Pomysły na ciekawe doświadczenia, które mogą wykonać wspólnie w domu, wraz z instrukcją krok po kroku, dostępne są bezpłatnie na dedykowanej stronie firmy Henkel.

Reklama

Od rozpoczęcia międzynarodowej inicjatywy w 2011 roku, już blisko 91 tysięcy uczniów z kilkunastu krajów w Europie, Azji, Bliskim Wschodzie i Ameryce Północnej i Południowej uczestniczyło w programie Świat Młodych Badaczy. W Polsce projekt obecny jest od 2016 roku i jego misją jest rozbudzanie pasji do nauk ścisłych i przyrodniczych. Dotychczas w rolę naukowców wcieliło się już ponad 8100 dzieci podczas warsztatów w szkołach podstawowych m. in. w Dzierżoniowie, Stąporkowie, Raciborzu, Warszawie, Bydgoszczy i Pile. Świat Młodych Badaczy pobudza kreatywność, rozwija umiejętności krytycznego myślenia oraz zbierania informacji, analizy i interpretacji. W ramach warsztatów oferowane są dwa rodzaje lekcji luźno powiązanych z obszarami działalności firmy Henkel. Na warsztatach dzieci mogą się dowiedzieć m. in. jak zrobić klej, czy jak i dlaczego powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej.

Współpraca reklamowa

Świat Młodych Badaczy dla Rodziców!

W tym roku firma Henkel wraca ze Światem Młodych Badaczy w nowej odsłonie - formuła programu została poszerzona o przestrzeń dla rodziców. Właśnie dla nich stworzony został cykl materiałów - gotowych pomysłów - na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, z których można dowiedzieć się, jak zachęcić dziecko do eksperymentowania i odkryć jego kreatywność. Świat Młodych Badaczy został skonstruowany w taki sposób, by poniekąd „odczarować” nauki ścisłe w oczach najmłodszych. Pozwolić im na odkrywanie tajników wiedzy poprzez doświadczenia i obserwacje. Teraz zapraszamy także rodziców i opiekunów, by mogli wartościowo i interesująco spędzić czas z dziećmi - dlatego dajemy im bezpłatny dostęp do pomysłów na wspólne eksperymentowanie i zabawę – mówi Dorota Strosznajder, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Współpraca reklamowa

Rodzice wiedzą, że świat jest pełen zagadek i choć wiele zjawisk zostało już poznanych, to jeszcze więcej czeka na swoich odkrywców. Warto tę otaczającą rzeczywistość przybliżyć dziecku i pomóc obudzić w nim kreatywność i pasję do zdobywania wiedzy. Eksperymenty są doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci, co sprzyja budowaniu więzi i wzmacnianiu relacji. Jednocześnie mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Pozwalają na rozwijanie umiejętności badawczych, uczą krytycznego myślenia i rozwiązywania konfliktów oraz rozbudzają ciekawość światem – wyjaśnia Ewa Sękowska-Molga, Psycholog dzieci i młodzieży.

Obecnie Świat Młodych Badaczy w wersji „dla rodziców” to kilkanaście gotowych pomysłów na doświadczenia, które opiekunowie mogą wykonać z dziećmi bez wychodzenia z domu. Jak wytworzyć klej ze skrobi? Jak zrobić tajnopis? Jaką powierzchnię ma skóra? Wszystko to można teraz po prostu sprawdzić doskonale się przy tym bawiąc!

Reklama

Zapraszamy Was do Świata Młodych Badaczy – możecie do niego wejść… bez wychodzenia z domu tutaj.

Reklama
Reklama
Reklama