Czego potrzebujemy jesienią? Pogody ducha i… kolorów. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale także maluchów. Gdy pogoda nas nie rozpieszcza, zabawa na świeżym powietrzu nie wchodzi w grę lub nasze dziecko często choruje, warto zadbać o to, by jego pokoik był ciepłym i przytulnym miejscem, w którym chce się przebywać. Proste rozwiązania, jak wybór dodatków w jasnych, kolorowych barwach czy zakup miękkiego pledu mogą odmienić każde wnętrze. Podpowiemy ci, jak stworzyć bezpieczny i sprzyjający zabawom azyl dla twojej pociechy.

Reklama

Krok 1. Okno na świat

materiały prasowe

Jak ożywić ponury widok za oknem? Wystarczy zadbać o pogodną aranżację. Zapewne wiesz, jak ważny dla rozwoju dziecka jest spokojny sen i dbasz o to, by stworzyć maluchowi sprzyjające do zaśnięcia warunki, a więc m.in. ciemność. Nie każde dziecko czuje się wtedy bezpiecznie, a z pomocą często przychodzi nocna lampa. Ewentualnych strachów za oknem można pozbyć się w prosty sposób – montując w oknie roletę. Nie bez powodu jednak proponujemy rzymską roletę Mela z kolekcji Magic Collection marki Yellow Tipi. Piękny, kwiecisty wzór sprawi, że w dziecięcym pokoiku zawsze będzie panowała radosna atmosfera. W ciągu dnia roleta może chronić przed nadmiernym światłem promieni słonecznych. To praktyczny i jednocześnie dekoracyjny element wystroju, który odmieni każdy dziecięcy pokój. Dodatkowy plus? Materiał można prać w pralce. W naszej ocenie – rewelacja!

Krok 2. Kolorowe sny

materiały prasowe

Stonowane, pastelowe barwy pomogą twojemu maluchowi zapaść w głęboki, spokojny sen. A kto lubi drzemać? Oczywiście niedźwiadki! I nie bez powodu na bawełnianym komplecie powinien znaleźć się właśnie słodki miś, zwinięty w kulkę. Urzekający, skandynawski design to jednak nie wszystko. Jakość wykonania jest równie ważna. Pamiętaj, by wybierać pościel wykonaną z naturalnych materiałów, np. z bawełny. Małym zmarzluchom warto kupić także ciepły i mięciutki pled. Sprawdzi się nie tylko na jesień. Stanowi ładny element dekoracyjny, a w późniejszym etapie pomoże w nauce ścielenia łóżka. A może… maluch wykorzysta go do przebrania się za ducha lub zrobienia namiotu? Dziecięca wyobraźnia nie ma granic!

Krok 3. Komfort i ochrona

materiały prasowe

Jeśli twoje dziecięce łóżko stało przy ścianie, zapewne pamiętasz to uczucie, gdy w trakcie snu przez przypadek dotknęło się stopą zimnej ściany. Brrrr! Jeśli twoja pociecha lubi się wiercić w ciągu nocy, warto zabezpieczyć ścianę. Dzięki panelom do zagłówka w kształcie prostokąta lub kwadratu możesz totalnie odmienić ścianę. To ty decydujesz, ile paneli chcesz wykorzystać, czy wszystkie będą w jednakowym kolorze, czy też wolisz stworzyć szachownicę (absolutnie nie biało-czarną – proponujemy połączenie przyjemnych, pastelowych kolorów). Miękka ściana da ciepło gołej stópce w nocy, a w ciągu dnia może stanowić doskonałe oparcie podczas przeglądania i wspólnego czytania książeczek.

Krok 4. Poduszkowy zawrót głowy

materiały prasowe

Poduszki! Niby nic, a jednak dodają uroku. W dodatku mają one praktyczne zastosowanie. W ciągu dnia cieszą oko i sprawiają, że pokój staje się przytulny. Jednak można także na nich siadać w trakcie zabawy na podłodze. W nocy przydadzą się dla przyjaciół naszego malucha – lalki czy misia. Przecież one też potrzebują królewskich warunków do wypoczynku, by od rana znów mogły uczestniczyć w zabawach. Warto postawić na różne kształty i kolory. Dzięki temu nie tylko będą stanowić ładny element dekoracyjny, ale też mają szansę zainspirować Twoje dziecko.

Zobacz także

Krok 5. Baldachim

materiały prasowe

Marzyła o nim każda z nas! Zawieszony nad łóżkiem będzie pełnił funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi o poranku. Możesz wybrać delikatny niczym mgiełka i zwiewny materiał lub mięsisty i modny velvet. My proponujemy ci, byś poszła o krok dalej! Wiszące namioty sufitowe montowane są w bardzo prosty sposób za pomocą haczyka lub wkrętu. Jeśli zamontujesz haczyk w dwóch różnych miejscach na suficie, z łatwością będziesz mogła zmienić aranżację pokoju. W nocy baldachim będzie okalał dziecięce łóżeczko, a za dnia, w rogu pokoju, z jego pomocą wyczarujesz namiot – tajemne miejsce zabaw, do którego wstęp mają tylko nieliczni. Uwaga, na pewno potrzebne będzie hasło!

Krok 6. Mięciutki dywan lub mata do zabawy

materiały prasowe

Dzieci kochają zabawę na podłodze. Jeśli nie przepadasz za dywanami, które trudno jest utrzymać w czystości, doskonałym rozwiązaniem będzie miękka, okrągła mata do zabawy wykonana z wysokiej jakości materiałów i wypełniona antyalergiczną ovatą. Dzięki ozdobnym przeszyciom wypełnienie nie przesuwa się, mata jest wygodnym miejscem do leżakowania, odpoczynku czy zabawy. Nadaje się do prania w pralce, więc rodzice ją uwielbiają!

Krok 7. Element zaskoczenia

materiały prasowe

Gra w klasy w pokoju? A dlaczego nie! Dzieciaki uwielbiają aktywności, w których może uczestniczyć także rodzic. Wcale nie potrzebujesz kawałka chodnika i kredy. Naklejka podłogowa Hopscotch to kreatywne rozwiązanie, które pozwoli na radosną zabawę w pokoju. Montaż jest niezwykłe łatwy, a klej nie narusza powierzchni, więc nie musisz obawiać się o swoją podłogę. Taka „zabawa” nie zajmuje dodatkowej przestrzeni w pokoju, a jednak będzie jego istotnym, przykuwającym wzrok elementem. Gotowi na rodzinne zawody?

Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Yellow Tipi

Reklama
Reklama
Reklama