Marko foteliki samochodowe obrotowy
fot. materiały prasowe

Obrotowy fotelik samochodowy – poznaj najbezpieczniejszy sposób podróżowania!

Kiedy stajesz przed wyborem zakupu fotelika samochodowego, rozważasz zapewne wady i zalety każdego modelu. Wybierasz ten najbezpieczniejszy, ale stawiasz również na wygodę i łatwość korzystania. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wybór fotelika obrotowego – to gwarancja i bezpieczeństwa, i komfortu!
Marko foteliki samochodowe obrotowy
fot. materiały prasowe
Foteliki samochodowe z funkcją obracania ułatwiają codzienne użytkowanie, umożliwiając rodzicom obrót fotelika w ich kierunku podczas umieszczania i wyciągania dziecka z auta. To rewolucyjna koncepcja w tej dziedzinie!

Na czym polega funkcja obracania

Marka BeSafe oferuje trzy obrotowe foteliki. Każdy z nich mocowany jest na specjalnej bazie, w którą wbudowana jest na stałe część obrotowa. Fotelik wpina się przodem do siebie, najczęściej przodem do drzwi, a po zapięciu dziecka –  po prostu obraca fotelik. W przypadku iZi Twist B i iZi Twist o 180 stopni, zaś w przypadku iZi Turn i-Size
o 360 stopni.
Pomocny jest dodatkowo system magnesów Magnetic Belt Assistants™, przytrzymujący pasy na czas usadzania dziecka w foteliku.

Fotelik iZi Turn i-Size może być zamontowany zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy, zapewniając pełny obrót fotelika o 360 stopni. Dziecko może podróżować tyłem do kierunku jazdy przez cały czas użytkowania, ale pozostawia rodzicom możliwość korzystania z fotelika przodem do kierunku jazdy w razie potrzeby. Przeznaczony jest dla dzieci od około  6 miesięcy do ok. 4 lat (maksymalna waga pasażera to 18 kg, przy wzroście 61 – 105 cm).
Takie same parametry, jeśli chodzi o gabaryty maluszka ma iZi Twist i-Size z funkcją obrotu o 180 stopni – tak, aby maluch podróżował tyłem do kierunku jazdy.
Jego rozbudowaną wersją jest iZi Twist B i-Size, który łączy w sobie dwa foteliki w jednym: fotelik dla niemowlaka i fotelik dla malucha. Wszystko dzięki wyjątkowemu modułowi wewnętrznemu BeSafe Baby Shell ™ i wkładce Newborn Hugger™. Może w nim podróżować dziecko od urodzenia do ukończenia 4 lat (maksymalna waga dziecka to 18 kg, przy wzroście 40 – 105 cm).
Poprawnie zamontowany fotelik nachylony jest pod kątem 35-45 stopni. Czasem rodzice mają obawy, czy modele te będą odpowiednie dla ich samochodu. Foteliki montowane są na bazie ISOifx, a dzięki specjalnie zastosowanej technologii Universal Level Technology ™ możliwe jest dopasowanie bazy do każdej samochodowej kanapy. Dzięki temu fotelik zamontowany jest prawidłowo, poziomo. Oprócz tego, foteliki same w sobie posiadają 4 pozycje regulacji, dając największy komfort dla dziecka, bez względu na wiek.

Tradycyjne foteliki zazwyczaj stykają się z podłożem, jednak wolna przestrzeń pomiędzy bazą a kanapą nie stanowi niebezpieczeństwa. Fotel samochodowy wykonany z miękkich materiałów, w razie zderzenia nie daje stabilności i wsparcia fotelikowi dziecięcemu. W razie wypadku, siła uderzenia rozkłada się w tym przypadku na „nogę” wspierającą system ISOfix oraz na karoserię samochodu. Ewentualnemu obrotowi fotelika  w razie zderzenia zapobiega noga wypierająca lub górny pasek mocujący (top tether).

Redakcja poleca: Kiedy dziecko siada i jak wspierać je w zdobyciu tej umiejętności?
Dziecko zaczyna siadać wtedy, gdy jest do tego gotowe. Pierwsze próby siadania podejmuje, gdy odpowiednio rozwiną się jego mięśnie i układ kostno-stawowy. Zwykle dzieje się to na przełomie 6-7 miesiąca, ale norma rozwojowa jest szersza. Zastanawiasz się, czy warto pomagać niemowlakowi w siadaniu, czy sadzać dziecko, które jeszcze tego nie potrafi, czy korzystać z leżaczka? Jakie ćwiczenia zachęcą niemowlę do siadania? Sprawdź, co o nauce siadania mówi lekarz i kiedy należy zgłosić się do pediatry, jeśli rozwój twojego dziecka przebiega zbyt wolno.

Dla maluszka i dla starszaka

Fotelik iZi Twist B i-Size  łączy w sobie dwa foteliki w jednym: dla niemowlaka i dla starszego malucha. Może być używany przez dziecko od narodzin, do około 4 lat (105 cm wzrostu lub 18 kg). To możliwe dzięki modułowi wewnętrznemu BeSafe Baby Shell ™ i wkładce Newborn Hugger™.
Pierwsza z nich – wkładka Moduł Baby Shell™ usytuowana jest w foteliku właściwym. Przypomina pozycję i zapewnia taką samą ochronę, jak standardowy fotelik dla niemowlaka. To jednak dodatkowa ochrona w razie zderzenia bocznego. Druga  z wkładek, Newborn Hugger™, przeznaczona jest dla noworodków i umieszcza się ją wewnątrz modułu Baby Shell™. Nie tylko dodatkowo otula niemowlę, ale również poziomuje gwarantując idealny kąt siedzenia. Należy wyjąc ją z fotelika, gdy maluch osiągnie 60 cm wzrostu lub 4 miesiące – wówczas wystarczy już sam Moduł Baby Shell™.
Fotelik wyposażony jest również w 10-stopniową regulację zagłówka oraz w ułatwiający przepływ powietrza system wentylacji umieszczony w tylnej obudowie.

Poprzez montaż wyłącznie tyłem do kierunku jazdy oraz płynny obrót fotelika w stronę drzwi, fotelik iZi Twist B i-Size pozwala dzieciom na 5 razy bezpieczniejsze podróżowanie w samochodzie. Czy to wygodne? Oczywiście. Rama bazy może być odsunięta, dzięki czemu dziecko ma więcej miejsca na nogi. Marka BeSafe, bazując na swoim ponad 60-letnim doświadczeniu, zaleca, aby dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, a więc do ukończenia 4 roku życia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Fotelik iZi Twist B i-Size to także najnowsza technologia konstrukcji. W zagłówku zastosowano Dynamic Force Absorber™. Jest to połączenie specjalnych materiałów i konstrukcji o różnych strefach elastyczności. Dzięki temu możliwe jest kontrolowane zginanie się w obszarze wewnętrznym, z jednoczesnym usztywnieniem na zewnętrznej stronie. W razie zderzenia bocznego siły są optymalnie pochłaniane. Dynamic Force Absorber™ działa trochę jak trampolina – po uderzeniu wraca do swojej pierwotnej powierzchni zamiast pozostać odkształconym po uderzeniu.
Zderzenia boczne są drugim (po czołowych) najczęstszym źródłem poważnych obrażeń u dzieci. Dlatego kluczowa jest ochrona, zwłaszcza głowy i szyi malucha.

Komfort w podróży

Liczy się zarówno wygoda rodzica, jak i dziecka. Temu drugiemu zdecydowanie lepiej jedzie się tyłem do kierunku jazdy. Aby i rodzic był spokojny, z pomocą przychodzą akcesoria.
Przede wszystkim sterowane pilotem lusterko do obserwacji dziecka XL² z lampką LED. Rodzic kontroluje kiedy zapalić światełko, a jego moc zwiększa się stopniowo, żeby gwałtownie nie budzić malucha. Przydać się mogą również osłonki przeciwsłoneczne, które przylegają do szyby samochodu z użyciem siły statycznej, dzięki czemu nie ma potrzeby montowania ich za pomocą kleju lub przyssawek. Ale to już tylko kwestia dodatków, gdy będzie czas wyruszyć w drogę…
 
Artykuł powstał z udziałem Marko
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy