Jednym z najczęstszych pytań, jakie w internecie stawiają sobie wzajemnie przyszłe mamy, jest pytanie o to, jak skomponować wyprawkę dla nowonarodzonego dziecka. Różnorodność odpowiedzi i propozycji może zaskakiwać. A przecież w kwestiach związanych z dbaniem o zdrowie, rozwój i komfort maluszka nie powinno być wątpliwości. Zwłaszcza, jeśli chodzi o pielęgnację jego skóry, która na początku jest niezwykle delikatna i mocno narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Reklama

Delikatność w pielęgnacji

Myśląc o skórze maleństwa, wyobrażamy sobie niewiarygodną miękkość i gładkość. Będąc rodzicem maluszka, uwielbiasz tę skórę głaskać i całować. Warto jednak pamiętać o jednej, niezwykle ważnej kwestii.

Skóra dziecka już od pierwszego dnia po porodzie wchodzi w cykl przemian, które trwają nawet do 3. roku życia. Wówczas osiąga pewien rodzaj dojrzałości - budową i funkcjami upodabnia się do skóry dorosłych. Wcześniej natomiast jest niezwykle delikatna (także przez bardzo cienki naskórek) - nie posiada dotąd całkowicie wykształconych mechanizmów obronnych. Dlatego wymaga równie delikatnej pielęgnacji.

Kosmetyki z odpowiednim, naturalnym składem, niezbyt częste kąpiele, używanie delikatnych ręczników, pieluszek i ubrań niepodrażniających skóry – wszystkie te elementy powodują, że pielęgnacja staje się delikatną przyjemnością.

Warto także pamiętać o tym, by podczas mycia nie używać gąbek i myjek, które mogłyby uszkodzić skórę maluszka.

Dobieraj odpowiednio

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, na całość sukcesu w pielęgnacji skóry dziecka, które jest na świecie od kilku dni a nawet godzin, składają się także – a może przede wszystkim – odpowiednio dobrane kosmetyki. Dziś jesteśmy świadomymi klientami i wiemy, jak z nadmiaru produktów wybierać te, korzystne dla naszego zdrowia i komfortu. Z jeszcze większą dokładnością dobieramy kosmetyki dla naszych pociech.

Naturalne składniki, które zdecydowanie dobrze wpływają na skórę noworodka – odpowiednio ją nawilżając, budując barierę hydrolipidową, ochraniając przed zewnętrznymi czynnikami – są dziś na wagę złota. I można znaleźć je w serii kosmetyków Ziaja Med dla dzieci.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe

Odpowiadają one na specjalne potrzeby pielęgnacji oraz ochrony delikatnej skóry najmłodszych. Przetestowane pod kontrolą lekarza pediatry i opiniowane przez lekarza okulistę. Odpowiednie dla skóry wrażliwej. Ich bezpieczeństwo stosowania potwierdzone zostało w testach tolerancji. Każdy z nich oparty jest na sprawdzonych, niezbędnych składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Co ważne, są pozbawione substancji zapachowych i barwników, a także posiadają ultrabogate konsystencje.

Ziaja Med dla dzieci to kompleksowe wsparcie w pielęgnacji skóry noworodka i doskonałe rozwiązanie na skompletowanie pierwszej kosmetycznej wyprawki. W ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebuje dziecko:

  • Hipoalergiczny olejek do kąpieli natłuszczająco-myjący na bazie oleju słonecznikowego
  • Hipoalergiczny szampon + żel do kąpieli. Łagodny dla mikrobiomu skóry ciała i głowy
  • Hipoalergiczne mleczko do ciała. Nawilżająco-ochronne
  • Hipoalergiczny krem ultrakojący. Ochrona podpieluszkowa
  • Hipoalergiczny krem ultrapielęgnujący. Do buzi i rączek na każdą pogodę
  • Przeciwsłoneczny krem do twarzy SPF 50. Ochrona wysoka UVA+UVB. Wodoodporny

Mniej znaczy więcej

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, rodzice chcą podarować mu wszystko, co najlepsze. Ale też pragną, by tego dobrego było jak najwięcej. Niekończące się ilości ubranek, zabawek, gadżetów… Funkcjonując w rzeczywistości, w której dominuje przesyt, często zapominamy, że ilość nie wiąże się z jakością, a nadmiar niekoniecznie idzie w parze z komfortem.

Tak jest w przypadku kosmetyków dla maluszków. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać wyłącznie najbardziej potrzebne produkty. I oczywiście najwyższej jakości. Nie ma potrzeby stosowania kilku różnych żeli do kąpieli. Taki misz-masz może negatywnie wpłynąć na wrażliwą skórę dziecka.

W pierwszych dniach i tygodniach życia najważniejsza jest stałość i przewidywalność. Dlatego warto komponować wyprawkę tak, by kosmetyki pochodziły z jednej serii. Wtedy mamy gwarancję, że wszystkie kosmetyki wzajemnie odpowiednio się uzupełniają. Dla dobra skóry maluszka. To właśnie z myślą o tej spójności powstała seria Ziaja Med dla dzieci.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe

Dbanie o rytuały i rutynę

Pielęgnacja maleństwa osadza się w pewnych czasowych ramach. Najczęściej to wieczór staje się tym momentem w ciągu dnia, kiedy właśnie na dbanie o czystość i skórę pociechy przeznaczamy najwięcej czasu. Jest w tych wieczorach pewien rodzaj magii, którą kocha każdy rodzić. Dbanie o takie rytuały i stałe pory pielęgnacji, snu, karmienia, spędzania ze sobą czasu, niewiarygodnie pozytywnie wpływają na dziecko i jego poczucie bezpieczeństwa. Stała pora kąpieli i masaży mleczkiem do ciała jest dla dziecka cennym prezentem od rodziców.

A jeśli te pielęgnacyjne rytuały są uzupełnione o kosmetyki o przyjemnej konsystencji i bez drażniących zapachów, stają się one najczulszą i niezwykle wartościową częścią dnia noworodka. Warto o nie dbać! A pomoże w tym seria kosmetyków Ziaja Med dla dzieci.

Pielęgnacja jako budowanie więzi

To właśnie czułość ukryta w tych wyjątkowych rutynowych czynnościach pielęgnacyjnych staje się przepustką do budowania z maluszkiem pięknej więzi. Dziecko, jak niczego więcej, potrzebuje bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Świadomości tego, że ktoś, kto jest blisko, jest jego opiekunem, strażnikiem i miłością.

Ciepło naszego ciała, szum oddechu, delikatny ton głosu i dotyk… Ten ostatni, praktykowany w pielęgnacji, staje się nie tylko sposobem na utrzymanie higieny maluszka, ale też na tworzenie relacji, która będzie trwać ku naszej radości i radości naszej pociechy. To dotyk w postaci masażu, kiedy maluszek cierpi na kolki, czułe muskanie palcami podczas wieczornej kąpieli, czy nawet smarowanie odparzonej skóry po pieluszce – wszystkie te czynności, uzupełnione o właściwie wsparcie w postaci naturalnych i przebadanych kosmetyków, takich jaka Ziaja Med dla dzieci, stanowią klucz do przepięknej więzi.

karta_1500x1920px_SKLEP_ziaja-MED-dla-dzieci_2023_aranzacje
Mat. prasowe
Reklama

Materiał promocyjny marki Ziaja.

Reklama
Reklama
Reklama