięki którym Maluch utrzyma się na powierzchni wody w razie jakiegoś niefortunnego zdarzenia.

Reklama

Pielęgnacja po kąpieli

Bez względu na to, gdzie wybieracie się na wodne harce, powinnaś zabrać ze sobą torbę z niezbędnymi rzeczami. Co będzie potrzebne? Na pewno ręcznik, specjalne pieluszki do pływania oraz kosmetyki do pielęgnacji skóry. Po wyjściu z wody umyj dokładnie pod prysznicem całe ciało dziecka, aby spłukać chlor, morską sól lub inne zanieczyszczenia. Doskonale sprawdzi się JOHNSON’S® Baby delikatny żel do mycia ciała lub JOHNSON'S® Baby kremowy żel do mycia ciała z oliwką. Oba produkty są hipoalergiczne, mają neutralne pH, doskonale oczyszczają skórę dziecka i pozostawiają ją miękką i delikatną. Zarówno woda chlorowana, jak i ozonowana, a także słona woda morska bardzo wysuszają skórę. Po prysznicu nie zapomnij więc o nawilżeniu skóry dziecka. Aby przywrócić skórze Maluszka odpowiedni poziom nawilżenia, wetrzyj w nią JOHNSON’S® Baby mleczko intensywnie pielęgnujące. Ten kosmetyk łagodnie nawilża i chroni, a jego łagodność, delikatność i hipoalergiczność zostały potwierdzone klinicznie. JOHNSON’S® Baby mleczko intensywnie pielęgnujące zadba o to, by nawet najdłuższa morska przygoda nie zostawiła śladu na skórze Twojego Małego Marynarza.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama