Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Fisher Price - mata
materiały prasowe
Rozwój

Gminastyka dla smyka

Maluch sam świetnie radzi sobie z rozwojem ruchowym, wystarczy, że zapewnisz mu odpowiednie warunki do ćwiczenia nowych umiejętności. Jak to zrobić? Podpowiada dr n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspertka Fisher-Price.

Stwierdzenie, że niemowlak jest najlepszym ekspertem rozwoju ruchowego, zaskoczy większość rodziców, mimo że jest w pełni uzasadnione. Dziecko, mając do dyspozycji odpowiednią przestrzeń i właściwe wyposażenie, spontanicznie zaczyna poruszać się zgodnie z zasadą „najkrótszą drogą do celu”. Przyjmując określoną pozycję, wykonuje minimalną ilość ruchów i ustawia ciało tak, aby oszczędzać siły. Maluszek potrafi maksymalizować efekty zarówno podczas wysiłku, jak i w trakcie odpoczynku. Umie szybko się zregenerować, dzięki czemu ciągle ma ochotę na zabawę. Ruchy dziecka są zawsze pełne gracji, czego mogą mu pozazdrościć ociężali dorośli. Nawet gdy mozolnie pokonuje przeszkody, upada i ponownie się wspina, robi to z wdziękiem baletnicy i zwinnością akrobaty.

Jak zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju ruchowego?

Żeby korzystać z tych wrodzonych umiejętności fizycznych i prawidłowo rozwijać się ruchowo, dziecko potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Konieczne jest miłe podłoże do leżenia i ciekawe zabawki dokoła zachęcające do obracania się w ich kierunku. Potem, gdy niemowlak już siedzi, warto, by miał coś atrakcyjnego przed sobą, co zajmie rączki i będzie nagrodą za trud utrzymywania równowagi. Ważne jest też, żeby miejsce, w którym dziecko uprawia swoją gimnastykę, dawało możliwość elastycznych przemian, ponieważ rozwój ruchowy jest zjawiskiem ciągłym. Nie ma w nim przerw, nagłych zmian, gwałtownych przeskoków, tylko stopniowe, płynne przechodzenie od jednej umiejętności do kolejnej. Każda pozycja jest ważna i atrakcyjna w danym stadium, a jednocześnie przygotowuje podstawę do kolejnego, bardziej zaawansowanego etapu.

Akcesoria wspierające rozwój ruchowy dziecka

Wszystkie te cechy ma w sobie Mata „Wesoły Samochodzik” 3 w 1 od Fisher-Price®, która współgra z naturalną kolejnością pozycji, obrotów i ruchów maluchów. Zgodnie z potrzebami dzieci jest dostosowana do pozycji leżącej malucha, obrotów z pleców na brzuszek, a także zachęca do siadania. Wystarczy przesunąć pałąk z zabawkami, a z maty do leżenia na plecach zmienia się w bezpieczne miejsce do trenowania pozycji na brzuszku, a potem też samodzielnego siedzenia. Nowością w tej macie jest też materiałowe obramowanie z interesującymi rysunkami wewnątrz, oraz wizerunkiem samochodziku na zewnątrz. Takie rozwiązanie stymuluje do rozglądania się i szerszego badania przestrzeni, a w pozycji siedzącej daje większe możliwości zabawy. Zawieszki zachęcają do obracania głowy i wyciągania rączek w celu zdobycia atrakcyjnego przedmiotu. Ciekawymi odgłosami i melodiami mata umila również czas odpoczynku po trudach obracania się i wspinania do nowej pozycji.
Podobnie „Mata gimnastyczna 3 w 1” Fisher-Price® zapewnia płynność i ciągłość rozwoju ruchowego. Zabawki wiszące na pałąkach są atrakcyjne dla maluszka, który może je oglądać i dotykać, leżąc na macie, jak również dla starszego stabilnie siedzącego dziecka. W tej pozycji może je swobodnie badać i odkrywać ich nowe właściwości. Szczególnie przenośny lew jest atrakcyjny podczas leżenia, a także dostarcza niespodziewanych wrażeń, kiedy trafia w rączki siedzącego już malucha.

Fisher Price - mata
materiały prasowe

Maty Fisher-Price® płynnie dopasowują się do kolejnych etapów rozwoju ruchowego niemowlaka. Są dostosowane do specyfiki aktywności fizycznej malucha, który porusza się w swoim stylu. Tak jak każdy sport wymaga właściwego miejsca do ćwiczeń, tak też maluszek trenujący przechodzenie od leżenia do siedzenia potrzebuje odpowiednich warunków – warto więc mu je zapewnić.

Od siadania do biegania
Fotolia
Zakupy
Od siadania do biegania - wypowiedź ekspertki Fisher-Price
Rodzice już od pierwszych chwil życia dziecka chcą mu zawsze dać to co najlepsze. Dotyczy to również zabawek i sprzętu dla malucha. Dlatego zastanawiają się jakie zabawki dać dziecku i czy np. chodzik jest dobrym rozwiązaniem dla niego. Wątpliwości rozwiewa dr n. hum. Justyna Korzeniewska – psycholog dziecięcy.

Rozwój dziecka a zabawki Rozwój ruchowy dzieci w pierwszych latach życia to nieustanna wspinaczka ku górze. Od unoszenia głowy, poprzez siedzenie, aż po stanie i chodzenie. Na każdym etapie dziecko potrzebuje odpowiednich zabawek i akcesoriów, które zachęcą do ruchu, nagrodzą wysiłek, złagodzą strach przed nieznanym. Najlepiej, gdy jednocześnie te zabawki pomagają w wykonywaniu ruchów i czynności przygotowujących do chodzenia, tak jak robi to Interaktywny Chodzik Zebra od Fisher-Price®. Zabawka łączy w sobie funkcje ciekawego przedmiotu do badania rączkami i podpórki pomagającej w stawianiu pierwszych kroków. Dzieci, które już stabilnie siedzą, mogą zająć rączki naciskaniem przycisków, przewracaniem strony książeczki, odwracaniem klapki, obracaniem kółeczek, przesuwaniem włącznika. Zaciekawi je odkrywanie ukrytych zwierzątek, rozpoznawanie obrazków z książeczki, oglądanie liter i cyfr. Z przyjemnością posłuchają rytmicznych piosenek i melodyjnego alfabetu. Zaletą tej zabawki jest umiejscowienie atrakcyjnych elementów w górnej części panelu w kształcie zebry. To zachęca maluszka do podnoszenia rączek i unoszenia całego ciała, w celu sięgnięcia do tych ciekawych obiektów. Balansowanie ciałem rozwija koordynację i przygotowuje do utrzymywania równowagi podczas stania i chodzenia. Kiedy maluszek poczuje się na to gotowy, wystarczy, że podejdzie do zabawki z drugiej strony i może stawiać pierwsze kroki. W tej pozycji niewątpliwie przyda się wygodny uchwyt, a cała zabawka zmienia się w stabilną, a jednocześnie mobilną podpórkę do pchania przed sobą. Dziecko nie przewróci się na boki, ale może bezpiecznie kroczyć do przodu. Tradycyjnie, dzieci, rozpoczynając naukę chodzenia, opierają się o meble np. poręcz łóżeczka lub krawędź kanapy i chodzą krokiem dostawnym wzdłuż tych „naturalnych” podpór. Nie daje to jednak takich możliwości jak korzystanie...

Tiny Love mata słoneczny dzień
materiały prasowe
Rozwój
Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?
Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.

Aby maluch nauczył się wyrażać radość, okazywać emocje czy budować więzi społeczne, potrzebuje narzędzi, które pomogą mu zdobyć te ważne umiejętności. Poznaj zabawki, które wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Mata edukacyjna Słoneczny Dzień Mata edukacyjna Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień jest rewolucyjnym u innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Zabawa na macie zachęca malucha do unoszenia główki i chwytania przedmiotów. Jednocześnie pomaga dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. To również wspaniale miejsce, które wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Możesz położyć malucha na macie i udawać, że zabawki mówią do niego albo, że się cieszą lub smucą. Dzięki temu dziecko pozna różne emocje, a z czasem nauczy się je rozróżniać. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka niezwykle cenny. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. Wyjątkowość maty dodatkowo gwarantuje przesuwany łącznik pałąków. Sprawia on, że możesz dostosować ułożenie zawieszek do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z tobą! Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me . To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Twoje dziecko może zawsze znajdować się na wysokości twoich oczu, dzięki czemu możliwa jest komunikacja i...

mata edukacyjna od kiedy
AdobeStock
Rozwój
Mata edukacyjna: od kiedy używać i jak wybrać?
Mata edukacyjna – od kiedy można jej używać? Mata to wspaniały prezent dla dziecka, który nie tylko bawi, ale i uczy, a w dodatku może być stosowany już od pierwszych dni życia malucha. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze maty edukacyjnej dla dziecka.

Mata edukacyjna – od jakiego wieku będzie odpowiednia dla dziecka? Tak naprawdę możesz zacząć jej używać, jak tylko maluszek pojawi się na świecie, jednak najbardziej posłuży mu w okolicach 4.- 6. miesiąca życia. Dziecko rozwija się każdego dnia i warto mu zapewnić przestrzeń do zabawy. Idealnie sprawdzi się do tego mata edukacyjna. Sprawdź, od kiedy kłaść dziecko na macie edukacyjnej oraz jaką matę najlepiej wybrać.  Spis treści:  Mata edukacyjna – od jakiego wieku? Mata edukacyjna – do kiedy? Jaka mata dla niemowlaka (mata edukacyjna: ranking) Zalety maty edukacyjnej 6 powodów, by kupić dziecku matę edukacyjną Mata edukacyjna  – od jakiego wieku? Mata dla niemowlaka  – od kiedy można jej używać? Mata edukacyjna może służyć dzieciom już od pierwszych dni życia, ale zainteresowanie nią z pewnością wzrośnie około 3-4 miesiąca. Wtedy to kolorowe elementy będą przykuwały uwagę dziecka. Już kilkumiesięczny maluch może z powodzeniem z niej korzystać, jednak najbardziej przyda się, gdy dziecko będzie uczyć się przewracać z plecków na brzuch.  Mata edukacyjna  – do kiedy?  Mata edukacyjna pełni różne funkcje i zależą one przede wszystkim od wieku dziecka. Dla mniejszych maluchów mata będzie bezpiecznym miejscem do leżenia – dzieci będą jedynie obserwować zabawki. Starsze dzieci natomiast będą się już nimi bawić. To, kiedy maluchowi znudzi się mata, jest kwestią bardzo indywidualną. Mata edukacyjna, która jest dobrze dobrana, może służyć maluchowi nawet do 2. roku życia.  Jaka mata dla niemowlaka (mata edukacyjna: ranking) Przed dokonaniem zakupu zwrócić uwagę na kilka elementów: jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "tkanina — pamiętaj".---#---Przed dokonaniem zakupu...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta