Gdy za oknem deszcz... - przegląd zabawek na jesienną aurę
W czasie deszczu dzieci się nudzą… To ogólnie znane wszystkim hasło. Oto przegląd awaryjnych rozwiązań – zabawki na deszczowe popołudnie.
1 z 11
Jesienna aura i pomysłowe zabawki
Kiedy pada, a dziecko narzeka na brak zajęcia – nie musisz od razu włączać telewizora i sadzać dziecko przed bajką. Oprócz szeregu zabaw, do których nawet nie potrzeba zabawek, dołącz kilka pomysłów na kreatywne spędzenie czasu, naukę i rozwój malucha. Te pomysły zrealizujesz z pomocą naszych propozycji – zabawek idealnych na jesienną aurę, gdy za oknem deszcz i wiatr.
2 z 11
Planszówki
Gry planszowe to zawsze świetny pomysł – niezależnie od pogody! Tradycyjny chińczyk czy grzybobranie mają teraz coraz większą konkurencję, bo firmy prześcigają się w pomysłach na nowe gry, które przeżywają obecnie swoją drugą młodość.
3 z 11
Kredki i wielki karton
Najlepiej - taki OGROOOOMNY! Zwykłe kolorowanki potrafią malucha szybciej znudzić. Jeśli kolorowanka będzie w formie dużego kartonu, który najpierw trzeba złożyć w konkretną rzecz, np. domek - zabawa zajmie malucha na dłużej. Kiedy już złoży i pomaluje domek, może się w nim pobawić np. w dom albo sklep.
4 z 11
Zabawa w dorosłych
Zestawy typu "sklep" albo "lekarz" to świetna forma spędzenia czasu, która, oprócz zajmowania czasu nudzącemu się dziecku, pomoże np. oswoić się z wizytami u lekarza czy wyprawami do supermarketu - możecie pobawić się w robienie listy zakupów, które będą potrzebne do przygotowania ciasta, potem w kupowanie składników, a na koniec - w gotowanie! Wtedy możesz wykorzystać nawet swój kuchenny arsenał - miski, łyżki, durszlaki...
5 z 11
Masy plastyczne
Ciastolina, plastelina... Możecie z nich wyczarować prawdziwe cuda - zwierzątka, ludziki, a nawet całe miasta. Dodatkowo, fajną opcją są zestawy ciastoliny z gadżetami - można zabawić się w salon fryzjerski z włosami z ciastoliny, czy w cukiernię, w której częstują goframi z owocami z masy plastycznej.
6 z 11
Samochodziki
Do zabawy nimi nie potrzeba wiele, ale możecie też przygotować dla nich np. tor przeszkód z książek czy poduszek! Albo na dużym papierze namalować ulice, z klocków zrobić domy, sklepy i urządzać wyścigi samochodów na ulicach miasta :)
7 z 11
Gry edukacyjne
Oprócz rozrywki - tego rodzaju gry mają za zadanie uczyć. Mogą polegać na poznawaniu różnych miejsc na świecie, dowiadywaniu się ciekawostek czy sprawdzaniu aktualnej wiedzy smyka. Jeśli dziecko ma rodzeństwo - maluchy spokojnie mogą w gry tego typu grać sami, ucząc się za każdym razem czegoś nowego.
8 z 11
Lalki
Zabawa lalkami to klasyka, która może być różna - można bawić się w dom - lalka będzie bobaskiem, którym trzeba się zajmować. Można też bawić się w doktora, szkołę albo, tak jak to jest z lalkami ze zdjęcia - siąść i zaprojektować im nowe, kolorowe ubranko przy pomocy flamastrów.
9 z 11
Zabawa w budowniczego
Z klocków można wyczarować bardzo dużo! Z niemowlakiem zbudujcie jak najwyższą wieżę, z dwulatkiem możecie zacząć budowę zamkowej fortecy, a ze starszym smykiem - spróbować odwzorować ulice miasta, w którym mieszkacie.
10 z 11
Za górami, za lasami...
Czytanie z dzieckiem książek nie musi ograniczać się do wieczornego rytuału czytania "na dobranoc", a nawet - nie powinno. Czytajcie także w ciągu dnia, deszczowa jesienna aura właśnie temu sprzyja, a w ciągu dnia, dziecko, słuchając opowieści, skupia się na innych elementach historii niż kiedy czytasz ją malcowi przed snem.
11 z 11
Gry ruchowe
Ta powyższa to tylko jedna z wielu propozycji, które są dostępne na rynku! Oprócz tego możecie też pobawić się w skakanie na gumie (pamiętasz to ze swojego dzieciństwa?) albo na wielkim kartonie narysować znane z podwórkowych zabaw klasy. Pokaż dziecku zabawy, które ciebie zajmowały gdy byłaś mała i deszcz nie pozwalał ci wyjść z domu. Możecie też np. pobawić się w chowanego.