Piosenki dla taty
fot. AdobeStock

Piosenki dla taty. Najpiękniejsze piosenki na Dzień Ojca

Piosenki dla taty to utwory, które w piękny sposób pomogą wyrazić naszą miłość do taty i wdzięczność za jego troskę. Wybierzcie jedną z zaproponowanych przez nas piosenek dla taty i zaśpiewajcie ją lub zadedykujcie tacie w Dniu Ojca. Wzruszenia gwarantowane!
Milena Oszczepalińska
Piosenki dla taty
fot. AdobeStock
Zaśpiewanie piosenki dla taty w dniu jego święta może być alternatywą dla życzeń z okazji Dnia Ojca. Jeśli macie swój ulubiony utwór, możecie też wpisać go na kartkę lub przygotowywaną z tej okazji laurkę. Nasza playlista na Dzień Ojca to również doskonała propozycja do słuchania i śpiewania razem z tatą, każdego dnia. 

Piosenki dla taty:

Piosenki dla taty

Poniżej znajdziecie 8 utworów, które puszczone w Dniu Ojca wywołają uśmiech i wzruszenie na twarzy ukochanego taty, a być może i na waszej. 

Arka Noego „Tato (nie boję się, gdy ciemno jest)”


„Nie boję się, gdy ciemno jest” to flagowy utwór grupy Arka Noego. Chyba każdy z dorosłych zna jego tekst w całości na pamięć. Warto nauczyć słów tej piosenki również dzieci, zwłaszcza przed Dniem Ojca. Jak lepiej wyrazić wdzięczność tacie, jeśli nie słowami:

Dziękuję ci, tato, za wszystko, co robisz,
że bawisz się ze mną, na rękach mnie nosisz…

Natalia Kukulska „Co powie tata?”​


Dzieci mają wiele pytań, na które czasem trudno znaleźć odpowiedzi. Często musi się z nimi mierzyć również tata – szybko znaleźć odpowiedź, wyjaśnić i zaspokoić dziecięcą ciekawość świata.

„Co powie tata?” zastanawiała się trzydzieści lat temu kilkuletnia wówczas Natalka Kukulska. Podobne pytania zadają sobie dzisiejsze dzieci. Cudownie, że tatusiowie są tacy mądrzy i wiedzą (prawie) wszystko!

Sylwek Szweda „Piosenka dla taty”​


Pieśniarz i poeta, Sylwek Szweda w swojej „Piosence dla taty” w prostych słowach wyraził to, co dzieci często czują do swoich ojców. Nie da się ukryć, że tata to ktoś zupełnie inny niż mama – może nie tak pobłażliwy, może bardziej budzący respekt, ale wciąż to ktoś, kogo kochamy nad życie, dlatego, również w Dniu Taty, możemy zaśpiewać:

Tato, Tato, Tato, Tato nasz kochany
Jesteś całkiem inny od tej naszej mamy
Tato, Tato, Tato, w sercu Cię nosimy
Choć kiedy się wściekasz, trochę się boimy.

Arka Noego „Weź mnie na ręce”​


Czy potrzeba dziecku czegoś więcej niż bliskości i ciepła kochającego rodzica? Spędzonego wspólnie czasu nie zastąpią żadne zabawki czy gadżety. „Weź mnie, weź mnie na ręce” – śpiewają dzieci z Arki Noego. Dzisiejsi zapracowani tatusiowie czasami też powinni usłyszeć, że „nie potrzeba nic więcej”. A skoro obecność taty jest tak ważna, to znaczy, że zajmuje on w sercu dziecka naprawdę wyjątkowe miejsce. Niech ta piosenka przypomina mu o tym nie tylko w Dniu Ojca.

Zobacz także: Piosenki dla mamy. Najpiękniejsze piosenki na Dzień Mamy

Anna Buczkowska „Piosenka dla taty”​


Utwór zaśpiewany przez nastoletnią Annę Buczkowską to wesoła opowieść o tym, że gdy dziecko dorasta, pragnie nieco innej, niż dotychczas relacji z ojcem. Wszystkie nastolatki z okazji Dnia Ojca mogą zaśpiewać:

Kochany tato, mym marzeniem jest
twym przyjacielem być,
po prostu przyjacielem być.
Razem się bawić, razem też do kina iść…

Fasolki „Tato, już lato”​


Dzień Ojca w Polsce przypada 23 czerwca, więc jest już wtedy kalendarzowe lato. Piosenka „Fasolek” z 1989 roku nie jest co prawda wyrazem wdzięczności czy miłości do taty, ale jest obrazem tego, co dzieci uwielbiają robić ze swoimi ojcami, czyli przeżywać przygody! Możecie posłuchać jej razem z tatą w Dniu Ojca i przy okazji powspominać wszystkie dotychczasowe wspólne wojaże. A może też zaplanować kolejny?

Śpiewające brzdące „Piosenka dla taty”​


Mój tata to ktoś
kto ma w sercu coś,
coś, co sprawia, że
zawsze z nim być chcę.
 
Tata, kochany rycerz
wspaniały, da kwiatka mamusi,
a mi zawsze buzi.


Te proste, zabawne słowa na pewno rozczulą tatę każdego przedszkolaka. Możesz nauczyć dziecko całej piosenki i zrobić mężowi wyjątkową niespodziankę z okazji Dnia Ojca. Pamiętaj, że maluszkowi będzie łatwiej, jeśli trochę pomożesz mu w śpiewaniu.

Paweł i Antek Królikowscy „Tata mój”​


Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało o istnieniu tego utworu. Stał się popularny dopiero po śmierci Pawła Królikowskiego, choć aktor wraz z synem zaśpiewał go w 2014 roku. Gdy słuchamy tych słów, wiedząc, że ojca i syna dzieli teraz nieprzekraczalna granica, niezwykle wzruszają…

„Tata mój” może być szczególnie bliską piosenką dla tych, którzy, tak jak Antek Królikowski, mają swoich ojców już tylko we wspomnieniach…

Oprócz piosenki podaruj tacie miły upominek, który będzie przypominał mu o tym, że jest dla ciebie ważny!


Zobacz także:
Redakcja poleca: Mężczyzna w ciąży - rewolucyjny pas pozwalający tacie poczuć ruchy płodu (VIDEO)
Marka Huggies z okazji Dnia Ojca stworzyła specjalny pas umożliwiający mężczyźnie czucie ruchów swojego nienarodzonego dziecka. Zobacz, jak to działa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy