Rozwój

„Zabawa na łące” uczy i bawi. Co jeszcze potrafi? Sprawdź wyniki testu mat edukacyjnych od Tiny Love

Każdemu, bez wyjątku, rodzicowi zależy, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i aby sprawnie nabywało kolejnych umiejętności. Najpierw płynnie przewracało się na brzuszek, później siadało czy rozpoznawało dźwięki. Mata edukacyjna to doskonałe rozwiązanie, gwarantujące maluchowi świetną zabawę i wspierające jego rozwój.

W ręce mam pociech w różnym wieku oddaliśmy maty edukacyjne „Zabawa na łące” od Tiny Love i zebraliśmy ich opinie. Sprawdź, jak wypadły wyniki testu w trzech grupach wiekowych!

Pszczółka, sówka i motylek

Mamy niemowląt do 3. miesiąca życia były zgodne – mata okazała się doskonałym narzędziem rozwojowym. Maluchy chętnie leżały na macie, spoglądały na siebie w lusterku i interesowały się karuzelą z pszczółką i motylkiem.

Marta, mama Karola: „Dzięki temu, że mata jest wyposażona w dużo zabawek i są one urozmaicone, dziecko nie nudzi się, a wręcz przeciwnie, jest bardzo zainteresowane wszystkim, co znajduje się na macie. Myślę, że piękne kolory i różnorodne dźwięki, które wydają zabawki, sprawiają, że synek chętnie korzysta z maty”.
Agnieszka, mama Antka: „Synek jest nią naprawdę zauroczony. Położony na macie bacznie ogląda pałąki oraz migającą i grającą sówkę. Wyciąga rączki do wiszących zabawek i lubi gdy wydają dźwięki, więc chętnie pociąga za ogony czy trąca pszczółkę. Szczególnie spodobała mu się karuzelka z owadami. Uśmiecha się i gaworzy do niej”.

test mat edukacyjnych Tiny Love

Jedna z mat trafiła do mam bliźniąt i sprawdziła się, nomen omen, na 200 proc. Zobacz, co na ten temat napisała ich mama: 

Ania, mama Tobiasza i Tymona: „Chętnie na niej leżą, oboje bez problemu się mieszczą. Powiem szczerze, że i trzecie dziecko by się zmieściło :) Machały rączkami i obserwowały wszystko dookoła, kolejny ich rytuał to wspólne zasypianie na macie trzymając się za rączki. Mata ma jakąś magiczną moc uspokajającą dzieci. Za każdym razem, kiedy płaczą bez wyraźnego powodu, wystarczy ułożyć je na macie i nagle obserwują zwierzaki”.

Rośnie razem z dzieckiem

Także mamy dzieci w wieku 3-6 miesięcy podkreślały, że mata to strzał w dziesiątkę. Jej atutem okazały się wymiary – mata jest na tyle duża, że bez problemu można rozłożyć ją w małym mieszkaniu. Co więcej - dziecko szybko z niej nie wyrasta.

Marta, mama Anielki: „Córka jest bardziej spostrzegawcza, poprawiło to jej koncentrację i zainteresowanie zabawka, która ogląda i sprawdza z różnych stron a dodatkowy atut w postaci szeleszczących i rzeczy sprawiło, że córka bawi się zabawkami długo, a nie jak inne zabawki, które złapie w rączkę i szybko się nimi nudzi. Mata oczywiście pomogła również mi jako mamie w zabawie. Mogę opowiadać córce różne historie, gdzie w rolach głównych występują zwierzęta z maty. To jest naprawdę super sprawa”.

test mat edukacyjnych Tiny Love

Jednym z najbardziej atrakcyjnych zwierzątek maty, okazał się interaktywny ptaszek, który opowiada bajki, śpiewa, czy szepcze głosem mamy. To możliwe, dzięki funkcji nagrywania dźwięków.

Marta, mama Amelii: „Moje zainteresowanie padło szczególnie na interaktywnego ptaszka, jestem nim zachwycona, gdyż mogłam bez problemu nagrać mój głos. Śpiewałam piosenkę, którą moja córka najbardziej lubi i przez ten czas spokojnie miałam chwilę dla siebie. Dodatkowo spodobało mi się to, że ptaszek wydaje piosenki cichutko, a melodie są delikatne i subtelne – idealne dla dziecka takie jak moje, które nie lubi głośnych zabawek”.

Mamy podkreślały również, że niezwykłym atutem maty jest możliwość zabrania jej ze sobą.

Kasia, mama Piotrka: „Mata ma wygodną torbę, która może być torbą podróżną, a to pozwala zabrać ją ze sobą np. na wakacje, na łąkę lub plażę”.

Świetnie bawi i uczy jednocześnie

Mamy maluchów między 6. a 12. miesiącem życia podkreślały przede wszystkim, że mata jest doskonałym narzędziem rozwojowym. Zapewnia rozwój ruchowy i sensoryczny, stanowiąc jednocześnie doskonałą przestrzeń do bezpiecznej zabawy.

Jula, mama Kryspina: „Mata jest świetnym gadżetem dla dziecka od pierwszych chwil życia. A także dla dziecka, które jest na etapie leżenia na brzuszku i dla maluszka, który potrafi zmieniać pozycję. Jest idealnie dostosowana dla dziecka, które cały czas się rozwija”.

Mamy podkreślały także, że funkcja nagrywania sprawia, że dzieci codziennie mogą odkrywać coś nowego. I choć potencjał interaktywnego ptaszka nie był wykorzystany w pełni przez mamy maluchów, rodzice starszaków byli zgodni, że to jeden z największych atutów maty.

Ania, mama Poli: „Córka wsłuchuje się uważnie w mój nagrany głos, czuję, że będzie świetna zabawa przy nauce mówienia”.

Najlepsza rekomendacja

Wszystkie mamy biorące udział w teście, oprócz atutów mat związanych z rozwojem i zabawą ich pociech, podkreślały pozornie prozaiczną, ale niezwykle istotną rzecz, jaką jest kwestia utrzymania maty w czystości. Oprócz bezproblemowego prania w pralce zaznaczały komfort po przetarciu miejsca zabawy wilgotną ściereczką.
Bardzo istotne było też dla mam zabezpieczenie po przepięciu czy też całkowitym odpięciu pałąków utrzymujących zabawki.

test mat edukacyjnych Tiny Love

Katarzyna, mama Janka: „Możliwość zmiany ustawienia pałąków pozwala na użytkowanie maty zarówno przez dzieci leżące, jak i siedzące. Po wymontowaniu pałąków nadal mata jest użyteczna do zabawy i bezpieczna, bo nie ma plastikowych elementów do mocowania pałąków, tylko materiałowy rękawek z napą”.

We wszystkich nadesłanych opiniach mamy podkreślały staranne wykonanie maty i dopracowane szczegóły. Zaznaczały, że dziecko odkrywa matę kawałek po kawałku i bawi się każdym elementem. Jednogłośnie również podkreślały, że kolory maty są zróżnicowane, ale delikatne, dzięki czemu całość jest stonowana i nie męczy oczu.

Ola, mama Poli: „Sama mata kryje w sobie wiele niespodzianek: szeleszczące elementy, różne tekstury materiału, gryzak w kształcie marchewki, po który z łatwością sięgnie maluch. Całość dopełnia fajna poduszeczka w kształcie króliczka, która z czasem zmieni swoja funkcje na zabawkę. Dodatkowym atutem maty jest załączenie do niego lusterka w kształcie domku, które można ustawiać w różnych kierunkach, a w ramkę lusterka z powodzeniem można wsadzić też np. jakieś zdjęcie, czy obrazek. Polecam wszystkim zainteresowanym zakup tej maty”.


Materiał powstał przy współpracy z firmą Marko.

 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA