Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, uśmiech, ząbki
Pielęgnacja

Jak rozśmieszyć niemowlaka (a przy okazji siebie?)

Maluch jest markotny, a ciebie nawet trzecia kawa nie postawiła na nogi? Rozśmiesz dziecko, a potem śmiej się razem z nim!

Śmiech dotlenia  mózg, rozluźnia ciało, poprawia krążenie i dodaje energii. Może nawet sprawić, że przestaje boleć głowa, a problemy wydają się mniejsze. Dzięki niemu uwalniają się endorfiny - hormony szczęścia.

Śmiech ma jeszcze dziesiątki innych zalet, a w dodatku jest bardziej zaraźliwy niż ziewanie! Niemowlaka można rozbawić na mnóstwo sposobów.

Oto niektóre z nich:

  • dawanie buziaczków
  • cmokanie
  • parskanie
  • kląskanie językiem i wydawanie innych odgłosów
  • rytmiczne kiwanie głową na boki
  • robienie zabawnych min, np. nadymanie policzków, unoszenie brwi, robienie „dzióbka”
  • łaskotanie
  • dmuchanie na rączkę albo brzuszek
  • „pierdzioszki” czyli dotykanie ustami brzuszka i robienie „prrrrrrrrrrr”
  • kichanie, także udawane {„Aaaaa psik!”)
  • zabawa w „A ku ku!”
  • wierszyk o czarnej krowie w kropki bordo, zwłaszcza jeśli będziesz z werwą i przesadą wymawiać „r”.  A nawet wymawianie jednego słowa „np. gRRRRuszka.”

Tak naprawdę niemowlaka może rozbawić wszystko, włącznie z darciem papieru i widokiem psa!

Rozśmieszające darcie kartki:


Co robi mama?! - śmieszne miny dziecka:

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

tata z dzieckiem
Fotolia.pl
Tata
Dlaczego warto być zaangażowanym tatą
Co robi fajny i zaangażowany tata? I jak znaleźć radość i rozwijać się zajmując się dziećmi – opowiada dr Jarosław Kulbat – psycholog społeczny, konsultant i trener, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Dobry ojciec wczoraj i dziś W naszym kraju wciąż popularna jest tradycyjna koncepcja roli ojca. Ojciec w takim ujęciu jest głównym żywicielem rodziny, pojawiającym się, gdy trzeba wykonać ciężkie prace fizyczne. Ojciec wkracza do akcji, gdy dzieci sprawiają kłopoty wychowawcze. W takim stereotypowym ujęciu ojcostwo to głównie obowiązki, z których mężczyzna powinien się wywiązać, żeby być „ dobrym ojcem ”.   Nowoczesny tata to zaangażowany tata Wyraźnie jednak widać, jak na naszych oczach zmienia się koncepcja ojcostwa . Współczesny ojciec jest stale obecny w życiu dzieci, jest cierpliwy i wyrozumiały, okazuje bez wahania miłość i troskę. Takich ojców spotykamy coraz częściej na ulicach, w parkach czy galeriach handlowych. Nowoczesny ojciec , nawet jeśli wciąż wykonuje obowiązki rodzicielskie, czyni to z radością i są one dla niego źródłem spełnienia. Osobiste korzyści wynikające z zaangażowanego ojcostwa utrzymują motywację do bycia tatą na wysokim poziomie. I tu czasem pojawia się problem, bo dla wielu ojców wychowanych w tradycyjnym modelu nie zawsze jest oczywiste, gdzie szukać radości czy okazji do rozwoju w relacjach z dziećmi. No właśnie, gdzie ich szukać?   Radość i rozwój mężczyzny podczas czasu spędzonego z dziećmi Gdzie ich szukać? Radzi dr Jarosław Kulbat, psycholog społeczny.   Zaangażowane ojcostwo może stać się źródłem poczucia dumy. Najbardziej oczywiste są te sytuacje, w których dziecko odnosi sukcesy. Ale przecież porażka, którą dziecko odnosi w wielkim stylu, po której potrafi się podnieść i spróbować ponownie, też może być wielkim powodem do dumy. Z drugiej strony, sukces ojca w przełamywaniu stereotypowych oczekiwań innych, że mężczyzna nie potrafi zająć się dzieckiem, też może być źródłem wielkiej satysfakcji. I nierzadko wzrostu pewności siebie. Rozwiązywanie...

czkawka u noworodka
foto Edipresse
Zdrowie
Czkawka u noworodka – co pomoże, skąd się bierze?
Czkawka u noworodka może pojawiać się w ciągu doby kilka, a czasem kilkanaście razy. Ale nawet przy tak częstym występowaniu nie powinna być powodem do niepokoju. Prawdopodobnie przestanie dokuczać dziecku po 3 miesiącach życia. Opisujemy przyczyny czkawki u noworodka i sposoby, jak sobie z nią radzić.

Czkawka u noworodka jest wynikiem niedojrzałości organizmu. Może pojawiać się w różnych sytuacjach, np. po jedzeniu, przy przewijaniu. Tak samo męczy noworodka karmionego piersią, jak i dzieci pijące mleko modyfikowane z butelki. Częste ataki czkawki wywołują spory niepokój rodziców, najczęściej niesłusznie. Im młodsze dziecko, tym bardziej prawdopodobne, że czkawka u niego wystąpi. Powodem do pójścia do lekarza nie powinna być częsta czkawka u niemowlaka, ale długo trwająca – wtedy może być objawem choroby. Spis treści: Czkawka u noworodka: czy może być niebezpieczna? Częsta czkawka u noworodka Najczęstsze przyczyny czkawki u noworodka  Co robić, gdy dziecko ma czkawkę? Ile trwa czkawka u noworodka? Czkawka u noworodka po jedzeniu Jak zapobiec czkawce u noworodka? Czkawka u noworodka – czy może być niebezpieczna? Czkawka u noworodka jest zjawiskiem normalnym – to objaw rytmicznego i gwałtownego kurczenia się przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej. Ich skurcz powoduje wdech przy zamkniętej głośni, co wywołuje charakterystyczny dźwięk czkawki.   Czkawka dla noworodka nie jest tak męcząca jak dla dorosłych. Zdaniem ekspertów może nawet bardziej przeszkadzać zaniepokojonym rodzicom, niż samemu dziecku, które ma atak czkawki. Dzieci, nawet na tak wczesnym etapie życia, mogą być oswojone z czkawką, ponieważ doznawały jej już na etapie życia płodowego. Niektóre niemowlęta są nawet w stanie ją przespać. Choć czkawka u noworodka uważana jest przez rodziców za uciążliwą dolegliwość, może odgrywać ważną rolę. Najprawdopodobniej jest odruchem, który pozwala noworodkowi nauczyć się prawidłowo oddychać, czyli tak, aby aktywizować przeponę. W rzadkich przypadkach, gdy czkawka pojawia się często, może świadczyć o problemie ze zdrowiem dziecka. Częsta...

Mama
Jakie masz poczucie humoru?
Lubisz się śmiać, czy tylko tak Ci się wydaje? Przekonaj się, jak to jest naprawdę z Twoim poczuciem humoru.

Chcesz, by Twoje dziecko było radosnym optymistą? Sprawdź najpierw, jak z tym jest u Ciebie. Skłonność do śmiechu bywa zaraźliwa. Zapraszamy do zabawy! 1. Znajomi organizują bal „Piżama party”. Będą nagrody. Co Ty na to? a) Bardzo mi się ten pomysł podoba. Oczywiście, że się przebiorę! (4 pkt.) b) Nie, nie skorzystam. To głupota przebierać się w piżamę. (1 pkt.) c) Pomyślę, zastanowię się. (2 pkt.) d) Pewnie się przebiorę, skoro takie jest zaproszenie. Może być fajnie. (3 pkt.) 2. W pracy ktoś przyczepił Ci na plecach kartkę: „Przystojny mąż mile widziany wciąż”/„Szukam żony jak szalony”. Podchwytujesz żarty? a) Pewnie. Lubię się śmiać! (4 pkt.) b) Raczej nie, to niemądre. (2 pkt.) c) Tak, byle nie za często. (3 pkt.) d) Nie znoszę takich dowcipów, pokażę, że mnie urażono. (1 pkt.) 3. Podobno ludzie, którzy często się śmieją, są zdrowsi i dłużej żyją. Czy uważasz, że to słuszne stwierdzenie? a) To oczywiste, że optymiści są zdrowsi. (4 pkt.) b) Coś w tym jest. (3 pkt.) c) Raczej tak, ale nie warto przeceniać roli poczucia humoru. (2 pkt.) d) Moim zdaniem to gruba przesada. Śmiech i poczucie humoru nie mają aż tak dobroczynnego działania. (1 pkt.) 4. Oglądasz z dzieckiem zabawne zdjęcie rodzinne. Malec wybucha śmiechem. Czy i Ty się śmiejesz? a) Jasne, bardzo często razem się zaśmiewamy. (4 pkt.) b) Jeśli moja pociecha jest rozbawiona, to i ja mogę się pośmiać. (3 pkt.) c) Czasem i mnie rozśmieszą. (2 pkt.) d) Zdarza mi się, ale tylko wtedy, gdy są ku temu powody. (1 pkt.) 5. Czy bawi Cię robienie z dzieckiem głupich min przed lustrem? a) Czasami to lubię. (3 pkt.) b) Tak, nawet bardzo. I moje dziecko też uwielbia te chwile. (4 pkt.) c) Raczej nie. (2 pkt.) d) Nie znoszę takich wygłupów. (1 pkt.) 6. Endorfiny to hormony szczęścia, które produkuje organizm, gdy się śmiejemy....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak