Ania Lewandowska z córką
fot. screen instagram/@annalewandowskahpba

Co Ania czyta Klarze? Tę serię uwielbiają wszystkie dzieci i właśnie ukazała się nowa część

Na prośbę fanów trenerka zdradziła, co znajduje się w biblioteczce jej córeczki. To absolutny hit.
Dominika Bielas
Ania Lewandowska z córką
fot. screen instagram/@annalewandowskahpba
Fanów rodziny Lewandowskich interesuje wiele aspektów z ich życia, dużo pytań dotyczy małej Klary. Ostatnio internauci zaczęli dopytywać, co trenerka czyta swojej córeczce. "Hehe kiedyś zdecydowanie MIAŁAM więcej czasu, teraz jako MAMA jestem na etapie... Baśni bajki, opowiastki…😁 Czytanie książek pobudza i rozwija wyobraźnie. Pewnie rodzice dobrze znacie Pucia😁? Klara uwielbia jego przygody!" (pisownia oryginalna – przyp. red.) napisała na swoim instagramowym profilu. I trudno się dziwić, bo ta seria książeczek jest niesamowita!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)


Nie znacie jeszcze Pucia? To olbrzymi błąd! Tego malucha kochają wszystkie dzieci, które miały w rączkach choćby jedną książeczkę. Tytułowy Pucio to kilkuletni, sympatyczny chłopiec. Perypetie jego i jego rodziny zaciekawiają każdego małego czytelnika, a przygody wciągają bez reszty.

Pucio umie opowiadać

Właśnie ukazała się piąta część przygód tego sympatycznego chłopca. Skierowana jest ona do dzieci potrafiących już mówić. Jest świetną okazją do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem.

„Pucio umie opowiadać” autorstwa Marty Galewskiej-Kustry kupisz za ok 26zł:

Wszystkie części książek o Puciu zostały opracowane w taki sposób, że są odpowiednio dostosowane do poszczególnych etapów rozwoju mowy dziecka. Co ciekawe, wiek głównego bohatera zmienia się z każdą książką – tak samo, jak wiek małego czytelnika. Serię rozpoczyna „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”. Kolejne książeczki pomagają w nauce pierwszych słów, a następnie w wypowiadaniu zdań: „Pucio mówi pierwsze słowa”, „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania".
Czwarta część, „Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków” skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Tu malec podczas ma okazję na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Dodatkowo ukazały się małe książeczki obrazkowe dla najmłodszych: „Zabawy gestem i dźwiękiem”, „Co robi Pucio?". Znajdziecie w nich podstawowe rzeczowniki i czasowniki, a także dźwięki ważne dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, proste sylaby i onomatopeje.

Nie macie jeszcze żadnej książeczki o Puciu? Możecie kupić cały pakiet z tym bohaterem w bardzo atrakcyjnej cenie. Zestaw już od 96zł:

Autorką tej bestsellerowej serii jest dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Książeczki dostosowane są zarówno do dzieci wypowiadających pierwsze słowa, jak i tych, które zaczynają już składać zdania, rozwijają słownictwo i wprowadzają w swoje wypowiedzi zasady gramatyki. Książeczki o Puciu to także możliwość poznawania otaczającego świata. Prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka.

Źródło: Instagram [content:0_25874,0_27132,,2_1346,0_26600:CMNews]
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy