Często można spotkać się z opinią, że alergia wziewna to problem, który pojawia się wiosną i mija wraz z zakończeniem kwitnienia roślin, czyli pod koniec lata. Tymczasem każdy alergik wie, że pierwsze rośliny zaczynają pylić już na początku stycznia, a z każdym kolejnym miesiącem problem tylko się nasila. Do tego dochodzą inne alergeny, takie jak kurz, a właściwie roztocza kurzu domowego, czy sierść zwierząt, więc tak naprawdę objawy alergii mogą dokuczać nam przez cały rok. Zanim zaczniesz walkę z alergenami, warto najpierw dobrze poznać przeciwnika.

Reklama

Poznaj wroga, czyli, co nas uczula

Alergia to nic innego jak nieprawidłowa odpowiedź naszego układu immunologicznego na różnego rodzaju alergeny. W przypadku alergii wziewnej, najczęstszymi alergenami powodującymi takie objawy jak katar, łzawienie i swędzenie oczu są:

1. Pyłki roślin – pierwsze rośliny – w zależności od regionu, w którym mieszkasz – zaczynają pylić już w styczniu. Są to np. olcha i silnie uczulająca leszczyna. Wczesna wiosna to pora pylenia brzozy, dębu i topoli. W maju przychodzi czas na trawy – ich pyłki potrafią dać się we znaki alergikom. W kolejnych miesiącach pylą m.in. babka, szczaw, pokrzywa czy komosa. Przed pyłkami roślin właściwie nie da się uciec.
2. Roztocza kurzu domowego – to żyjące w nim mikroskopijne pajęczaki, które żywią się głównie naskórkiem. Myślisz, że znajdziesz je tylko na mocno zakurzonej starej komodzie czy na strychu? Mamy złą wiadomość: roztocza kurzu domowego są niemalże wszędzie – w dywanach, pościeli, zasłonach, kocach, a nawet pluszowych zabawkach dziecka.
3. Sierść zwierząt – nie masz w domu żadnego czworonoga, więc myślisz, że przynajmniej ten problem cię nie dotyczy? Niestety, to nieprawda. Jeśli ty lub twoje dziecko jesteście uczuleni na sierść, wystarczy, że kot sąsiadów przyjdzie na wasz balkon lub pies sąsiadów przez pomyłkę wpadnie do waszego mieszkania. Kichanie, łzawienie i swędzenie oczu gotowe.

Jeszcze gorsza jest sytuacja alergików mieszkających w dużych aglomeracjach. Powietrze w miastach jest coraz bardziej zanieczyszczone, co niekorzystnie wpływa na układ oddechowy. Wystarczy otworzyć okno, aby to „świeże” powietrze na długo zagościło w zakamarkach naszego domu.

Jak złagodzić objawy alergii wziewnej?

Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, z pewnością wiesz, że częste sprzątanie, pranie oraz przyjmowanie leków antyhistaminowych to podstawa. Jednak co zrobić, by powietrze, którym oddychacie w domu, było czystsze? Z pomocą przychodzi technologia.

Zobacz także
materiały prasowe

Oczyszczacze powietrza marki Philips, korzystające z technologii VitaShield IPS, skutecznie, w naturalny sposób filtrują zanieczyszczenia powietrza (drobne cząsteczki, alergeny, bakterie i wirusy o wielkości powyżej 0,02 mikrona oraz groźne cząsteczki PM2,5 (PM - pył zawieszony o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra). Oczyszczacze powietrza Philips nie jonizują powietrza, oczyszczają je całkowicie naturalnie, dlatego są bezpieczne dla osób z problemami oddechowymi i astmą. Ponadto oczyszczacz powietrza Philips AC3256 posiada specjalny tryb antyalergenowy, jeszcze bardziej czuły na alergeny, który usuwa do 99,97% typowych alergenów unoszących się w powietrzu, takich jak pyłki traw, drzew, zbóż, kurz czy złuszczony naskórek zwierząt i ich sierść. Dzięki czemu możesz za jednym razem pozbyć się alergenów domowych i tych docierających z zewnątrz.

materiały prasowe

Dodatkowo opatentowany, porównywalny do profesjonalnych czujników, czujnik AeraSense, na bieżąco informuje o stężeniu niebezpiecznych cząstek PM2,5 w powietrzu, dzięki czemu masz pewność, że Ty i Twoja rodzina oddychacie czystym powietrzem bez alergenów. Ponadto, poprzez 4-stopniowy wskaźnik kolorów AeraSense informuje o aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu. Co ważne, blokada Healthy air protect, zastosowana w oczyszczaczu, w odpowiednim czasie ostrzega o konieczności wymiany filtra, dzięki czemu masz pewność, że urządzenie zawsze pracuje na maximum swoich możliwości. Warto również podkreślić, że urządzenie ma blokadę rodzicielską i tryb nocy, dzięki czemu jest bezpieczne dla dzieci i może być używane nawet wtedy, gdy śpisz. Dodatkowo 24-godzinny cyfrowy zegar umożliwia ustawienie liczby godzin pracy urządzenia od 1 do 24. Dla osób zapracowanych taka funkcja to prawdziwy skarb. Raz na zawsze możesz zapomnieć o włączaniu i wyłączaniu oczyszczacza. Urządzenie będzie to pamiętało za ciebie. Natomiast tryb automatyczny, w którym urządzenie wybiera prędkość wentylatora odpowiadającą jakości powietrza otoczenia, wyręczy Cię i nie musisz o tym myśleć czy trzeba je uruchomić czy nie. Po prostu cieszysz się czystym powietrzem w mieszkaniu.
Dzięki systematycznemu oczyszczaniu powietrza, Twoje dziecko będzie mogło wreszcie odetchnąć pełną piersią, a objawy alergii nie będą aż tak intensywne i dokuczliwe.

Zobacz, jak działa oczyszczacz Philips:

U osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza Philips, można było stwierdzić mniejsze jej objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry, katar.* Udowodnione zmniejszenie objawów alergii na pyłki traw przy użyciu oczyszczaczy Philips – testowane klinicznie przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF)*.

*Test kliniczny przeprowadzony na oczyszczaczach powietrza Philips przy użyciu pyłków traw, Bergmann; sierpień 2015.

Reklama

Dowiedź się więcej o produkcie lub zamów oczyszczacz Philips

Reklama
Reklama
Reklama