Spacerówka jest zwykle drugim wózkiem w życiu dziecka, a rodzice oczekują, by była lekka i poręczna. Od jej właściwego dopasowania do potrzeb zależy, czy będziemy chętnie przemierzać kilometry z maluchem na spacerach. Wybierając spacerówkę przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jak często będziemy się przemieszczać samochodem, po jakiej nawierzchni będziemy spacerować, a także czy będziemy wnosić ją po schodach. Te czynniki wpływają na to, jaki typ wózka będzie najbardziej odpowiedni. Warto też sprawdzić opinie o wózkach spacerowych. O czym jeszcze warto pomyśleć, zanim zdecydujemy się na konkretny model?

Reklama

Wygoda malucha przede wszystkim

Aby każdy spacer był komfortowy dla dziecka dobrze jest, gdy spacerówka ma rozkładane oparcie, zarówno wtedy, gdy smacznie śpi, jak i wtedy, gdy aktywnie poznaje świat. Dzięki temu, ciekawski maluch po wyczerpaniu zapasu energii, kiedy przyjdzie czas na drzemkę – będzie mógł wygodnie ułożyć się i oprzeć główkę. Warto pamiętać, że im młodsze dziecko, tym oparcie powinno mieć większy zakres regulacji. W przypadku maluszków, które dopiero zaczynają siedzieć, dobrze jest, gdy oparcie można rozłożyć na płasko (tę opcję docenią też oczywiście nieco starsze dzieci – podczas drzemki). Komfort podróżowania zapewnia również podnóżek, na którym dziecko może wygodnie oprzeć nóżki. Kolejnym ważnym elementem jest ochrona przed słońcem – odpowiednia budka zapewni pełną osłonę.

materiały prasowe

Ciekawe akcesoria ułatwiające życie rodzicom

Nikogo przekonywać nie trzeba, że nawet najzwyklejszy spacer z małym dzieckiem to próba zdolności organizacyjnych rodziców, którzy muszą przewidzieć różne sytuacje i zabrać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria, zabawki itp. Aby wygodnie przewozić rzeczy dla dziecka czy zakupy zrobione przy okazji spaceru, dobrze jest wcześniej sprawdzić wielkość i łatwy dostęp do kosza. Przydatnym dodatkiem będzie również uchwyt na pojemnik z piciem czy pasek bezpieczeństwa, zapobiegający niekontrolowanemu oddaleniu się wózka.

Łatwiejsze przenoszenie

Wózek spacerowy będzie towarzyszył nam przez kilka lat. Jeśli w tym czasie będziemy mobilni lub mieszkamy w budynku bez windy, to dobrze jest wziąć pod uwagę szybki i prosty sposób składania. Spacerówka powinna zajmować jak najmniej miejsca w bagażniku czy w mieszkaniu. Dla przykładu, Kinderkraft Pilot można złożyć do naprawdę małych rozmiarów w zaledwie kilka sekund i to w dodatku jedną ręką. Co więcej, jest ona wyposażona w regulowany pas naramienny z ochraniaczem do przenoszenia – to rozwiązanie z pewnością docenią rodzice, którzy będą zmuszeni wnosić wózek np. po schodach. Ogromną zaletą produktu jest też niewielka waga – to dzięki lekkiej, ale stabilnej, aluminiowej ramie spacerówka waży niecałe 5 kg. Pomimo niewielkiej wagi, wyposażenie wózka jest kompleksowe – ma on 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, pasek bezpieczeństwa na rączce, podwójne zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem/rozłożeniem i centralny hamulec.

Zobacz także
materiały prasowe

Gdy liczy się atrakcyjna cena

Wózek spacerowy to stosunkowo duży wydatek w budżecie świeżo upieczonych rodziców. W dodatku obowiązkowy, bo trudno wyobrazić sobie pierwsze lata życia maluszka bez wygodnego punktu obserwacyjnego w trakcie spacerów. Jeśli przy wyborze modelu jednym z podstawowych kryteriów jest atrakcyjna cena, to ciekawą propozycję stanowi Kinderkraft Rest. Dobra cena (tylko 189,00 zł) to nie jedyna jego zaleta – ten model jest bowiem wręcz stworzony z myślą o używaniu w miejskiej dżungli. Ma duże, podwójne koła, które gwarantują doskonałą zwrotność – co przyda się np. w supermarkecie czy zatłoczonym centrum. Lekka konstrukcja i prosty system składania do bardzo małych rozmiarów oraz naramienny pas do przenoszenia ułatwią wniesienie wózka mieszkańcom wyższych pięter w blokach i kamienicach pozbawionych windy. Produkt jest wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, blokadę przednich kół, śpiworek, koszyk na zakupy oraz daszek z okienkiem, chroniący przed słońcem lub deszczem – ma więc wszystkie niezbędne elementy, które powinien mieć praktyczny wózek.

Kinderkraft, spacerówka Rest

A jeśli spacerówka nie będzie wnoszona po schodach na 3. piętro lub dziecko ma już śpiworek do przykrywania, to przydatny może okazać się prostszy model, którego przykładem jest Kinderkraft Ivy – wózek spacerowy dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: w stonowanej szarości oraz w wydaniu popielato-różowym.

Spacerówka i znacznie więcej

Rodzice, którzy doceniają wielofunkcyjne rozwiązania mogą zdecydować się na wózek 3w1: fotelik samochodowy + gondola + spacerówka. Przykładem takiego produktu jest wózek Kinderkraft Moov, który może być wykorzystywany nawet przez pierwsze 4 lata (gondola do czasu, gdy dziecko nauczy się siedzieć). Gdy dziecko wyrośnie już z głębokiego wózka, wystarczy przepiąć pasy mocujące i korzystać z komfortowej spacerówki. Produkt wyposażono w amortyzowane, pompowane koła, które sprawdzą się na niezbyt równej nawierzchni, gdyż redukują wstrząsy mogące zepsuć dziecku frajdę ze wspólnych spacerów. Poprawiają też komfort jazdy – koła łożyskowane docenimy na każdej nawierzchni. Ma on dodatkowo 5-punktową regulację wysokości rączki, dzięki czemu prowadzenie wózka jest tak samo wygodne dla osób o różnym wzroście.

materiały prasowe
Reklama

Doświadczeni w boju rodzice wiedzą już, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie wózka. Nie należy podejmować tej decyzji pochopnie – wybór powinien paść na model, który odpowiada indywidualnym potrzebom.

Reklama
Reklama
Reklama