Już teraz możesz mieć realny wpływ na przyszłość twojej pociechy i wybierać pieluszki, które nie tylko będą ekologiczne, ale również w pełni wygodne. Decydując się na produkty jednorazowe, nie musisz już rezygnować z przyjazności środowisku, bo obecnie niektóre z nich, pieluszki ekologiczne, wytwarza się z zastosowaniem – wszędzie tam, gdzie to możliwe i zasadne – składników pochodzenia naturalnego, a ich produkcja jest bardziej świadoma i mniej obciążająca środowisko. I co ważne, obecnie można je znaleźć w cenach zbliżonych do cen pieluszek syntetycznych.

Reklama

Szukasz pieluszki idealnej? Oto 5 cech, które powinna posiadać, by była najlepsza dla skóry niemowlaka:

1. Miękkość

Aby pieluszka zapewniała maluchowi komfort, powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Warto pamiętać, że dziecko poznaje świat przez dotyk, dlatego też tak ważne jest, by wybierać produkty najdelikatniejsze. Istotne jest też, by skóra maluszka była otulona materiałem, który zabezpieczy ją i tym samym umożliwi swobodne eksplorowanie świata. Dlatego wybierając pieluszki, zwróć uwagę na znaki Seal of Cotton oraz cotton enhanced ™, które są znakami towarowymi Cotton Incorporated i oznaczają, że produkt zawiera przynajmniej 15% supermiękkiej bawełny organicznej w warstwie zewnętrznej.
Decydując się na konkretny produkt, wybierz pieluszki wykonane w 100% ze składników roślinnych w warstwie wewnętrznej. Takie są np. mięciutkie ekopieluszki Moltex Pure & Nature, w których wykonana jest ona ze zrównoważonych upraw kukurydzy i trzciny cukrowej. Tym samym, wbrew niektórym opiniom, pieluszki eko nie muszą być wcale twarde i sztywne – współczesne produkty dorównują miękkością syntetycznym odpowiednikom dostępnym na rynku.

2. Przyjazność dla skóry

Wybierając pieluszki idealne, należy zwrócić uwagę na ich skład. By chroniły skórę i zapewniały maluchowi komfort, nie mogą zawierać surowców bielonych szkodliwym chlorem, elementów lateksowych i balsamów, oraz nie powinny być perfumowane. Najlepiej, by pulpa celulozowa posiadała certyfikat FSC® z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

3. Świetna chłonność

Miękkość i przyjazność dla skóry jest niczym bez poczucia suchości. Dlatego też, by maluch mógł w pełni docenić pieluszki, idealne muszą pozostawać suche nawet do 12 godzin. Tym samym powinny być wyposażone w opatentowane technologicznie kanaliki oraz unikalną warstwę chłonną Instant Dry, które odprowadzą wilgoć z dala od skóry maluszka i równomiernie rozprowadzą ją po wkładzie chłonnym. Tylko wtedy dziecko może w pełni cieszyć się komfortowym eksplorowaniem otaczającego go świata.

4. Łatwe zakładanie i zdejmowanie

Idealna pieluszka to również taka, którą łatwo założyć i zdjąć. Najlepiej sprawdzą się modele z bokami na rzepy. Dzięki nim zmiana pieluszki nie sprawi kłopotu, tym samym można zrobić to szybko i nie odrywać malucha od nauki oraz zabawy. Ponadto warto pamiętać, by produkt miał anatomiczny kształt, dzięki czemu będzie dobrze przylegał do ciała (nie tylko na brzuszku, ale również wokół nóg) oraz nie krępował ruchów bobasa.

Zobacz także

5. Przyjazność dla środowiska

Wybierając idealne pieluszki, warto zdecydować się na markę, która wnosi istotny wkład w ochronę przyrody i środowiska naturalnego. Chodzi o to, by były one nie tylko bezpieczne dla skóry dziecka, ale również produkowane w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Warto zatem zwracać uwagę na to, z jakich materiałów powstają, ile czasu zajmuje ich rozkład, a także, w jaki sposób je wyprodukowano. Przed zakupem konkretnego produktu sprawdź nie tylko to, jakie certyfikaty potwierdzają jego jakość, ale również te dotyczące sposobu produkcji czy pochodzenia surowców, z których powstaje.

Szukasz ekologicznych pieluszek? Sprawdź ekopieluszki Moltex Pure & Nature

materiały prasowe

Wybierając pieluszki Moltex Pure & Nature, decydujesz się na produkty wytwarzane w 100% przy użyciu czystej energii, których miękka, wewnętrzna warstwa jest pochodzenia roślinnego. Ponadto są one w pełni bezpieczne dla skóry malucha, a także przyjazne dla środowiska, gdyż są wytwarzane w 100% bez dodatku szkodliwych substancji. Zaprojektowane w Niemczech powstają z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii produkcji i kontroli jakości, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i wydajność wyrobu. Co ważne, dzięki wykorzystaniu zielonej energii, zachowują 100% neutralności względem emisji CO2, a także nie pozostawiają odpadów produkcyjnych. Tym samym pieluszki Moltex Pure & Nature są ekologiczne, bezpieczne i przetestowane, są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, jak i dla środowiska.

Reklama

Już wiesz, jaka pieluszka będzie idealna dla twojego dziecka?

Materiał powstał z udziałem marki Moltex Pure & Nature

Reklama
Reklama
Reklama