„Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka” to już druga książka z serii o kilkuletnim Karolku i jego pluszowych przyjaciołach, z którymi chłopczyk poznaje świat. Tym razem tematem przewodnim będą podróże – Karolek planuje wakacje i szuka na mapie – jak to mówią aspirujący podróżnicy – odpowiedniej destynacji. Znajduje przygody i dużo mądrych historii.

Reklama

Podczas swoich podróży (o tym, jak udało się kilkulatkowi objechać całą kulę ziemską, dowiecie się z Epilogu) spotyka zwierzęta: od rodzimego słowika i bociana, po egzotyczne, np. grzechotnika i surykatkę.

Każda bajka to inne miejsce, inny zwierzak i inny morał. Bajeczki w nienachalny sposób przemycają wychowawcze wartości – uczą, że warto myśleć o innych, pomagać w potrzebie i marzyć, nawet jeśli nasze marzenia wydają się nie do zrealizowania.

Mój ulubiony wierszyk to „Słonik Antoni” autorstwa Malwiny Ferenz, autorki bloga Dzieciowo.pl, opowiadający o słoniu, który tak jak filmowy Dumbo marzył o lataniu (w przeciwieństwie do Dumbo, marzycielski Antoni miał jednak za małe uszy, jak na skrzydła). Na szczęście słonik wie, jak spełnić swe marzenie/i jak w działanie zamienić „chcenie” – jego przykład pokazuje małym czytelnikom, że to nie tupanie nóżkami i płacz zbliża do celu, ale pomysłowość i odwaga.

mat.prasowe

Dodatkową wartością bajek są ilustracje Sylwii Rutkowskiej (jej prace znajdziecie na jej fanpejdżu: Efektowne marnowanie czasu) – kolorowe, ale nie infantylne; realistyczne, ale ze szczyptą (co tam szczyptą, całą garścią!) fantazji. Namalowanego przez nią koguta albo pawiana chętnie powiesiłabym u siebie na ścianie.

Zobacz także
mat. prasowe

Autorami wierszyków, oprócz wspomnianej już przeze mnie Malwiny Ferenz są:
Katarzyna Targosz (matkanaszczycie.blogspot.com)
Karol Wagner (Reymontowka.pl)
Marta Kusiak (Tosinkowo.pl)
Mateusz Kuźniar (Ojciecm.com.pl)
Justyna i Tomek Kubik (Jakchcemy.pl)
Honorata Dyjasek (Webska.me)
Wioletta i Andrzej Galla (Mama-bloguje.com)
Żaneta Kruk (Znaczkijakrobaczki.pl)
Izabela Urbaniak-Marut (Nianio.com.pl)
Malwina Bakalarz (Bakusiowo.pl)
Magdalena Makowiec (Mamao.pl)
Karolina i Artur Kaliś (Dwapluscztery.pl)
Marta Duszyńska (Tomitobi.pl)
Paulina Rybak (Potworywozkowe.pl)
Bożena Jędral (Mama-trojki.pl)
Monika Ludkiewicz-Kasper (Zawodkobieta.blogspot.com)

Książka do kupienia na stronie Zwierzakipocieszaki.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży "Zwierzaków Pocieszaków" zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochuirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (więcej o akcji: Blogerzy pomagają).

Kliknij i dowiedz się, dlaczego warto czytać już niemowlęciu: 7 zalet czytania niemowlęciu

Reklama

Jakie książki są polecane dla dzieci? – Sprawdź!

Reklama
Reklama
Reklama