marko
Marko
Rozwój

Jak rozwinąć wyobraźnię i kreatywność twojego maluszka? Wybierz te zabawy i zabawki!

Jak i kiedy pobudzać dziecko do twórczych rozwiązań i wspierać rozwój jego kreatywności? Czy można to robić w czasie domowych zabaw? Czy zabawki mogą w tym pomóc? Zdziwisz się jakie to proste!

Snucie marzeń, tworzenie i rozumienie metafor czy ironii, jak również wspomaganie komunikacji to ważne elementy, których dziecko może się uczyć podczas... zwykłej codziennej zabawy. Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale sobie radził z wszelkimi zadaniami wymagającymi użycia wyobraźni? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia. To wcale nie takie trudne. Wystarczy bawić się z dzieckiem w odpowiednie zabawy i przy użyciu edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek.

jeżyk Tiny Love
materiały prasowe

Zabawa z dzieckiem w podróże gwiezdne

Zabawa w podróże gwiezdne wpłynie nie tylko na wyobraźnię malucha, ale i na jego zdolności poznawcze w przyszłości. Jak się bawić z dzieckiem? To łatwe, przyda ci się do tego projektor. Kiedy zaczyna się już ściemniać, włącz go, najlepiej taki model, który wyświetla elementy związane z gwiezdnym światem. Opowiedz dziecku, że teraz będziecie bawić się w spanie pod gołym niebem i oglądanie gwiazd. Zejdźcie na podłogę i połóżcie się na plecach na macie. Wskazuj palcem na przesuwające się nad tobą światełka. Potem poruszaj w ten sam sposób rączkami i nóżkami maluszka. Dzięki temu dziecko będzie mogło ćwiczyć zarówno mięśnie dłoni, jak i spostrzegawczość. Aby maluch się nie nudził wskazuj na obrazki wyświetlane przez projektor i opowiadaj związane z nim historie. 

jeżyk Tiny Love
materiały prasowe

Ta zabawka może ci się przydać! Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu - Jeż

Ta urocza pozytywka w kształcie jeża tworzy idealne warunki dla snu malucha. Projekcja świetlnych gwiazdek delikatnie ukoi dziecko i utuli je do snu. Specjalnie zaprojektowany czujnik monitoruje sen dziecka – gdy przebudzi się w nocy, wówczas pozytywka automatycznie włączy delikatne światełko i muzykę, kołysząc malucha z powrotem do krainy snów. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 z ładowalną baterią USB będziesz mogła odtworzyć ulubione utwory lub wybrać spośród 17 gotowych kołysanek lub 5 opcji białego szumu. Dodatkowo pozytywka posiada automatyczny timer, który wyłącza się po 10, 30 lub 60 minutach. Pozytywka ma twarz zabawki Tiny Love - Jeżyka Marie, którego przyjazną buzię zauważymy w produktach z wielu kolekcji Tiny Love.

Świat małych odkrywców

Kiedy Krzysztof Kolumb był mały, lubił bawić się w odkrywcę… myślisz, że ta historia mogła się tak zaczynać? Tiny Love inspiruje i zachęca do odkrywania świata już od pierwszych chwil życia wierząc, że każdy z maluchów może w przyszłości dokonać wielkich rzeczy. Nie bez powodu główne postacie występujące w świecie Tiny Love noszą imiona na cześć wielkich odkrywców. Lis Christopher został nazwany na cześć Krzysztofa Kolumba, jeż Marie to hołd dla Marii Curie-Skłodowskiej, zaś królik Thomas to upamiętnienie Thomasa Edisona. Przy okazji zabawy z maluchem możesz sama poznać historię i opowiedzieć ją swojemu maluchowi. Za jakiś czas będzie w stanie sam zadawać dodatkowe pytania.
Kreatywność i wyobraźnię można trenować już od pierwszych dni życia. Nawet maluszek leżący w łóżeczku będzie zainteresowany poznawaniem nowych rzeczy. Pod warunkiem, że dostarczymy mu odpowiednich bodźców. Takim właśnie będzie karuzela.

 

Karuzela Tiny Love świat małej księżniczki
materiały prasowe

Ta zabawka może ci się przydać! Karuzela rośnij z muzyką - Świat Małej Księżniczki

To wyjątkowa seria stworzona z myślą o dziewczynkach. Karuzela Tiny Love Świat Małej Księżniczki, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudza zmysły Twojego bawiącego się maleństwa, a także umożliwia mu stopniowe przygotowanie się do snu. Świat malej księżniczki to karuzela wyposażona w unikalny system poruszania 4D, dzięki któremu zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka. Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji. Karuzela „rośnie” razem z dzieckiem - można ją zamienić w przenośną pozytywkę.

Karuzela Tiny Love świat małej księżniczki
materiały prasowe


Zabawka zapewnia 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki w 6 różnych kategoriach. Dzięki dwóm wysokiej jakości głośnikom oraz możliwości regulacji głośności jest odpowiednią zabawką dla dzieci w różnym wieku. Maluch ma również możliwość obserwowania uroczych zawieszek "tańczących" do aż 18 różnych melodii. To z kolei wspomaga rozwój koordynacji wzrokowej oraz zmysłów dziecka. Dodatkową atutem Świata Małej Księżniczki jest opcja pozytywki ze światełkiem nocnym.

Zabawa - opowiadanie bajek z dzieckiem w roli głównej

By pobudzić wyobraźnię malucha musisz też koniecznie czytać i opowiadać mu bajki. Zanim dziecko zaśnie możesz opowiedzieć mu bajeczkę o wesołych zwierzątkach, które szkrab zobaczy wyświetlone z projektora na ścianie lub suficie albo tych, które wiszą na karuzelce – to dobre ćwiczenie dla wyobraźni. Warto również opowiadać dziecku własne, zupełnie wymyślone historie. Takie, w których to maluch staje się głównym bohaterem bajki, a jego zabawki głównymi towarzyszami wspaniałych przygód. Najpierw mogą to być proste historyjki, by z czasem przerodzić się w bardziej skomplikowane opowieści.  

Ta zabawka może ci się przydać! Gimnastyka pluszowa dla bobasa z pałąkami - Arktyczna Kraina 

 

Wielofunkcyjna mata Arktyczna kraina wykonana jest z miękkiego materiału, którą uzupełniają urocze zwierzątka z koła podbiegunowego. Wyściełane pluszem dno maty z miękkimi i grubymi brzegami zapewniają przytulne miejsce do zabawy i leżakowania. Husky-polarny piesek ma wbudowane urządzenie, które gra trzema różnymi melodiami. Edukacyjna mata zapewni aktywny rozwój ruchowy oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytające, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Mata malucha zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna - skutek.

mata arktyczna Tiny Love
materiały prasowe

Zabawki Tiny Love to przede wszystkim możliwość odkrywania świata przez dziecko w ciekawy i komfortowy sposób. Dziecko rozwija zarówno zdolności poznawcze, jak i sprawność ruchową. Projektor, karuzela czy mata są na tyle pomysłowo skonstruowane, że dzięki nim możesz odkrywać radość z zabawy wraz ze swoją pociechą. A, gdy maluch podrośnie, będzie mógł dalej korzystać z poszczególnych elementów. Jednym słowem, zabawa nie ma końca!

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA