


Ponieważ na rynku jest wiele różnych modeli hulajnóg, rodzice mogą mieć trudności z zakupem odpowiedniego modelu dla swojego dziecka, zwłaszcza, gdy jest to pierwsza hulajnoga i nie wiadomo jeszcze, co w takim sprzęcie jest ważne. Dlatego postanowiłyśmy wybrać dla was kilka najbardziej popularnych i polecanych hulajnóg dla dzieci. Zajrzyjcie do naszej galerii!
Na co zwracać uwagę przy wyborze hulajnogi dla dziecka?
Najważniejszym parametrem, jakim powinnyśmy się kierować przy wyborze hulajnogi jest bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego wybierajmy hulajnogi z certyfikatem bezpieczeństwa. Kolejnymi istotnymi parametrami są:
- wiek,
- wzrost,
- waga dziecka.
To są podstawowe kryteria, którymi powinniśmy się kierować. W dalszej kolejności możemy zwrócić uwagę na design, kolorystykę czy dodatkowe gadżety, w które są wyposażone niektóre modele.
Czy dobrym pomysłem jest kupowanie większej hulajnogi, by posłużyła na dłużej?
Częstym błędem rodziców jest kupowanie rzeczy na wyrost. Hulajnoga to jednak nie kurtka czy spodnie, które można podwinąć i poczekać, aż dziecko podrośnie. Hulajnoga musi być idealnie dobrana do naszego dziecka, nie tyle pod względem wieku, ile wzrostu i wagi. Biorąc pod uwagę te parametry, zapewnimy dziecku i większą wygodę podczas jazdy, i bezpieczeństwo (np. zbyt duża i ciężka hulajnoga mogłaby upaść dziecku na jezdnię i spowodować jakiś wypadek).
Hulajnoga na dwóch czy na trzech kołach?
Na rynku dostępne są hulajnogi trzykołowe i dwukołowe.
- Hulajnogi trzykołowe przeznaczone są dla mniejszych dzieci, dają większą stabilność i równowagę podczas jazdy, ale jednocześnie nie da się na nich zbyt rozpędzić (co akurat w przypadku maluchów jest plusem).
- Hulajnogi dwukołowe polecane są dla dzieci większych - takich, które potrafią już same utrzymać sprzęt, żeby się nie przewrócił. Modele na dwóch kółkach dają większe możliwości wykonywania różnego rodzaju sztuczek.
Przy wyborze odpowiedniej hulajnogi powinniśmy zatem wziąć pod uwagę, w jakim wieku jest dziecko i jak długo chcielibyśmy, żeby korzystało z tego konkretnego sprzętu.
Ważne: Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka i zakup od razu kask na głowę!
Zobacz też:

Hulajnoga trzykołowa mini Micro
Hulajnoga szwajcarskiej firmy specjalizującej się w produkcji hulajnóg. Posiada dwa kółka z przodu, dzięki czemu jest bardzo stabilna i łatwiejsza do kontrolowania. Kółka z poliuretanu zapewniają gładką i cichą jazdę. Wyposażona w tylny hamulec tzw. łyżkowy. Jak podaje producent hulajnoga nadaje się już dla dzieci w wieku półtora i dwulatków. Hulajnoga jest składana, w taki sposób, że wystarczy wyjąć kierownicę.
Dostępne kolory: różowy, turkusowy, pomarańczowy, niebieski, żółty, czerwony, zielony
Zobacz także: 23 szalone pomysły na zabawy ruchowe

Hulajnoga trójkołowa Hello Kitty marki Disney
Hulajnoga trójkołowa z dwoma kółkami z tyłu i regulowaną wysokością kierownicy to idealna propozycja na pierwszą hulajnogę dla dziewczynki. Posiada kauczukowe koła i plastikowy podest oraz wzmacniane metalowe konstrukcje, dzięki czemu produkt jest solidny i może posłużyć dziecku przez kilka lat. Hulajnoga odpowiednia dla dzieci powyżej 2. roku życia.

Hulajnoga Play5 Oxelo
Hulajnoga z amortyzacją z przodu przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Posiada platformę z aluminium i hamulec na tylnym kole oraz system szybkiego składania.
Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi: białym, niebieskim, czerwonym, różowym.
Zobacz także: 5 najbardziej popularnych modeli rowerków biegowych

Hulajnoga Play3 Oxelo
Hulajnoga przeznaczona dla dzieci w wieku 4-6 lat. Posiada teleskopową kierownicę z możliwością regulacji dwóch wysokości i mniejszymi uchwytami dla mniejszych rączek. Platforma z aluminium, hamulec na tylnym kole. Hulajnoga nie ma możliwości składania.
Zobacz także: Jaki jest najlepszy sport dla dziecka

Hulajnoga Stun Street firmy Oxelo
Hulajnoga, na której mogą jeździć zarówno dzieci (powyżej 35 kg), jak i dorośli. Posiada 4 duże, szeroko rozstawione koła, dzięki czemu jest bardzo stabilna. Szeroka kierownica również daje większe poczucie kontroli.

Hulajnoga Spokey Melody
Hulajnoga marki Spokey przeznaczona dla dzieci od 2. roku życia do czasu osiągnięcia przez nie wagi 20 kg. Jest stabilna i wytrzymała dzięki metalowej konstrukcji i dwóm kołom z tyłu. Dodatkową zaletą tego modelu są wbudowane lampy.

Hulajnoga Spokey Black Rider
Ten model hulajnogi posiada antypoślizgową wykładzinę podestu i miękkie rączki, co zwiększa komfort jazdy. Można regulować wysokość kierownicy do 94,5 cm. Wykonana jest w całości z aluminium, dzięki czemu jest dość lekka. Posiada hamulec nożny, jest składana.


Leukocyty, czyli białe krwinki, oznaczane w badaniach skrótem WBC (white blood cells) są jednym ze składników krwi. Są właściwie bezbarwne, jest ich we krwi mniej niż krwinek czerwonych, ale w przeciwieństwie do nich, mają zdolność poruszania się. Ich zadaniem jest ochrona organizmu przed wirusami i bakteriami. Spis treści: Rodzaje leukocytów Leukocyty we krwi – norma Leukocyty w moczu dziecka – badanie Normy WBC w moczu Podwyższone leukocyty w moczu dziecka Rodzaje leukocytów Dzieli się je na dwa podstawowe rodzaje: granulocyty i agranulocyty . W ramach granulocytów wyróżnia się: neutrofile – żyją 2-4 dni i namnażają się podczas stanów zapalnych. Wytwarzają ropę. eozynofile – niszczą obce białka, np. alergeny. Namnażają się przy zarażeniu pasożytami. bazofile – m.in. wytwarzają substancję pobudzającą limfocyty B. Z kolei do agranulocytów należą: limfocyty i monocyty . Limfocyty dzieli się jeszcze na: limfocyty B oraz limfocyty T. Wszystkie one wytwarzają przeciwciała. Leukocyty we krwi – norma Poziom białych krwinek we krwi bada się licząc, ile ich znajduje się w 1 mm sześciennym krwi. Zatem do wykonania badania potrzebna jest próbka krwi osoby badanej. Normalna, prawidłowa liczba WBC wynosi 4-9 tysięcy/mm 3 krwi . Leukocytoza Podwyższona liczba białych krwinek we krwi nosi nazwę leukocytozy i może świadczyć o toczącej się lub niedawno przebytej infekcji. Określenie, z jakim patogenem walczy, czy walczył organizm, odbywa się na podstawie zbadania liczby poszczególnych typów leukocytów. Leukopenia Obniżona liczba białych krwinek nazywana jest leukopenią. Pojawia się najczęściej wskutek chorób szpiku kostnego (w tym białaczki), nadczynności tarczycy, chorób autoimmunologicznych, czy zakażenia wirusem HIV. Leukocyty w moczu dziecka – badanie...

Mamo, chcę iść na dwór! – to zdanie coraz rzadziej pojawia się na ustach dzieci. Maluchy spędzają coraz więcej czasu przed ekranem komputera czy telewizora. Postaraj się jednak zachęcić swoje pociechy do aktywności fizycznej . Od najmłodszych lat wyganiaj je na dwór i zachęcaj do jazdy na rowerze , rolkach, szaleństw na huśtawce. Zabawa na świeżym powietrzu, oprócz oczywistych korzyści (jak zapobieganie nadwadze), daje dzieciom o wiele, wiele więcej… Rower na dobry humor dziecka Jazda na rowerze to wielka przyjemność, która na dodatek ma długotrwałe efekty. Podczas niej mózg produkuje endorfiny , które nazywane są hormonami szczęścia . Poprawiają one samopoczucie i dodają pewności siebie. Dodatkowo rowerowe szaleństwa pomagają rozładować negatywne emocje, dzięki czemu odprężają i wyciszają dziecko. A pod względem fizycznym? W czasie jazdy dziecko wzmacnia biodra i mięśnie brzucha . Pracują również mięśnie grzbietu i rąk. Jazda ma także wpływ na kręgosłup , dlatego ważne jest odpowiednie ustawienie kierownicy i siodełka. Maluch powinien jeździć w pozycji wyprostowanej, aby cały ciężar ciała spoczywał na siodełku. Wtedy nie ma ryzyka bólu kręgosłupa spowodowanego nadmiernym obciążeniem. Kiedy zacząć naukę jazdy na rowerze? Na początek dobry jest tzw. jeździk do odpychania się nóżkami. Od drugiego roku życia można wprowadzić rower trzykołowy, a trzy- i czterolatki mogą już doskonalić naukę jazdy na rowerze dwukołowym z dokręcanymi bocznymi kółkami. Dzieci o rok starsze można uczyć jazdy bez wspomagania. Rower bardziej „wyczynowy“ (np. górski) kup nastolatkowi. Zadbaj o bezpieczeństwo. Na głowie dziecko musi mieć kask. Maluchom przydadzą się też ochraniacze na łokcie i kolana. Rower musi być stabilny, a dziecko, siedząc na nim, powinno sięgać stopami do ziemi. Zobacz też : Wybieramy kask rowerowy dla dziecka...