Jak narysować Pikachu
Burda Media/Justyna Przybył
Gry i zabawy

Jak narysować Pikachu?

Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów. Bajka i gra o pokemonach były popularne już w gronie rodziców, a teraz bawią kolejne pokolenie. Jeśli twoje dziecko lubi pokemony, na pewno będzie chciało wiedzieć, jak narysować Pikachu. Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.

Zanim dowiecie się, jak narysować Pikachu, przygotujcie kartkę papieru, ołówek, gumkę do ścierania i ulubione przybory do kolorowania, takie jak kredki, pastele czy flamastry. Mogą być także farby, które dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią.

Spis treści:

  1. Jak narysować Pikachu – krok 1
  2. Jak narysować Pikachu – krok 2
  3. Jak narysować Pikachu – krok 3
  4. Jak narysować Pikachu – krok 4
  5. Jak narysować Pikachu – krok 5
  6. Jak narysować Pikachu – krok 6

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Jak narysować Pikachu – krok 1

Rysowanie Pikachu rozpocznijcie od narysowania tułowia w kształcie owalnym. Następnie wymażcie gumką niepotrzebne linie na górze owalu i narysujcie kółko tak, by łączyło się z tułowiem. To będzie głowa Pikachu.

Jak narysować Pikachu krok 1
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 2

Na czubku głowy narysujcie uszy. Poprowadźcie po dwie linie na jedno ucho, wygięte w kształt łuku. Ich końce mają się ze sobą stykać.

Jak narysować Pikachu krok 2
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 3

Teraz czas narysować twarz Pikachu. Oczy mają być okrągłe, a w środku kółek narysujcie mniejsze kółka. Następnie zróbcie mały nos i otwarte usta – czyli dwie łączące się ze sobą łukowe kreski, a poniżej stykającą się z nimi linię w kształcie litery U. Na policzkach narysujcie po jednym małym kółku.

Jak narysować Pikachu krok 3
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 4

Przechodzimy do narysowania rąk i nóg. Na dole tułowia narysujcie dwa małe owale, czyli nogi. Ręce mają się zaczynać mniej więcej w połowie tułowia. Również będą w kształcie owali zakończonych palcami.

Jak narysować Pikachu krok 4
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 5

Pikachu jest już prawie gotowy, tylko trzeba mu narysować ogon. Poprowadźcie dwie łamane kreski równolegle do siebie i połączcie je poziomą linią.

Jak narysować Pikachu krok 5
Burda Media/Justyna Przybył

Jak narysować Pikachu – krok 6

Teraz można pokolorować Pikachu. Czarną kredką pokolorujcie końcówki uszu i kawałek ogona przy tułowiu. Tak samo na czarno pokolorujcie oczy. Środek ust ma być różowy, a kółka na policzkach czerwone. Resztę ciała Pikachu pokolorujcie na żółto.

Jak narysować Pikachu
Burda Media/Justyna Przybył

Zobacz także:

Kolorowanka krajobraz z lasem
Adobe Stock/Oceloti
Gry i zabawy
Kolorowanki – krajobrazy dla małych i dużych miłośników przyrody
Kolorowanki „Krajobrazy” przedstawiają góry, rzekę płynącą przez las lub plażę nad jeziorem. To pejzaże, które zmieniają się w zależności od pory roku. Dzięki temu zachęcają dziecko do eksperymentowania z całą paletą kolorów. Są także świetnym pretekstem do rozmowy o roli przyrody w życiu człowieka. Krajobrazy w kolorowankach wymagają od dziecka skupienia i czasu.

Ten sam krajobraz inaczej wygląda latem, a inaczej zimą, jesienią czy wiosną. Na poniższych rysunkach znajdziesz pejzaże, które dziecko może pokolorować w odcieniach każdej z czterech pór roku. Jeśli też lubisz kolorować, w ostatnim punkcie znajdziesz trudniejsze rysunki dla siebie. Spis treści: Cztery pory roku – kolorowanki krajobrazów do druku Górski krajobraz do kolorowania Kolorowanka – krajobraz z rzeką Kolorowanka – krajobraz z drogą Krajobraz nad jeziorem – kolorowanka do druku Kolorowanki dla dorosłych – krajobrazy Cztery pory roku – kolorowanki krajobrazów do druku Kolorowanka – krajobraz wiosną Wiosną zieleń trawy i liści na drzewach jest soczysta i świeża. Pojawiają się pierwsze kwiaty i motyle (żółte cytrynki i białe bielinki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by motyle skrzydła pokolorować innymi kolorami). Słońce coraz częściej wygląda zza chmur. Taki krajobraz przedstawia pierwsza kolorowanka. Aby ją wydrukować, kliknij w obrazek poniżej. Kolorowanka – krajobraz latem Na drugim rysunku widać, że słońce przygrzewa mocniej. Na niebie nie ma żadnej chmury. Zieleń latem jest już dojrzała, a niebo błękitne. Kliknij w kolorowankę, aby ją wydrukować. Kolorowanka – krajobraz jesienią Jesienią liście zmieniają kolory na żółte, czerwone, pomarańczowe i brązowe. Na drzewach zostaje ich coraz mniej, co przedstawia poniższy rysunek. Kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję w formacie PDF, którą możesz wydrukować lub zapisać na dysku w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanka – krajobraz zimą Rysunek przedstawia chatkę wśród drzew. Wszystko przykrywa gruba warstwa puszystego śniegu. Czy jest on biały? Nie do końca. Inuici (mieszkańcy Arktyki, Grenlandii i Alaski) znają bardzo dużo...

bajki na dobranoc do czytania
AdobeStock
Wychowanie
Bajki na dobranoc dla dzieci: do czytania lub słuchania. Pani Wieczorynka opowiada
Z myślą o dzieciach, które uwielbiają bajki na dobranoc, przygotowaliśmy kilka pięknych opowiadań. W sam raz do czytania lub posłuchania przed snem. Powstały w ramach akcji „Lato z Mamo, To Ja”, ale świetnie sprawdzą się we wszystkie cztery pory roku. Ciekawe, która z bajek na dobranoc Pani Wieczorynki stanie się waszą ulubioną?

Szukasz wartościowych bajek na dobranoc? Oto teksty pełne ciepła i pogody ducha. Krótkie bajki do czytania lub słuchania. Takie, które zaciekawią i jednocześnie wyciszą przed snem nawet najbardziej rozbrykanego malucha. Opowiadania dla dzieci przygotowane przez Panią Wieczorynkę, zawsze kończą się dobrze i pozwalają na spokojny, kojący sen. Bajki dla dzieci do czytania lub słuchania: O Tosi,   co miała rude włosy O myszce Matyldzie i krzykliwych kalarepach Bajka Kalosze Bajka O rodzinie namiotów Bajka Żurawie Bajki na dobranoc do czytania lub słuchania: Bajka O Tosi,   co miała rude włosy Bohaterką tej krótkiej, ale pełnej mądrości bajki jest 7-letnia Tosia. Dziewczynka bardzo nie lubi swoich rudych włosów… Wszystko zmienia się podczas wakacji u babci, gdy pewna mądra, siwa czapla wyjaśnia jej, dlaczego warto polubić swój wygląd.  Czytaj dalej bajkę   O Tosi,   co miała rude włosy . Możesz też posłuchać, jak opowiada ją Pani Wieczorynka:   Bajka O myszce Matyldzie i krzykliwych kalarepach Myszka Matylda prowadzi gospodarstwo agroturystyczne na Podlasiu. Pewnego dnia posadziła w swym ukochanym ogródku kalarepki. Warzywa te okazały się bardzo głośne. Wciąż krzyczały jak szalone. Przeszkadzało to gościom Myszki: borsukom, wiewiórkom, żabom… Na szczęście na krzykliwe kalarepki znalazł się sposób.  Czytaj dalej bajkę  O myszce Matyldzie i krzykliwych kalarepach  lub posłuchaj wersji opowiadanej przez Panią Wieczorynkę: Bajka Kalosze Romek i Tomek to bracia bliźniacy. Obaj są… żółtymi kaloszkami Martynki. Dziewczynka zakłada swoje kalosze za każdym razem, gdy pada deszcz lub jest mokro, ale...

Jak narysować zamek
Burda Media/Justyna Przybył
Gry i zabawy
Jak narysować zamek?
Zamek często występuje w bajkach o księżniczkach i księciu. Nic więc dziwnego, że twoje dziecko kojarzy tę budowlę, a dziewczynki nawet chciałyby w nim zamieszkać. Narysowanie zamku jest bardzo proste, jak więc narysować zamek krok po kroku?

W każdym zamku musi znaleźć się wieża, a nawet kilka. Pokażemy ci, jak krok po kroku narysować zamek, w którym mieszkają księżniczki i którego bronią waleczni rycerze. Przygotujcie: kartkę do rysowania, ołówek i gumkę do ścierania. Do pokolorowania rysunku przydadzą się kredki, flamastry lub pastele w ulubionym kolorze. Spis treści: Jak narysować zamek – krok 1 Jak narysować zamek – krok 2 Jak narysować zamek – krok 3 Jak narysować zamek – krok 4 Jak narysować zamek – krok 5 Rysowanie zamku rozwija umiejętności dziecka Jak narysować zamek – krok 1 Kartkę ułóż poziomo. Na środku narysuj trzy trójkąty. Środkowy trójkąt powinien być większy od pozostałych dwóch. Jak narysować zamek – krok 2 Następnie od trójkątów poprowadź do dołu równe kreski. W ten sposób powstaną trzy zamkowe wieże. Jak narysować zamek – krok 3 Teraz pora na dorysowanie okien w wieżach. Możesz narysować je tak, jak na wzorze niżej. Okna mogą być też porozmieszczane w różnych miejscach i na różnych wysokościach wieży. To ty decydujesz, jak będzie wyglądał twój zamek.  Jak narysować zamek – krok 4 Pomiędzy wieżami dorysuj mur zamkowy. Na górze powinien mieć kwadratowe ząbki, a w środku – bramę, która prowadzi do twojego zamku. Jak na prawdziwą warowną budowlę przystało, brama powinna być zakratowana. Jak narysować zamek – krok 5 Zamek jest już gotowy. Teraz możesz go pokolorować. Mury mogą być brązowe, a dachy wieżyczek czerwone. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by twój zamek miał inną kolorystykę. Aby budowla nie wisiała w powietrzu, wokół zamku możesz dorysować fosę wypełnioną wodą oraz...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak