marko
Marko
Rozwój

Najlepsze zabawki wspierające rozwój dziecka w różnych obszarach

Zastanawiasz się, co kupić dziecku na święta? Poznaj zabawki, które rozwiną motorykę, zmysły i wyobraźnię malucha, a do tego będą wspaniałym prezentem pod choinkę!

 


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o tym, co sprezentować dziecku pod choinkę. Jeżeli szukasz czegoś dla niemowlęcia, sięgnij po zabawki, dzięki którym maluch będzie mógł rozwinąć zdolności poznawcze oraz motoryczne. Powinny być to również przedmioty przykuwające wzrok dziecka, a także takie, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię. Poznaj rozwojowe zabawki Tiny Love, które wspomogą rozwój twojego dziecka i przy okazji idealnie sprawdzą się, jako świąteczny prezent.

 

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój dużej motoryki dziecka?

Jeśli chcesz ułatwić dziecku naukę unoszenia główki, siadania, raczkowania, czy chodzenia, sięgnij po Spiralkę sensoryczną Inspiral - Klepsydra. Pozwoli ona rozwinąć maluchowi zdolności poznawcze oraz motoryczne. Dzięki innowacyjnej wirującej strukturze spiralki, dziecko może sięgnąć do środka zabawki i odkryć co znajduje się w środku. Wnętrze klepsydry wypełnione jest małymi kuleczkami - gdy szkrab wprawi zabawkę w ruch, usłyszy grzechotanie, które przyczyni się do rozwoju zmysłu słuchu i kojarzenia. Ponieważ zabawka jest łatwa do uchwycenia i trzymania, dziecko rozwija także mięśnie palców i rąk, a tym samym zmysł dotyku. Spiralna struktura sprawia, że zabawkę można turlać po ziemi, co daje jeszcze maluchowi więcej frajdy. Jej podstawa jest przezroczysta - dziecko może sprawdzać co znajduje się za prześwitującym materiałem. Zabawka wyposażona jest w satynowe tasiemki. Każda mama wie, że maluchy uwielbiają pociągać za wszelkiego rodzaju metki, tasiemki, sznurki…

spiralka Tiny Love
materiały prasowe

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój małej motoryki dziecka?

Myślisz, że niemowlę jest jeszcze za małe na książki? Nic bardziej mylnego! To doskonały moment na podarowanie dziecku jego pierwszej książeczki. Książeczka edukacyjna dla dziecka - Świat małej księżniczki to zabawka, która w ciekawy i angażujący sposób wprowadza malucha w magiczny, bajkowy świat. Wyposażona jest w elementy, które rozwiną zdolność kojarzenia oraz ruchy całego ciała poprzez zachęcanie dziecka do odkrywania, eksperymentowania, ćwiczenia kontroli dłoni.

W książeczce są:
  1. Zabawne tekstury
  2. Klakson
  3. Elementy 3D (w tym zabawa typu a ku ku)
  4. Gryzak
  5. Satynowe wstążki
  6. Lusterko
 
Tiny Love książeczka
materiały prasowe
Książeczka jest odpowiednia dla dzieci już od pierwszego dnia, nawet gdy ich wzrok nie jest jaszcze w pełni ukształtowany. Otwieranie książeczki i wskazywanie na obrazkach różnych elementów, to doskonałe ćwiczenie koordynacji ręka–oko oraz precyzji ruchów. 4 pięknie zaprojektowane strony to wspaniała, wspierająca rozwój przygoda. Można zabrać ją wszędzie, gdziekolwiek się wybieracie. Wystarczy przyczepić ją za pomocą uniwersalnego zapięcia np. do wózka.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój zmysłów dziecka?

Każde dziecko potrzebuje rutynowego stanu przejściowego pomiędzy czasem zabawy i odpoczynku. Karuzela Tiny Love, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudzi zmysły bawiącego się maleństwa, a także umożliwi mu stopniowe przygotowanie się do snu, gdy jest ono śpiące. Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 18  melodii rozwijają koordynację wzrokową, oraz zmysły dziecka.

Karuzela Tiny Love
Marko

Już miesięczny maluszek jest w stanie śledzić  poruszające się przedmioty. Karuzela pomoże mu więc rozwijać koordynację wzrokową oraz wzmacniać mięśnie oczu. Kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć, wystarczy, że zdemontujesz górną część karuzeli, a wtedy maluch będzie mógł korzystać ze świecącej delikatnym światełkiem pozytywki.

Jaka zabawka pomoże wspierać kojarzenie u dziecka?

Pomoże Ci w tym mata interaktywna Gigant – Zabawa na łące. Jest kolorowa, mięciutka, a jej duża przestrzeń oferuje miejsce do motorycznych i sensorycznych doświadczeń dziecka leżącego na pleckach, brzuszku lub turlającego się. Stymulowanie różnych zmysłów pozwala na ćwiczenie koordynacji, równowagi i postawy oraz uczy niemowlę kontroli ruchów swojego ciała oraz kojarzenie związków przyczynowo-skutkowych. Mata i zabawki do niej dołączone zachęcają do rozwoju dziecka poprzez inspirujące momenty zaskoczenia.

Tiny Love mata
materiały prasowe

Mata interaktywna Gigant - Zabawa na łące to jedna z największych mat firmy Tiny Love. Duży rozmiar zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Kolorowy design oraz wyraźnie zdefiniowane ilustracje, grzechoczące i szeleszczące elementy oraz różne faktury stymulują zmysły dziecka. Z kolei urocze rysunki na macie oraz jej różne aktywizujące elementy otwierają świat wyobraźni i zachęcają do rozwijania wrodzonej kreatywności u dziecka.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój mowy dziecka?

Rodzice chcą, aby ich dziecko przebywało obok nich w dowolnym miejscu w domu, by móc utrzymać stały kontakt wzrokowy z dzieckiem i możliwość interakcji. Bujaczek i kołyska 2w1 Naturalny Ruch został stworzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie Twojego dziecka. To innowacyjne rozwiązanie łączące w sobie dwa ruchy – kołysanie i bujanie.

Tiny Love bujaczek
materiały prasowe

Bujaczek i kołyska wyposażone są w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz łatwy do zdemontowania łuk z 2 uroczymi zawieszkami. Możesz także włączyć dziecku 1 z 3 kategorii muzyki (25 minut ciągłej, niepowtarzającej się malodii), lub któryś z 19 różnych dźwięków. Do wyboru są zabawne, relaksujące oraz biały szum. Możesz także zaproponować łagodne wibracje i po prostu pozwolić mu się zrelaksować.

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?

Doskonale sprawdzi się w tym mata Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play – Farma, która wspiera ruchy całego ciała, rozwój mowy, zmysłów oraz wyobraźni, a także emocji.
Mata zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna - skutek. We wcześniejszym etapie rozwoju dziecka, możesz unieść i połączyć brzegi na obwodzie maty, tworząc przytulne miejsce dla dziecka, zapewniające mu poczucie bezpieczeństwa.

Tiny Love mata
materiały prasowe

Plansza dźwiękowa Kick & Play to dwie zabawki w jednej. W pierwszych miesiącach rozwoju dziecko może uderzać w nią nóżkami, a gdy trochę podrośnie - rączkami, aby uprzyjemnić czas leżenia. Mata  zawiera liczne urocze zabawki, takie jak bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające - łącznie aż 18 aktywności dla malucha. Dodatkowo ma przesuwane pierścienie dla łatwiejszego przemieszczania zabawek na pałąkach. To daje przestrzeń do nieograniczonej zabawy. To daje mu poczucie bezpieczeństwa oraz wrażenie, że mama lub tata są zawsze tuż obok. Wyrażanie i rozpoznawanie emocji możecie ćwiczyć także za pomocą lustereczka, które jest dołączone do maty. Spróbujcie zrobić różne zabawne miny i odgadnąć, jakie uczucia one wyrażają: radość, rozbawienie, a może złość czy smutek?

Jaka zabawka pomoże wspierać rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka?

Odpowiedź może być tylko jedna – Projektor/Pozytywka – Wieloryb Cody i Suzi. Ten lekki, regulowany i w pełni przenośny projektor/pozytywka umożliwi Ci nie tylko stworzenie spokojnego otoczenia do spania dla dziecka, lecz także  stymulowanie rozwoju dziecka poprzez dźwięki i projekcję ruchomych obrazków. Zacisk pozwala łatwo i stabilnie zamontować projektor na ramie łóżeczka, czy kołyski, a projekcję można wyświetlać na ścianie lub suficie w zakresie 360°. Dostępne 4 kołysanki oraz biały szum, które można dopasować do preferencji dziecka, sprawią, że dziecko spokojnie i szybko zaśnie. Dzięki regulacji głośności można dostosować głośność kołysanek do wielkości pomieszczenia. Zanim jednak maluszek zaśnie, możesz opowiedzieć mu bajkę o wesołych zwierzątkach, które brzdąc zobaczy na projekcji – to wspaniały trening dla wyobraźni i cudowny moment bliskości między Tobą a Twoją pociechą.

wieloryb Tiny Love
materiały prasowe
wieloryb Tiny Love
materiały prasowe


Jeżeli nadal szukasz prezentu świątecznego dla dziecka lub zastanawiasz się, co pomogłoby ucieszyć malucha z twojej rodziny, zabawki Tiny Love to strzał w dziesiątkę! Dlaczego? Ponieważ są na tyle ciekawe, że się nie nudzą, a do tego wspierają integrację sensoryczną (tak ważną w pierwszych miesiącach życia dziecka).

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Tiny Love mata słoneczny dzień
materiały prasowe
Rozwój
Jakie zabawki wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka?
Pierwszy rok życia dziecka to czas, kiedy w organizmie małego człowieka zachodzą szybkie i intensywne zmiany. Niemowlę rozwija zdolności poznawcze, uczy się chwytać przedmioty, unosić główkę i korzystać ze zmysłów. Odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak maty edukacyjne czy interaktywne zabawki, mogą pomóc maluchowi w poznawaniu świata.

Aby maluch nauczył się wyrażać radość, okazywać emocje czy budować więzi społeczne, potrzebuje narzędzi, które pomogą mu zdobyć te ważne umiejętności. Poznaj zabawki, które wpływają na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Mata edukacyjna Słoneczny Dzień Mata edukacyjna Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień jest rewolucyjnym u innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci. Zapewnia aktywny rozwój ruchowy, oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Zabawa na macie zachęca malucha do unoszenia główki i chwytania przedmiotów. Jednocześnie pomaga dziecku wydłużyć czas spędzony na brzuszku, który przyczyni się do rozwoju ruchów całego ciała. To również wspaniale miejsce, które wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny. Możesz położyć malucha na macie i udawać, że zabawki mówią do niego albo, że się cieszą lub smucą. Dzięki temu dziecko pozna różne emocje, a z czasem nauczy się je rozróżniać. Każdy rodzaj zabawy to okazja do poznawania świata, a czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka niezwykle cenny. Gimnastyka dla bobasa z pałąkami - Słoneczny Dzień zawiera liczne urocze zabawki, aktywujące rozwój Twojej pociechy, bezpieczne lusterko, oraz elementy świecące i grające. Wyjątkowość maty dodatkowo gwarantuje przesuwany łącznik pałąków. Sprawia on, że możesz dostosować ułożenie zawieszek do potrzeb rozwojowych swojego dziecka. Twój maluszek będzie mógł mieć zabawki zawsze blisko rączek, a nawet bawić się na macie z tobą! Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me Doskonałym rozwiązaniem, które wpływa na rozwój dziecka jest Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me . To miejsce nie tylko do siedzenia w bezpiecznej dla malucha pozycji, ale także okazja do rozwoju poprzez zabawę. Twoje dziecko może zawsze znajdować się na wysokości twoich oczu, dzięki czemu możliwa jest komunikacja i...

marko
Marko
Rozwój
Jak rozwinąć wyobraźnię i kreatywność twojego maluszka? Wybierz te zabawy i zabawki!
Jak i kiedy pobudzać dziecko do twórczych rozwiązań i wspierać rozwój jego kreatywności? Czy można to robić w czasie domowych zabaw? Czy zabawki mogą w tym pomóc? Zdziwisz się jakie to proste!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '16Mw3eepr6eVeCpzoCMMucV37zEZMVrD4iyi4qDw2CL.37', 'opnklwgouc', 'gwgjlqgmjjsdjhhevdaygfobjwjz']); Snucie marzeń, tworzenie i rozumienie metafor czy ironii, jak również wspomaganie komunikacji to ważne elementy, których dziecko może się uczyć podczas... zwykłej codziennej zabawy. Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale sobie radził z wszelkimi zadaniami wymagającymi użycia wyobraźni? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia . To wcale nie takie trudne. Wystarczy bawić się z dzieckiem w odpowiednie zabawy i przy użyciu edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek. Zabawa z dzieckiem w podróże gwiezdne Zabawa w podróże gwiezdne wpłynie nie tylko na wyobraźnię malucha, ale i na jego zdolności poznawcze w przyszłości. Jak się bawić z dzieckiem? To łatwe, przyda ci się do tego projektor. Kiedy zaczyna się już ściemniać, włącz go, najlepiej taki model, który wyświetla elementy związane z gwiezdnym światem. Opowiedz dziecku, że teraz będziecie bawić się w spanie pod gołym niebem i oglądanie gwiazd. Zejdźcie na podłogę i połóżcie się na plecach na macie . Wskazuj palcem na przesuwające się nad tobą światełka. Potem poruszaj w ten sam sposób rączkami i nóżkami maluszka. Dzięki temu dziecko będzie mogło ćwiczyć zarówno mięśnie dłoni, jak i spostrzegawczość. Aby maluch się nie nudził wskazuj na obrazki wyświetlane przez projektor i opowiadaj związane z nim historie.  Ta zabawka może ci się przydać! Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu - Jeż Ta urocza pozytywka w kształcie jeża tworzy idealne warunki dla snu malucha. Projekcja świetlnych gwiazdek delikatnie ukoi dziecko i utuli je do snu. Specjalnie zaprojektowany czujnik...

Fisher Price
Fisher-Price®
Rozwój
Uczą chwytać, leżeć na brzuszku i poznawać świat! Najlepsze zabawki na pierwsze pół roku życia
Niektórzy mogliby zapytać: po co kilkumiesięcznemu dziecku zabawki, skoro i tak nie będzie z nich korzystać? Otóż – wręcz przeciwnie! Niemowlęta zachwycają się wszystkim, co brzęczy, szeleści i co można zbadać ustami lub rączką. Każdy dzień to dla nich okazja do nowych odkryć. Szukasz najlepszych zabawek dla swojej pociechy? Zobacz, w co warto zainwestować!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bPpL0I_1kCua_OgDQNM9CKe0nO8UzTBf3_ePuBhQ19b.Y7', 'ynnnblpfks', 'fajuhcenhfrtezdqaoygdpttbfkc']); Zabawki dla dzieci rozwijają przede wszystkim trzy zmysły: wzrok, słuch oraz dotyk. Niemowlę do 3. miesiąca życia chętnie będzie obserwowało wiszące nad nim zabawki czy cienie rzucane na ścianie przez projektor. Po 3. miesiącu maluchowi przydadzą się gadżety, które pomogą w nauce obracania się i zachęcą do poznawania świata. Mini-plac zabaw i siłownia w jednym Wielu rodziców zastanawia się, co musi się znaleźć w wyprawce dla malucha, a zakup czego można sobie odpuścić. Jednym z dziecięcych akcesoriów, z których na pewno nie warto rezygnować, jest mata edukacyjna . To idealne miejsce dla dzieci, które są bardzo aktywne i kochają ruch. Niemowlę może śledzić wzrokiem kolorowe przedmioty, które nad nim wiszą – dzięki temu zaczyna interesować się tym, co je otacza. Taka mata jest również świetnym „urządzeniem treningowym” – umożliwia wzmacnianie mięśni i wspiera rozwój ruchowy. Maluch uczy się prawidłowego chwytu poszczególnych elementów, a nawet próbuje przekręcać się z plecków na brzuch. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na to, czy elementy maty można uprać, oraz jak wiele „atrakcji” może ona dziecku zapewnić. Co jeszcze sprawia, że trudno się bez takiej maty obejść? Kiedy twoje dziecko aktywnie się bawi, ty możesz mieć... chwilę dla siebie. Chcąc mieć pewność, że twój maluszek znajduje się w „dobrych rękach” wybierz Misiową matę z dźwiękami  Fisher-Price®. Jest bardzo miękka, wygodna i ozdobiona słodkimi misiowymi motywami. Oprócz tego posiada lusterko oraz kolorowy łuk z 5 wiszącymi zabawkami do trącania, dzwonienia oraz gryzienia. Główną...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj