gra online
Gry i zabawy

Piłkarskie kapki - gra online

Lubicie podbijać piłkę? Zanim sprawdzisz się z kolegami na podwórku poćwicz z nami piłkarskie kapki. Ta gra dla dzieci pomaga ćwiczyć spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Aby zostać mistrzem futbolu, trzeba nauczyć się doskonałego panowania nad piłką. Dobrzy zawodnicy nie powinni mieć problemów z wykonaniem efektownych sztuczek z wykorzystaniem piłki.

Jak grać w grę "piłkarskie kapki"?

Aby odbić piłkę, wciśnij odpowiednią strzałkę na klawiaturze, czyli tę którą wskazuje ci podświetlenie na klawiaturze widocznej na ekranie.

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

gra online klawiatura
Gry i zabawy
Klawiatura - gra online
Gra dla dzieci "klawiatura" uczy rozpoznawania literek, jednocześnie bawiąc.

  Ups! Niestety, klawiatura upadła na podłogę i wypadły z niej niektóre litery. Trzeba ją szybko naprawić! Baw się i poznawaj kolejne literki. Jak grać w grę "Klawiatura"? Zerknij na swoją klawiaturę i przeciągając myszką wstaw klawisze w odpowiednie miejsce komputerowej klawiaturze. Zadanie ułatwi ci podpatrywanie swojej klawiatury. Udanej zabawy! Zobacz też: Nauka korzystania z zegarka - gra online Polecamy:   Jak oswoić dzieci ze strachem przed wizytą u lekarza?

dziecko i tablet
fotolia.com
Wychowanie
Przedszkolak poznaje internet
Naucz dziecko rozsądnie korzystać z komputera i internetu, aby uniknęło groźnych pułapek. To można zrobić - zobacz, jak!

Gry? Facebook? Moje dziecko jest jeszcze na to za małe – tłumaczysz sobie, zakazując mu korzystania z Internetu. Boisz się, że pochłonięty wirtualnym światem kilkulatek uzależni się, przestanie się uczyć, a może nawet ktoś go skrzywdzi. W dzisiejszych czasach hiper-łatwego dostępu do technologii, taki zakaz nie ma sensu. Lepiej naucz swoje dziecko rozsądnie korzystać z sieci . Jak dziecko może korzystać z internetu Zaproponuj dziecku spisanie umowy precyzującej, w jaki sposób będzie korzystał z Internetu . Kilkulatek powinien obiecać, że nigdy nie poda w Internecie imienia, nazwiska, adresu, nazwy szkoły, numeru telefonu. Jeśli zechce się zalogować na jakiejś stronie, musi poprosić cię o zgodę na to.  Poproś syna lub córkę, by zawsze mówili ci o wszystkim, co je zaniepokoi podczas korzystania z sieci. Zaznacz, że nie może spotykać się z nikim poznanym w sieci bez twojej wiedzy. Etyka przedszkolaka w sieci To absolutne podstawy. Uświadom swojemu kilkulatkowi, że choć Internet stwarza pozór zupełnej anonimowości (w sieci posługuje się wyłącznie nickiem, czyli internetowym imieniem), to dla administratora sieci, a także policji nie jest problemem namierzenie internauty, który łamie etykietę (zasady dobrego zachowania w sieci). Wytłumacz mu, że w wirtualnym świecie nie powinien używać brzydkich wyrazów, zamieszczać obraźliwych wypowiedzi lub niemądrych dowcipów. Dziecko musi zdawać sobie sprawę, że takie zachowanie nie może mu ujść bezkarnie. Ile czasu dziecko może spędzać w sieci Internet to wciągające medium. Pilnuj więc, by kilkulatek nie przedłożył wirtualnych znajomości nad prawdziwe przyjaźnie i bezpośrednie kontakty z rówieśnikami. Nie powinien spędzać przy klawiaturze więcej niż 3–4 godziny tygodniowo . Wprowadź dni bez komputera. Wtedy ani dziecko, ani wy z niego nie  korzystajcie. W zamian razem róbcie coś...

dziecko, maluch, komputer
Przedszkolak
Trzylatek i komputer
Komputer to nie tylko gry. Jeśli właściwie go wykorzystasz, będzie świetną pomocą naukową dla twojego dziecka. Zobacz, ile trzylatek może się przy nim dowiedzieć.

Jeśli trzylatka ciekawi komputer, wyjdź naprzeciw tym zainteresowaniom. Oswajanie z wirtualnym światem przyda się już w niedalekiej przyszłości. A chwile, które wspólnie spędzicie przed monitorem, będą dla was przyjemną zabawą. Pierwsze zabawy trzylatka na komputerze Weź malucha na kolana i pozwól mu przyjrzeć się klawiaturze. Niech naciska dowolne klawisze. Potem możecie szukać znajomych literek lub cyfr, jeśli dziecko się nimi już interesuje. W dzisiejszych czasach klawiatura często zastępuje elementarz, i to z dobrym rezultatem. W edytorze tekstu ustaw dużą czcionkę i zachęć malucha do pisania literek. Niech robi to tak, jak chce. Tak może powstać pierwszy list do mamy, który pozornie nic nie znaczy, a jednocześnie znaczy wiele. Kolejną zabawą będzie przyciskanie klawiszy raz paluszkami prawej, raz lewej rączki. To doskonali koordynację wzrokowo--ruchową, podobnie jak klikanie myszką. Pokaż dziecku w Internecie zjawiska, które je interesują – tak pogłębisz jego zainteresowania. Możecie przy okazji np. liczyć zwierzątka na ekranie, wskazywać największe, najmniejsze, najbardziej kolorowe. Jeśli maluch lubi psy, obejrzyj z nim ich fotografie, a tę, która podoba mu się najbardziej, wydrukuj. Wytłumacz w prostych słowach, jak to się dzieje, że wkładasz do urządzenia czystą kartkę, a wychodzi taka z obrazkiem. Komputer dla trzylatka - etap zaawansowany Kiedy dziecko oswoi się z klawiaturą i myszką, pomóż mu robić bardziej skomplikowane rzeczy, np. laurkę na Dzień Babci . Uzupełnianie kolorowanki za pomocą klikania w ikonę z farbką pozwoli zrozumieć zależność między myszką a monitorem, a dzięki prostym programom graficznym maluch rozwinie wyobraźnię przestrzenną. Możecie też wysłać e-maila do cioci: dziecko podpowie ci, co napisać, i kliknie, by wysłać wiadomość. Teraz pozostaje tylko czekać w napięciu na odpowiedź. Prawda, że nie tylko gry...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj