Otulacz Swaddle Up i butelka nanobébé w wyprawce dla niemowlaka
fot. materiały prasowe/kolaż mamotoja.pl

Otulacz Swaddle Up i butelka nanobébé – tych produktów nie może zabraknąć w wyprawce!

Wybierając rzeczy dla noworodka, warto kierować się ich jakością i funkcjonalnością. Otulacz Swaddle Up zadba o zdrowy i spokojny sen maleństwa, a butelka nanobébé i inne produkty tej marki bardzo ułatwią karmienie. Czym wyróżniają się na tle innych niemowlęcych akcesoriów tego typu?
Otulacz Swaddle Up i butelka nanobébé w wyprawce dla niemowlaka
fot. materiały prasowe/kolaż mamotoja.pl
Kiedy na świecie ma się pojawić nowy wyczekany członek rodziny, przyszli rodzice kompletują wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą się przydać w opiece nad maleństwem. Jednym z nich jest butelka do karmienia, której na pewno nie może zabraknąć w wyprawce, nawet jeśli mama będzie karmić piersią (może przydać się do podawania odciągniętego pokarmu). Drugim wygodny otulacz,  w którym niemowlę będzie spało, czując się bezpiecznie jak w brzuchu mamy. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów. Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na rzeczy marki Love to Dream oraz nanobébé.

Otulacz Swaddle Up od Love to Dream w trosce o spokojny sen niemowlaka

Love to Dream to uznana marka otulaczy, która zdobyła wiele nagród. Jest światowym liderem innowacji w zakresie snu. Stosowane przez nią unikatowe, rewolucyjne rozwiązania sprawiają, że jakość i komfort snu stają się naprawdę wysokie. W przypadku snu noworodka to szczególnie istotne.
Otulacz Swaddle Up
Otulacz Swaddle Up przeznaczony jest dla dzieci od 0 do 4 miesięcy (w ofercie Love to Dream są również modele dla starszych dzieci, aż do 4. roku życia). Posiada certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawu Biodrowego. Jego przełomowy i unikalny kształt pozwala na zachowanie pozycji dziecka zbliżonej do tej, jaką miało w łonie matki – w przeciwieństwie do innych otulaczy, które utrzymują ramiona maluszka blisko klatki piersiowej lub wzdłuż ciała.

Niemowlę w otulaczu Swaddle Up może spać z rączkami uniesionymi ku górze (czyli w bardziej naturalnej dla niego pozycji), dzięki czemu ma łatwy dostęp do twarzy i w razie potrzeby może się samodzielnie uspokajać (kierując rączki do buzi czy pocierając policzki). Badania medyczne wskazują, że dzieci śpią lepiej, jeśli przed zaśnięciem ssą palce lub pocierają policzki. Daje to wyciszenie oraz spokojniejszy i dłuższy sen.

Z drugiej strony noworodek czuje się bezpiecznie, gdy jest otulony. Takie uczucie delikatnego otulenia daje właśnie produkt Swaddle Up. Jednocześnie jest on dopasowany do ciała maluszka i zapinany na zamek, co uniemożliwia wyswobodzenie się z otulacza. Dzięki temu także mama będzie spać spokojniej, nie martwiąc się, czy maluszek się nie rozkopał i czy nie zmarznie.

Istotnym aspektem poprawiającym jakość snu noworodka jest również to, z jakiego materiału wykonany jest otulacz. Swaddle Up posiada tylko jedną warstwę materiału, więc nie powoduje przegrzania dziecka. Tkanina jest elastyczna i bardzo wygodna. Otulacz posiada zamek dwukierunkowy, dzięki czemu z łatwością można przewinąć dziecko bez ryzyka obudzenia go.
Otulacz Swaddle Up jest oryginalnym i jedynym otulaczem na zamek z opatentowanymi „skrzydełkami”, dzięki czemu dziecko może spać w bardziej naturalnej pozycji z rączkami w górze.

Nanobébé – innowacyjne produkty ułatwiające karmienie

Butelka nanobébé jest tak skonstruowana, by ułatwiać cały proces związany z karmieniem niemowlaka – od odciągania pokarmu z piersi, poprzez jego przechowywanie, podgrzewanie, aż do karmienia. Unikalny patent nanobébé sprawia, że mleko zachowuje swoje cenne wartości odżywcze, a samo doświadczenie ssania ustępuje jedynie karmieniu bezpośrednio z piersi.
Butelka Nanobebe
Chłodzenie i przechowywanie pokarmu bezpośrednio w butelce nanobébé pozwala na zachowanie składników odżywczych mleka matki (bakterie w żywności mnożą się szybciej, gdy przechowuje się ją w temperaturze pokojowej). Dzięki unikatowej budowie butelki nanobébé mleko rozprzestrzenia się cienko po jej powierzchni, powodując, że pokarm schładza się i podgrzewa 2-3 razy szybciej niż w tradycyjnych butelkach.

Produkt marki nanobébé łączy funkcje piersi i butelki. Kształtem przypomina kobiecą pierś, natomiast dzięki temu, że mleko jest w butelce, karmieniem maleństwa może zajmować się również tata lub inna bliska osoba. Dodatkowo kopułowa forma i wklęsła podstawa sprawiają, że również niemowlę szybko nauczy się samodzielnie trzymać butelkę. Już kilkumiesięczny niemowlak będzie umiał samodzielnie pić mleko z butelki nanobébé.
Butelka NanobebePrzy wyborze butelki do karmienia istotnym aspektem jest to, by jej konstrukcja zmniejszała ryzyko wystąpienia kolki u niemowlaka, która potrafi sprawić wiele kłopotu dziecku i rodzicom. Butelka nanobébé zaopatrzona jest w zaawansowany system odpowietrzania z dwoma otworami wentylacyjnymi, dzięki czemu ma funkcję antykolkową.

Do każdego opakowania z butelkami dołączony jest adapter do laktatora, za pomocą którego można odciągać mleko bezpośrednio do butelki. Adapter pasuje do  większości laktatorów z wąską szyjką.

Dla wielu rodziców najmniej przyjemną częścią karmienia jest mycie butelek. Butelki nanobébé można rozłożyć na części i wszystkie je myć w zmywarce, co jest bardzo wygodne i pozwala na zaoszczędzenie czasu.


W ofercie marki nanobébé oprócz butelek znajdują się też:
  • mikrofalowy sterylizator parowy do butelek;
  • suszarka do butelek i smoczków;
  • torebki do przechowywania pokarmu;
  • termoopakowanie na butelki;
  • pojemnik do przechowywania butelek,
  • smoczki uspokajające.

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wyprawka: karmienie – unboxing, recenzja mamy i taty
Dwa różne spojrzenia na produkty do karmienia najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając butelkę do karmienia czy wkładki laktacyjne.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy