Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO

6 pomysłów na domowe, kreatywne zabawy z dzieckiem

Przebywając na świeżym powietrzu nasze pociechy zawsze znajdą sobie jakieś zajęcie. Bawią się z rówieśnikami na placu zabaw albo karmią wiewiórki w parku. A, co w sytuacji, kiedy muszą zostać w domu, np. z powodu choroby? Wtedy warto zaproponować im jakąś ciekawą rozrywkę, którą (uwaga) nie będzie tablet. Podpowiadamy, jak to zorganizować!
Lego Duplo
fot. LEGO DUPLO
Rodzice czasami potrzebują podpowiedzi, jak umilić sobie rodzicielską codzienność. Wypróbuj nasze pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu. Gwarantujemy, że nie będzie nudno!

Makaronowe inspiracje

Wykałaczki, makaron czy sól to produkty, które można wykorzystać nie tylko w kuchni. To również świetne narzędzia przydatne do wyrobów artystycznych. Pomóż maluchowi ulepić żółwiki z plasteliny. Następnie przylepcie każdemu z nich łuskę nieugotowanego makaronu w kształcie muszelki. Na koniec pomalujcie je na zielono – tak powstaną wasze zwierzątka. Jeśli macie więcej zielonej plasteliny, możecie ulepić kaktusa i powbijać w niego wykałaczki przypominające igły. Tak samo możecie zrobić jeża z masy solnej lub rybę fugu. Wystarczy tylko stworzyć coś, co ma kolce!

Biżuteria domowej roboty

Na pewno masz w domu kolorowe guziki lub stare włóczki. Wykorzystaj dawno zapomniane przedmioty do stworzenia oryginalnej biżuterii. Weźcie trzy różne kolory włóczki, odmierzcie potrzebną część i zaplećcie warkocz. Gdy zwiążecie dwa końca, tak powstanie bransoletka dla twojej księżniczki. A może coś dla chłopca? Wytnijcie z kartki papieru kwadrat, prostokąt i dwa koła, a następnie sklejcie je tak, by powstał samochód. Okna możecie zrobić z fragmentów modeliny, a reflektory z żółtych oraz czerwonych guzików. Takie wyroby „hand made” to świetna propozycja na kreatywną zabawę, która wciągnie każde dziecko. Kto wie, może kiedyś twój szkrab zostanie kreatorem dzieł sztuki?

Budowanie z klocków

Zaproponuj swojemu dziecku wspólną zabawę w budowanie z użyciem „Uniwersalnego zestawu klocków” LEGO DUPLO. Jego najważniejsza część to podwozie pojazdu o zaokrąglonych krawędziach i z kołami, które naprawdę się kręcą! Ten rozbudowany zestaw ma też dwa elementy przedstawiające okna, figurkę chłopca, sympatycznego psa i numerowane klocki, które wspierają naukę liczenia. Twoje dziecko szybko zacznie kojarzyć, ile odbiorników, myszek i jabłek jest na obrazkach. Są tu nawet dodatkowe, klasyczne klocki DUPLO, z których można stworzyć o wiele więcej rzeczy! Klocki LEGO DUPLO są przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku życia.

Wyspa skarbów

Lubicie ekstremalne przygody? To świetnie! Wyobraźcie sobie, że jesteście na wyspie pirackiej i szukacie skrzyni pełnej skarbów. Wybierz jakiś przedmiot, np. ulubioną zabawkę dziecka i schowaj go do pudełka. Następnie narysuj dziecku mapę, na której zaznaczysz, jak trafić do kryjówki. Zadbaj też o to, by mały odkrywca napotkał na swojej drodze różne przygody (np. pokonanie pirata) lub miał zadania do wykonania (np. rebus, którego rozwiązanie podpowie, gdzie szukać „skrzyni”). Zobaczysz, jaką satysfakcję będzie miała twoja pociecha, kiedy już odnajdzie swój skarb!

Mini szkółka

Ostatnio wielu rodziców zastanawia się, czy nie postawić na domową edukację. Chcesz sprawdzić, czy odnalazłabyś się w roli nauczycielki? Zorganizuj coś w rodzaju mini-szkółki dla swojej pociechy! Możesz uczyć pociechę np. alfabetu i cyferek – ty będziesz pisać kredą na tablicy, a twoje dziecko „robić notatki” siedząc przy stoliku. To również dobry sposób, aby poćwiczyć wymowę za pomocą książeczek logopedycznych albo zorganizować lekcje rysunku. Gdy przyjdzie czas na prawdziwą szkołę, twoje dziecko będzie już wiedzieć, co i jak!

 

Materiał powstał przy współpracy z: LEGO DUPLO

Zobacz także

Popularne tematy