Piosenki dla mamy są często wzruszające, wpadające w ucho i po prostu piękne – podobnie jak nasze mamy. Powstała z nich idealna playlista na Dzień Matki: do słuchania i śpiewania, bo przecież znamy je na pamięć...

Reklama

Oto nasze propozycje piosenek dla mam, mamy nadzieję, że przypadną wam do gustu.

Piosenki dla mamy:

Piosenki dla mamy

Z pewnością mamie zrobi się bardzo miło, gdy w tym wyjątkowym dniu usłyszy takie piosenki. Możecie również nauczyć się ich na pamięć i osobiście zaśpiewać je swojej mamie.

Wojciech Młynarski „Nie ma jak u mamy”

„Nie ma jak u mamy” to jedna z najbardziej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego. Ta piosenka dla mamy jest na wpół sentymentalna i na wpół żartobliwa, ze wspaniałym refrenem, który zna cała Polska:

Zobacz także

„Nie ma jak u mamy ciepły piec cichy kąt !
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd!
Nie ma jak u mamy cichy kąt ciepły piec!
Nie ma jak u mamy , kto nie wierzy jego rzecz!”

Majka Jeżowska „A ja wolę swoją mamę”

Chociaż do dziś nie wiemy, o co chodziło z Kingą i wikingiem – to ciągle przebój Majki Jeżowskiej, napisany przez Agnieszkę Osiecką, nam się bardzo podoba! Śpiewaliśmy ją, gdy byliśmy mali, a dziś śpiewają ją nasze dzieci i tak samo jak my kiedyś, dziś one wzruszają się, kiedy dochodzi do słów, że ta kochana mama o czarnych jak atrament oczach „…płakała rano dziś”.

Kortez „Dla mamy”


Piosenka Korteza „Do mamy” już kilka lat temu podbił nasze serca i wygląda na to, że dołączy do klasycznego zestawu piosenek dla mamy i o mamie. Co ciekawe, Kortez w wywiadach często podkreśla swoje silne i ciepłe relacje z mamą, a co więcej, mówi też, że to właśnie ona ukształtowała jego wrażliwość muzyczną.

Arka Noego „Kocham Cię, mamo”

Urocza, wesoła (i jak to zwykle u Arki Noego, trochę wykrzyczana) piosenka dla mamy wyraża dokładnie to, co każde dziecko chce powiedzieć swojej mamie – „Kocham Cię, kocham mamo/ wiem, że ty czujesz to samo!”

Mieczysław Fogg „Pieśń o matce”

Jedna z tych piosenek dla mamy z cyklu: „Znam na pamięć, chociaż nie wiem skąd”. Może dziś trochę już wydaje się nam trochę zbyt patetyczna, ale z drugiej strony – wciąż budzi wzruszenie:

„Przychodzą w życiu dni powodzi,
Gdy wszystko zdradza nas i zawodzi,
Gdy pociąg szczęścia w dal odchodzi,
Gdy wraca zło do wiary twierdz,
Gdy grunt usuwa się jak kładka;
Jest wtedy ktoś, kto trwa do ostatka
Ktoś, kto nie umie zdradzić – Matka
I serce jej, najczystsze z serc.”

Violetta Villas „Do ciebie, mamo”(znana też jako „List do Matki”)

Podobno „List do matki” Violetty Villas powstał podczas pobytu artystki w USA, pod wpływem ogromnej tęsknoty za mamą. Tę tęsknotę – i za mamą, i dziecięcym poczuciem bezpieczeństwa – widać w piosence dla mamy, i być może właśnie dlatego nadal tak ogromnie wzrusza. Ten utwór to jedna z piosenek, dla mamy, która odeszła i do której bardzo tęsknimy.

Arka Noego „Mama królowa”

Idealna do śpiewania razem z dzieckiem!

„Mama czuwa, Mama wie,
Czego każde dziecko chce.
Mama kocha, Mama wie najlepiej,
Czego mi brakuje,
Czego potrzebuje,
Mama kocha, Mama wie najlepiej.”

Fasolki „Życzenia dla mamy”

Z cyklu: piosenki dla mamy i nie tylko! Tę piosenkę możesz śmiało śpiewać z dzieckiem! Rytmiczny, wesoły i wpadający w ucho przebój Fasolek na pewno spodoba się maluchowi i wam obojgu sprawi mnóstwo frajdy!

Czesław Niemen „Mamo, nasza mamo”

Wielki utwór dla mamy o przewrotnej i zabawnej treści! Czesław Niemen razem z zespołem Niebiesko-czarni śpiewa o tym, że tak to już jest na świecie, że prędzej czy później nadchodzi taki moment, kiedy w życiu synów pojawiają się inne kobiety niż ich mama!

Bernard Ładysz „Mamo moja, ja wiem”

Ta piosenka doczekała się wielu biesiadnych wersji (m.in. śpiewała ją Eleni), ale w tej starej wersji, śpiewana przez powojennego śpiewaka operowego (!), akowca i sybiraka, brzmi najpiękniej.

Natalia Kukulska „Dłoń”

Czy kiedy mama odejdzie, ciągle będzie nas prowadzić przez życie? Piosenka Natalii Kukulskiej „Dłoń”, napisana ku pamięci jej matki, piosenkarki Anny Jantar, nie pozostawia wątpliwości, że tak… To jedna z najpiękniejszych piosenek dla mamy, która odeszła stanowczo za wcześnie.

Arka Noego „Rysunek mamy”

Piękna piosenka, która pokazuje mamę widzianą oczami swojego dziecka. W piosence dziecko dochodzi do wniosku, że mama najlepiej wygląda w parze... z tatą. To właśnie pełna rodzina daje największe szczęście!

The Shirelles „Mama said”

Tekst tej piosenki dla mamy jest co prawda po angielsku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbrzmiała jako melodia do układu tanecznego lub w jako tło muzyczne, gdy dzieci np. rozdają upominki dla mam. Słowa są proste i mówią o tym, że o tym, co zdarza się w życiu... mama nam mówiła.

Kanye West „Hey mama"

A to już piosenka dla mamy, która szczególnie może spodobać się mamusiom fanów rapu. Jej wykonawca bardzo kochał swoją matkę, mocno przeżył też jej śmierć. Utwór jest jedynym z wielu poświęconych miłości do mamy.

Christina Aguilera „Oh Mother”

Ta piosenka dla mamy również może stanowić piękne tło muzyczne do życzeń lub wręczania prezentów. Pamiętać jednak należy, że jej tekst opowiada o pełnym przemocy dzieciństwie piosenkarki. W wyniku agresji cierpiała również jej mama. Kończy się słowami: kocham cię, mamo...

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama