niemowlę, zabawy, propozycje zabaw
Fotolia
Rozwój

Kołyszące się baloniki - zabawa dla dzieci

Nadmuchaj kolorowy, najlepiej czerwony, balonik. Pokaż go dziecku, a potem pomachaj nim...

Nadmuchaj kolorowy, najlepiej czerwony, balonik. Pokaż go dziecku, a potem pomachaj nim. Gdy maluch będzie patrzył na balonik, powoli przesuwaj nim w jedną i drugą stronę, zachęcając dziecko, by wodziło za nim wzrokiem. Z czasem zacznij wodzić balonikiem lub innym przedmiotem, kreśląc jakby „odwróconą ósemkę”. Możesz też powiesić baloniki nad łóżeczkiem, a ruchy powietrza będą nimi delikatne kołysać, zapewniając ciekawe widoki.
Co to daje?
Tego typu zabawy stymulują wzrok i przyczyniają się do jego prawidłowego rozwoju. Wodzenie oczami – zwłaszcza po „odwróconej ósemce” – wspomaga rozwój mózgu.

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

youtube/ How to Dad
Aktualności
Jak nie zgubić dziecka w sklepie? – ten tata ma doskonały pomysł!
Trudno się nie uśmiechnąć oglądając ten film! Na coś takiego mógł wpaść tylko mężczyzna!

Zakupy z małym dzieckiem w dużym centrum handlowym są naprawdę przerażające. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ciężko wejść do sklepu z powodu tłumu klientów. Idealnie byłoby zostawić dziecko pod opieką bliskiej osoby i na takie zakupy wybrać się samemu, ale jak wiecie, nie zawsze jest to możliwe. A zakupy trzeba zrobić, nie ma wyjścia... Oczywiście każdy rodzic ma swój opracowany sposób. Jedni wsadzają dziecko do wózka sklepowego i stale mają je na oku, inni zakładają tzw. szelki, by maluch nie odszedł zbyt daleko. Noszenie na rękach jest trudne, bo jak tu robić zakupy, gdy ma się zajęte ręce? W tym roku popularne nad morzem stały się opaski, które zakłada się na rękę dziecka, by poinformować uczciwego znalazcę, jaki jest numer telefonu do opiekuna zguby. To jednak bardzo niebezpieczna metoda, gdyż życie dziecka zależy w dużej mierze od tego, kto zainteresuje się zagubionym maluchem. Można też do tematu podejść w sposób żartobliwy i zrobić jak ten tata. Zobaczcie film! Balonik najlepiej w jaskrawym kolorze umieszcza się w pasie dziecka i podąża za wędrującym dzieckiem. Oczywiście balonik musi wypełniony być helem, by unosił się wysoko w powietrze, informując ewentualnie rodziców o tym, w którym kierunku oddaliło się dziecko ;-) Miejmy jednak nadzieję, że każdy rodzic ma swoje niezawodne i sprawdzone metody na upilnowanie rozbrykanego maluszka. Napiszecie jakie?   UWAGA: jeśli nie widzisz naszej galerii zakupowej, dodaj Babyonline.pl do białej listy w Adblock.    Czytaj także: Proste tricki - spacer z dzieckiem                         Zaginięcie dziecka - zwlekasz, znaczy zabijasz źródło: popsugar, youtube   UWAGA: jeśli nie widzisz naszej galerii zakupowej, dodaj Babyonline.pl do białej listy w Adblock.   

Gry i zabawy
Balonik - zabawa dla dzieci
Baloniku mój malutki, rośnij duży, okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach, przebrał miarę, no i... bach! Utwórzcie koło...

Baloniku mój malutki, Rośnij duży, okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach, Przebrał miarę, no i... bach! Utwórzcie koło – balonik. Sycząc, spuszczajcie z „balonika” powietrze, przesuwając się do środka koła. Następnie, mówiąc słowa wierszyka, nadmuchajcie „balonik”, robiąc coraz większe koło. W końcu „balonik” pęka, a Wy bezpiecznie upadacie na ziemię. Co to daje? Dziecko rozwija zmysł równowagi i uczy się zabawy.

operacja zatok
MML/ materiały prasowe
Zdrowie
Rewolucyjna metoda leczenia zatok u dzieci już w Polsce! Zobacz zdjęcia
Sam zabieg trwa 10-15 minut i nie trzeba do niego nawet znieczulenia ogólnego. W Polsce powstała druga w Europie klinika, w której można nowocześnie i bezboleśnie wyleczyć chore zatoki u dzieci i dorosłych.

Nos i zatoki to jedna przestrzeń. Przewlekłe i częste katary często powodują zapalenia zatok . Objawy zapalenia zatok to zatkany nos, gęsta wydzielina i ból głowy. Jak nowocześnie leczy się chore zatoki, opowiada dr n. med. Michał Michalik , specjalista otolaryngologii oraz chirurgii głowy i szyi z Centrum Medycznego MML.   Jak leczy się zapalenie zatok? Zwykle w początkowej fazie podajemy preparaty upłynniające wydzielinę, przeciwzapalne, donosowe, czasem sterydy donosowe . Gdy dolegliwości przedłużają się, konieczne jest leczenie antybiotykiem. Jednak zanim antybiotyk dostanie się do zatok, musi przejść przez żołądek, krew, dlatego do zatok dostanie się jego minimalna ilość, a bakterie znajdują się tam w wielu zakamarkach. Nie zawsze antybiotyk wszystkie je zabija. Gdy bakterie znów się namnożą, zapalenie zatok powraca. Na czym polega nowoczesna metoda balonikowania zatok? Pod kontrolą endoskopu wprowadzamy przez nos specjalny balonik, który następnie napompowujemy i po chwili wyjmujemy. Technika balonikowania jest znana już od kilku lat – byliśmy drugą kliniką w Polsce, po klinice prof. Henryka Skarżyńskiego , która ją wprowadziła. Teraz wprowadzamy jeszcze nowocześniejszą metodę XprESS , która od poprzedniej różni się m.in. tym że nie jest konieczne znieczulenie ogólne. Dzięki temu można ją stosować także u osób, u których nie jest możliwe zastosowanie znieczulenia ogólnego, bo np. przyjmują leki zmniejszające krzepliwość, mają skazy krwotoczne. Poza tym poprzednio musieliśmy mieć kilka baloników  do każdej zatoki osobno, teraz wystarczy jeden. Czytaj też: Jak rozpoznać zapalenie zatok Po wyjęciu balonika zatoki już są wyleczone? Tak. Można to przyrównać do stentowania tętnic wieńcowych : jeśli tętnica jest bardzo zwężona, wprowadza się stent. Pozostaje on w tętnicy, dzięki czemu pozostanie ona rozszerzona. Struktura...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj