Wystrój domu

To, jak udekorujemy dom na Halloween stanowi kluczową kwestię. Zaangażowanie do tego Twojego dziecka będzie dla niego prawdziwą frajdą! Wystrój musi nawiązywać do duchów, pajęczych sieci i oczywiście… dyni! Dlatego jeszcze przed imprezą przygotujcie z nich lampiony. Jak to zrobić? To banalnie proste – a efekt „zabójczy”! Wytnij u góry lub z dołu dyni dziurę, aby wydrążyć cały miąższ. Następnie pozwól swojemu dziecku namalować markerem oczy, nos i straszny uśmiech. Za pomocą nożyka wytnij kształty, wsadź do środka świeczkę, zapal ją i gotowe! Przyrządźcie w ten sposób tyle dyń ile chcecie, o różnorakiej wielkości i różnych uśmiechach, zarówno przerażających jak i tych zabawnych.
Teraz pora na pajęcze sieci. Poproś dziecko, aby przyniosło z dworu parę cienkich gałązek. Ułóż je w kształcie gwiazdki i sklej za pomocą „kropelki” lub taśmy przezroczystej. Następnie bawełnianą nitkę zawiąż na zewnętrznym czubku gałązki i poproś dziecko, aby owinęło ją wokół pozostałych. Im bardziej pokręcona sieć tym lepiej! Końcówkę sznureczka zwiąż na przypadkowej gałązce. Taką pajęczynę możesz powiesić na drzwiach, lampie lub oprzeć o dowolny mebel.

Reklama

Halloween’owe przekąski

Bardzo ważnym elementem halloween’owej imprezy są tematyczne przekąski. Przygotowując je zależy nam, by nie tylko swoim wyglądem i smakiem zachęcały dzieciaki do ich zjadania, ale aby były również zdrowe. Zamiast kupować gotowe ciasteczka pełne niezdrowych polepszaczy smaków i cukru, możemy przygotować pięknie wyglądające, smaczne przekąski sami. Z czego je zrobić? Warto wykorzystać coś co lubi każde dziecko – pyszne i zdrowe serki, takie jak Bakuś Puszysty. Posiada on lekką “chmurkową” konsystencje, uwielbianą przez wszystkie dzieci, która doskonale sprawdzi się w kuchni. Nie wiesz co z niego wyczarować? Oto parę pomysłów:

Jogurtowe placuszki w kształcie duchów:

Kup wcześniej foremki na ciasteczka o kształtach dedykowanych na Halloween. Przygotuj: 2 jajka, małą miseczkę wcześniej namoczonych rodzynek, 250 g Bakusia Puszystego waniliowego, łyżkę miodu, 150 g mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia oraz łyżeczkę kurkumy dla zabarwienia placuszków na kolor pomarańczowy. Wszystko wymieszaj mikserem. Usmaż na rozgrzanym oleju. Gdy wystygną wykrój z nich kształty z foremek. Podawaj na chłodno z bitą śmietaną i posypką czekoladową.

Domowe lody:

Wszystkie dzieci kochają lody! A jeśli do tego są zrobione przez Ciebie ze zdrowych składników, to mogą jeść je (prawie) bez ograniczeń. Przygotuj pół szklanki dowolnych mrożonych owoców, dwa banany, 300 ml dowolnego serka Bakuś Puszysty, 3 łyżki miodu i 150 ml śmietanki kremówki 30%. Wszystko razem zblenduj. Wsadź do lodówki na parę godzin i gotowe! Nałóż do miseczek, udekoruj żelkami w kształcie szczęki i polej sosem czekoladowym.

Reklama

Straszne zabawy

Jeśli już wszystkie pomysłu na dekoracje i przekąski mamy przygotowane – zostaje coś bez czego halloween’owa impreza odbyć się nie może. Chodzi oczywiście o budzący zgrozę strój. Możecie kupić gotowy kostium albo wymyślić i zrobić go sami. Druga wersja będzie z pewnością większą frajdą dla dzieci. Buzię dziecka pomaluj specjalnymi mazakami. Nie martw się, że sobie nie poradzisz. Im gorsze i straszniejsze przebranie, tym lepiej!
Kiedy już przyjdą mali goście, musisz zapewnić im jakieś atrakcje. Jako, że w Polsce tradycja pukania do obcych drzwi pod pretekstem cukierek albo psikus nie jest jeszcze szeroko spopularyzowana, możesz wymyślić im własną wersję tej zabawy. Pochowaj w różnych częściach domu cukierki i narysuj do nich mapę. Śledź ich starania i czekaj, aż znajdą wszystkie. Kolejnym słodkim pomysłem jest zawiązanie na sznurkach donut’ów i zorganizowanie zawodów, kto bez pomocy rąk pierwszy zje całego pączka. Brudne a zarazem uśmiechnięte buzie gwarantowane! Możesz również dać dzieciom papier toaletowy, żeby owijały siebie nawzajem i udawały straszną mumię! Oczywiście rysunki groźnych min na dyniach to podstawa udanej zabawy!
Halloween’owe przyjęcie jest niewątpliwie ważnym przeżyciem dla Twojego dziecka. Przebieranki, gry i zabawy z rówieśnikami pozostaną na długo w pamięci pociechy, a jej wdzięczność za pomoc i wsparcie w urządzeniu spotkania będzie nieoceniona.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama