Kolorowankę z bocianem wykorzystasz w pracy z dzieckiem na wiele różnych sposobów. Możesz wprowadzić zasadę „zero białych plam” lub pobawić się w „świat na opak”, zachęcając dziecko do szukania innych, niestandardowych połączeń kolorów. Wszystko zależy od waszej wyobraźni!

Reklama

Spis treści:

  1. Bocian – kolorowanka dla dziecka w wieku 3. lat
  2. Podróże z bocianem dla starszych przedszkolaków
  3. Trudna kolorowanka z bocianem

Bocian – kolorowanka dla dziecka w wieku 3. lat

Dla młodszego przedszkolaka wybierz prostą kolorowankę z dużym, wyraźnym bocianem. Pokaż maluchowi, jak naprawdę wygląda bocian, np. w książce, na zdjęciu lub filmie. Zwróć uwagę na znaki szczególne bociana – długie czerwone nogi i dziób oraz białe skrzydła z czarnymi piórami na końcach. Możesz opowiedzieć dziecku o tym, że są różne gatunki bocianów, w tym czarny, a także, że jest to ptak, który przylatuje do Europy (również do Polski) z Afryki lub południowo-zachodniej Azji.

Aby otrzymać wersję kolorowanki do druku, kliknij w rysunek.

Łatwa kolorowanka z bocianem dla 3-latka
Adobe Stock/aka vector

Podróże z bocianem dla starszych przedszkolaków

Zwykła kolorowanka z bocianem i pustym tłem wokół niego będzie ciekawsza, kiedy zachęcisz dziecko, aby samodzielnie domalowało otoczenie, w którym znajduje się ptak. Zacznij od opowieści o dalekiej podróży, jaką bocian odbywa dwa razy w roku. Przez jakie kraje przelatuje? Gdzie spędza zimę i skąd wie, dokąd lecieć?

Zobacz także

Do wyboru są obrazki bociana, który stoi, szykuje się do lotu i w końcu leci. Kliknij w bociana – kolorowankę, aby otrzymać wersję gotową do druku.

Bocian kolorowanka z tłem do domalowania
Adobe Stock/monikakosz
Kolorowanka bocian w locie
Adobe Stock/maria_morozova
Bocian kolorowanka dla starszych przedszkolaków
Adobe Stock/Hans-Jürgen Krahl

Trudna kolorowanka z bocianem

Jeśli szukasz kolorowanki dla dziecka powyżej 6. roku życia, sięgnij po rysunek z bocianem i większą ilością elementów. Za pomocą rysunku z bocianem w Azji możesz dalej rozmawiać z dzieckiem o podróżach – nie tylko bocianów, ale także innych ptaków. Z kolei obrazek z bocianem w stawie jest też okazją do opowiedzenia maluchowi, czym żywi się ten ptak.

Wybierz kolorowankę z bocianem, kliknij w nią i wydrukuj w domu.

Kolorowanka bocian w Azji
Adobe Stock/toricheks
Kolorowanka bocian w stawie
Adobe Stock/nataljacernecka
Kolorowanka z bocianem i żabami
Adobe Stock/Nutkins J.
Kolorowanka bocian i dziecko
Adobe Stock/Alexey Bannykh

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama