Małpy i inne zwierzęta - zajęcia plastyczne
Adobe Stock/famveldman
Gry i zabawy

Małpy – kolorowanka dla przedszkolaków do nauki i zabawy

Małpy – kolorowanka do wydruku przyda się rodzicom i nauczycielom w przedszkolu jako pomoc w zajęciach o zwierzętach, ale nie tylko. Urocze i ruchliwe małpki zachęcą malucha do gimnastyki oraz ćwiczenia aparatu mowy. Wzorując się na nich, dziecko może robić śmieszne figle, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój ruchowy i intelektualny.

Jeśli chcesz zająć przedszkolaka ciekawą i rozwojową zabawą, sięgnij po kolorowanki z małpami. Kolorowanka do wydruku sprawdzi się nie tylko podczas zorganizowanych zajęć w placówce. Możesz wykorzystać ją także w domu. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów i przykładowe rysunki do pobrania lub wydrukowania od razu.

Spis treści:

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Skoczne małpki do kolorowania

Małpy to zwierzęta uwielbiane przez dzieci. Są zwinne, ruchliwe, skoczne i bywają naprawdę zabawne. Na poniższych kolorowankach do druku zobaczysz dwie zwisające małpki. W jaki sposób trzymają się one gałęzi? Czy potrafisz zrobić tak samo?

Czy wiesz, że zwisanie luźno na drążku świetnie wpływa na kręgosłup? Poszukaj placu zabaw z drążkiem i zachęć malucha do zwisania oraz podciągania się na nim.

Aby wydrukować kolorowankę z małpką, kliknij w wybrany rysunek.

Kolorowanka z małpką zwisającą z gałęzi
Adobe Stock/Oleksandr

Kolorowanka z małpką zwisającą na łapkach
Adobe Stock/soft flora

Małpa – kolorowanka i małpie miny

Kiedy można powiedzieć, że ktoś robi „małpie miny” i czy w ogóle można tak powiedzieć? „Małpie miny” to takie, które są śmieszne i dziwne. Czy prawdziwe małpy takie robią? Warto zabrać dziecko do ogrodu zoologicznego na obserwowanie zwierząt. Tymczasem w domu można poćwiczyć miny przed lustrem albo pobawić się w naśladowanie. Usiądźcie z dzieckiem naprzeciwko siebie i spróbujcie naprzemiennie naśladować swoje miny. To nie tylko pełna śmiechu zabawa, ale także solidna gimnastyka aparatu mowy.

Kliknij w wybrany rysunek i wydrukuj radosne małpy do kolorowania.

Małpie miny do kolorowania
Adobe Stock/soft flora

małpa do kolorowania głupie miny
Adobe Stock/soft flora

Małpie figle kolorowanka
Adobe Stock/soft flora

Poznaj zwierzęta i znajdź małpy – kolorowanka na spostrzegawczość

W kolorowankach z małpami poniżej znajdziesz różne zwierzęta. Pokaż je dziecku i opowiedz o nich. Wspólnie poszukajcie cech, które sprawiają, że jedno zwierzę różni się od innych. Poszukajcie też podobieństw. Możesz poprosić malucha, aby wskazał zwierzęta, które:

  • mają duże uszy,
  • daleko skaczą,
  • mieszkają w Afryce,
  • można spotkać w lesie,
  • lub są udomowione przez człowieka.

Przygotuj kredki i wybierz kolorowankę. Kliknij w rysunek, aby go wydrukować.

Kolorowanka set ze zwierzętami - znajdź małpkę
Adobe Stock/kat

Przygody małpki – kolorowanka dla 5-latka

Ilustracje przedstawiają małpkę, która podróżuje w kosmosie, skacze ze spadochronem, nurkuje lub czyta książkę. Takie kolorowanki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i często są podstawą do tworzenia się marzeń. Mogą być także impulsem do rozmowy o tym, co lubimy robić i czego kiedyś chcielibyśmy spróbować.

Kliknij w poniższe rysunki, aby wydrukować małpki do kolorowania.

Kolorowanka z małpą astronautą
Adobe Stock/ayi

Kolorowanka małpa na spadochronie
Adobe Stock/ayi

Kolorowanka małpa nurkuje
Adobe Stock/ayi

Kolorowanka z małpką czytającą książkę
Adobe Stock/ayi

Co robi małpka? Kolorowanka dla starszego przedszkolaka

Kolorowanka przedstawia 13 małp, które wykonują różne czynności. Podpisy czynności, jakie wykonują małpy, są po angielsku, więc dziecko może poznać lub przećwiczyć kilka prostych słówek, które na pewno przydadzą mu się w nauce języka.

Kliknij w obrazek, aby wydrukować kolorowankę „Małpy”.

kolorowanka z małpkami - czynności
Adobe Stock/katerina_dav

Zobacz także:

Dziewczynka i gwiazdki na ścianie
Adobe Stock/Konstantin Yuganov
Gry i zabawy
Gwiazdka – kolorowanka dla dzieci do druku
Gwiazdka – kolorowanka jest doskonała na początek przygody z rysowaniem. Możesz wykorzystać ją do nauki kształtów, a z prostym rysunkiem poradzi sobie już trzyletnie dziecko. Pokolorowana gwiazdka sprawdzi się też przy utrwalaniu nazw kolorów.

Poniższe kolorowanki z gwiazdkami podzielone są na kategorie – od najłatwiejszych do bardziej zaawansowanych. Wszystkie kolorowanki są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jeśli potrzebujesz prostej gwiazdki do wycięcia, np. na szablon do odrysowywania, znajdziesz ją poniżej. Spis treści: Klasyczna gwiazdka: kolorowanka do druku Uśmiechnięte gwiazdki do kolorowania Balon: kolorowanka w kształcie gwiazdki Kolorowanki z gwiazdkami na choinkę Choinki z gwiazdkami do kolorowania Śpiąca gwiazdka – kolorowanka na wyciszenie przed snem Magiczne gwiazdki do kolorowania Klasyczna gwiazdka: kolorowanka do druku Szczególnie w okresie przedświątecznym dzieci potrzebują szablonu zwykłej gwiazdki. Aby go zrobić, wystarczy wydrukować poniższy rysunek i przykleić go na sztywny karton. Możesz wykorzystać tekturkę z tyłu bloku rysunkowego lub kartkę z bloku technicznego. Następnie wytnij gwiazdkę po linii i gotowe. Teraz możesz powielać ją tyle razy, ile potrzebujesz. W ich kolorowanie zaangażuj całą rodzinę. Kliknij w obrazek, aby wydrukować gwiazdkę. Uśmiechnięte gwiazdki do kolorowania Maluchom na pewno spodobają się gwiazdki z oczkami i uśmiechniętą buzią. Poniżej znajdziesz dwie gwiazdki – kolorowanki do wyboru: dużą, uśmiechniętą gwiazdkę, gwiazdkę w koronie. Wybierz jedną lub obydwie. Po kliknięciu w obrazki otrzymasz wersje w formacie PDF, które możesz wydrukować w domu lub zapisać na dysku. Balon: kolorowanka w kształcie gwiazdki Kształt gwiazdki mogą przybierać różne przedmioty, np. balon, który wcale nie musi być pokolorowany na żółto. Jaki kolor wybierzecie tym razem? Kliknij w rysunek i wydrukuj kolorowankę w domu. Kolorowanki z gwiazdkami na choinkę Bombki i gwiazdki to...

Dzieci i flagi
Adobe Stock/Sergey Novikov
Gry i zabawy
Flagi – kolorowanki do druku. Sprawdzony sposób na edukacyjne zajęcia dla dzieci
Kolorowanki „Flagi” wzbudzą zainteresowanie przedszkolaka i sprawdzą się podczas lekcji geografii w szkole podstawowej. Flaga jest najważniejszym symbolem państwa. Warto znać ich choć kilka – chociażby po to, aby wiedzieć… w jakich językach można przeczytać tekst na danej stronie internetowej.

Kolorowanki „Flagi” są łatwe, więc będą odpowiednie już dla 3-latków. Dla starszych dzieci przydadzą się zestawy flag do nauki, które pomogą utrwalić i sprawdzić wiedzę z lekcji geografii. Spis treści: Flagi państw do kolorowania dla dzieci w każdym wieku Arkusze z flagami do kolorowania i nauki dla dzieci w wieku szkolnym Flagi i inne symbole państwowe dla uczniów oraz przedszkolaków Pirackie flagi – kolorowanka dla przedszkolaków Puste flagi do kolorowania Flagi państw do kolorowania dla dzieci w każdym wieku Poniżej kilka kolorowanek z flagami. Dla przypomnienia: Flaga Polski, Flaga Kanady, Flaga Unii Europejskiej, Flaga Japonii, Flaga Kuby, Flaga Izraela. Pierwsza kolorowanka przedstawia flagę Polski. Oczywiście czerwony kolor będzie na dolnym pasie, a na górnym – biały. Powyżej znajduje się flaga Kanady z czerwonymi pasami po bokach. W środku znajduje się również czerwony liść na białym tle. Flaga Unii Europejskiej przedstawia 12 złotych pięcioramiennych gwiazd na niebieskim tle. Flaga Japonii to czerwone koło na białym tle. Flaga Kuby zbudowana jest z naprzemiennie ułożonych poziomo pasów w kolorach niebieskim (na zewnątrz) i białym. W czerwonym trójkącie umieszczona jest biała gwiazda. Flaga Izraela ma białe pasy na zewnątrz, następnie są pasy niebieskie, a pośrodku znajduje się niebieska sześcioramienna gwiazda. Arkusze z flagami do kolorowania i nauki dla dzieci w wieku szkolnym Dzieci w wieku szkolnym, rodzice lub nauczyciele mogą wykorzystać kolorowanki do nauki geografii. Arkusze z flagami do kolorowania będą pomocne w utrwaleniu lub sprawdzeniu zdobytej wiedzy, bo flagi nie tylko trzeba odpowiednio pokolorować, ale...

Dzieci i postacie z bajek
Adobe Stock/New Africa
Gry i zabawy
Kolorowanki do wydruku – postacie z bajek
Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” są uwielbiane przez przedszkolaków. Jeśli dziecko zna bajkę, chętnie sięgnie po rysunek z jej głównym bohaterem. Poniżej znajdziesz kolorowanki z motywami z różnych bajek i baśni – nowszych i tych, które przeszły już do klasyki.

Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji. Spis treści: Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Postać z bajki do kolorowania – Calineczka Postacie z bajek do druku – Mały Książę Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki” Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów” Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia” Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” „Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu  księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć. Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta