Skóra dziecka już od pierwszego dnia po porodzie wchodzi w cykl przemian, które trwają nawet do 3. roku życia. Dopiero wtedy osiąga ona pewien rodzaj dojrzałości, bo budową i funkcjami upodabnia się do skóry dorosłych. Wcześniej natomiast jest niezwykle delikatna (także przez bardzo cienki naskórek) i narażona na wiele czynników - nie posiada dotąd całkowicie wykształconych mechanizmów obronnych. To właśnie ten okres jest niezwykle znaczący i decydujący o tym, jak skóra naszej pociechy będzie wyglądać w kolejnych latach życia. Na rodzicach ciąży, także w tym względzie, ogromna odpowiedzialność. Jak zatem sobie z nią poradzić i nauczyć się odpowiedniej pielęgnacji?

Reklama

Systematyczność i delikatność

Na dbanie o wrażliwą skórę maluszka składa się wiele zabiegów i czynności. Jedną nich stanowi delikatne oczyszczanie. I właśnie delikatność ma tu kluczowe znaczenie. Warto pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia dziecka nie są konieczne codzienne kąpiele. Zbyt częste mycie może znacznie wysuszać skórę niemowlaka. Nie wskazane jest także stosowanie gąbek czy myjek, które są mało higieniczne i mogą okazać się pożywką dla bakterii.

Kolejnym istotnym elementem jest właściwe nawilżanie, zmiękczanie i natłuszczanie. Dlaczego? Płaszczem ochronnym dla naszej skóry jest osłona hydrolipidowa, stanowiąca podstawową barierę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, drobnoustrojami oraz wysuszeniem.

U noworodków, niemowląt i małych dzieci jest ona jeszcze słabo rozwinięta. Stąd tak konieczne jest dbanie o jej nieustanną odbudowę poprzez korzystanie z kosmetyków optymalnie nawilżających.

A jeśli mimo starannych zabiegów na skórze maluszka pojawią się zaczerwienienia i podrażnienia, które przyniosą dyskomfort i dokuczliwe swędzenie, zdecydowanie warto starać się je ukoić i zadbać o to, by nie powracały w przyszłości. Zmorą rodziców małych dzieci, zwłaszcza tych, które noszą pieluszki, są odparzenia. Wymagają one specjalistycznej pielęgnacji i nie należy ich bagatelizować.

Zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza latem i zimą, potrafią mocno oddziaływać na skórę w ogóle, a szczególnie na delikatną skórę kilku czy kilkunastomiesięcznego dziecka. Stąd priorytetowa staje się tu właściwa ochrona. Jej brak może przyczynić się nawet do powstawania chorób skóry u naszej pociechy.
Aby wszystkie wspomniane zabiegi przynosiły odpowiednie efekty, należy wykonywać je, korzystając z wartościowych, specjalistycznych kosmetyków. Właśnie takie znajdziesz w bogatej ofercie cenionej marki Ziaja Med dla dzieci.

Opinie ekspertów i specjalistyczne testy

Zasadą, którą warto przyswoić jeszcze przed narodzeniem dziecka, jest obowiązkowa pielęgnacja jego skóry już od 1. dnia jego życia. Warto, by kosmetyki, które stosujemy w codziennej pielęgnacji, były najwyższej jakości. Zdecydowanie powinny odpowiadać na specjalne potrzeby pielęgnacji oraz ochrony delikatnej skóry maluszka. Dla rodziców mocnym argumentem za tym, by sięgnąć po określony kosmetyk, jest z pewnością przejście pozytywnych testów, najlepiej prowadzonych przy udziale lekarza pediatry. Co ważne, warto by produkty myjące posiadały także opinię lekarza okulisty. W końcu nierzadko podczas kąpieli płyn wraz z wodą trafia do oczu maluszka. Testy tolerancji? Owszem, zwłaszcza, jeśli dziecko ma szczególnie wrażliwą skórę. Dzięki nim możemy być spokojni, że kosmetyk zminimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.

Ta lista jest dość długa i zdaje się, że znalezienie tak idealnego produktu nie jest łatwym zadaniem. Jednak Ziaja Med dla dzieci wychodzi naprzeciw potrzebom maluszków i ich rodziców, łącząc w swojej ofercie wszystkie powyższe elementy, na dodatek stosując je w całej gamie produktów. Dzięki temu dziecko otrzymuje kompleksową opiekę dla swojej delikatnej skóry.

Cenne składniki naturalne

Kształtująca się do 3. roku życia skóra dziecka jest kwintesencją naturalności. Dlatego najlepszym wsparciem dla jej budowy i zdrowia są wyłącznie naturalne substancje. Zwłaszcza, kiedy łączą w sobie funkcje nawilżające, emoliencyjne i łagodząco-wzmacniające. A jakie składniki są najkorzystniejsze i najbardziej wartościowe dla skóry maluszka?

Jednym z nich jest otrzymywane z migdałów ziemnych mleczko chufa. Bogate w składniki odżywcze - cukry, białka i kwasy tłuszczowe – i zawierające także witaminy C i E, działa ochronnie i nawilżająco. Wspomaga funkcje bariery hydrolipidowej naskórka. Koi podrażnienia i łagodzi zaczerwienienia. Może być ogromnym wsparciem dla rodziców maluszków z wrażliwą skórą.

Cennym, roślinnym eko-emolientem jest olej canola, pochodzący z nasion rośliny Brassica napus lub Brassica campestris. Ze względu na wysoką zawartość tokoferoli (witaminy E) oraz fitosteroli posiada właściwości łagodzące. Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody, nawilża go i głębsze warstwy skóry.
Popularna lanolina to także doskonały emolient, ale również zmiękczacz, natłuszczacz i substancja ochronna. Doskonale wchłania się przez skórę, uzupełniając jej barierę lipidową i hamując utratę wody. Dzięki czemu działa zmiękczająco i nawilżająco. Poprawia gładkość i zmniejsza szorstkość skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia.

A całą gamę tych i innych wartościowych i naturalnych składników, stanowiących niezwykle ważny składnik hipoalergicznej pielęgnacji skóry dzieci, znajdziesz w szerokiej ofercie specjalistycznych kosmetyków Ziaja Med dla dzieci.

Poznaj je już dziś!

Hipoalergiczny olejek do kąpieli natłuszczająco-myjący na bazie oleju słonecznikowego:

 • delikatnie oczyszcza ciało w czasie kąpieli,
 • tworzy na skórze cienką, odżywczo-ochronną warstwę,
 • naturalne oleje chronią naskórek przed wysuszeniem,
 • nie pieni się, pozostawia skórę miękką i gładką.

Składniki aktywne: olej jojoba, olej słonecznikowy, witamina E.

Hipoalergiczny krem ultrakojący. Ochrona podpieluszkowa:

 • skuteczny od pierwszej aplikacji,
 • łagodzi zaczerwienioną skórę,
 • koi podrażnienia i regeneruje naskórek,
 • chroni skórę okolic podpieluszkowych.

Składniki aktywne: gliceryna roślinna, lanolina, olej canola, olej jojoba, olej słonecznikowy, trójglicerydy z oleju kukurydzianego, witamina E.

Przeciwsłoneczny krem do twarzy SPF 50. Ochrona wysoka UVA+UVB. Wodoodporny:

 • stanowi wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
 • chroni skórę przed światłem widzialnym HEV,
 • pielęgnuje delikatną skórę dziecka,
 • nadaje się do stosowania o każdej porze roku.

Składniki aktywne: filtry UVA i UVB, masło shea (karite), mleczko chufa, witamina E.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe

Hipoalergiczny szampon + żel do kąpieli. Łagodny dla mikrobiomu skóry ciała i głowy:

 • delikatnie oczyszcza skórę i myje włosy,
 • łagodny dla mikrobiomu skóry ciała i głowy dziecka,
 • lekko się pieni i łatwo spłukuje.

Składniki aktywne: emolient - ester kwasu mlekowego i alkoholi tłuszczowych, gliceryna roślinna, inulina, syrop kukurydziany.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe

Hipoalergiczne mleczko do ciała. Nawilżająco-ochronne:

 • skutecznie nawilża skórę od pierwszej aplikacji,
 • wspomaga barierę hydrolipidową naskórka,
 • nadaje skórze gładkość i miękkość,
 • pielęgnuje delikatną skórę dziecka.

Składniki aktywne: ceramidy 1,3,6II, fitosfingozyna, cholesterol, gliceryna roślinna, masło shea (karite), olej canola, olej słonecznikowy, witamina E

Hipoalergiczny krem ultrapielęgnujący. Do buzi i rączek na każdą pogodę:

 • skutecznie nawilża i chroni skórę dziecka,
 • wspomaga barierę hydrolipidową naskórka,
 • łagodzi, nadaje skórze miękkość i gładkość,
 • naturalnie dba o skórę w ciągu dnia.

Składniki aktywne: gliceryna roślinna, olej canola, olej jojoba, olej słonecznikowy, witamina E.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe
Reklama

Materiał promocyjny marki Ziaja Med.

Reklama
Reklama
Reklama