Mała, uśmiechnięta dziewczynka obejmująca swoją mamę
Zdrowie

Ubezpieczenie przedszkolaka (NNW) - 10 powodów, dla których warto

Rodzice dzieci idących do szkoły często myślą o ubezpieczeniu swoich pociech. Warto jednak wiedzieć, że młodsze dzieci również mogą być objęte ubezpieczeniem. Osoba w wieku przedszkolnym, jest o wiele bardziej narażona na wypadki. Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu NNW dziecka?

1. Ryzyko wypadku w przedszkolu

Każdego roku w przedszkolach zdarza się średnio dwa razy więcej wypadków niż w szkołach podstawowych. Często wynika to z nieuwagi dzieci, ich niewykształconych do końca zdolności motorycznych oraz faktu, że mimo kompetencji opiekunek, nie zawsze da się każdego upilnować przez cały czas. W wyniku tych wypadków może dojść do złamań, zwichnięć, stłuczeń, oparzeń, zadrapań oraz wielu innych urazów. Dobre ubezpieczenie obejmuje jednak znacznie szerszy wachlarz ewentualnych zdarzeń, takich jak również na przykład: zatrucia, infekcje i wiele innych.

2. Ochrona 24 godziny na dobę, nie tylko w przedszkolu

Dobre ubezpieczenie NNW dziecka chroni nasze dziecko nie tylko na terenie przedszkola i nie tylko w godzinach funkcjonowania placówki, ale również w drodze do niej i z niej, a także w domu, na placu zabaw, na  wycieczce szkolnej, na wyjazdach w Polsce i za granicą. Dziecko chronione jest przez całą dobę i przez cały rok, nie tylko szkolny, ale również w czasie wakacji.

3. Najczęstsze urazy

Oczywiście nie chcemy i nie zakładamy, że naszym dzieciom coś się stanie, ale zawsze dobrze jest być przygotowanym na różne ewentualności i w nieprzyjemnych sytuacjach móc liczyć na pomoc. Najczęściej, u małych dzieci, mamy do czynienia z urazami głowy, jamy ustnej, oka, ale również złamaniami. Dobrze jest w takiej sytuacji móc liczyć  nie tylko na odszkodowanie, ale również realną, praktyczną pomoc zapewnioną przez ubezpieczyciela.

4. Nawet najmłodsze dzieci

Indywidualne ubezpieczenie NNW oferowane przez ubezpieczycieli może obejmować nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym, ale również dzieci od dnia urodzenia. Jeśli mamy, na przykład, dwoje dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, możemy je ubezpieczyć na jednej polisie. Jedna umowa ubezpieczeniowa może obejmować do dziesięciorga dzieci.

5. Wizyta lekarza w domu, rehabilitacja, opieka domowa

W oferowanych pakietach ubezpieczeniowych możemy liczyć na cały szereg różnych opcji dodatkowych. Wiążą się one z relatywnie niskim kosztem, a w zamian za to pozyskujemy praktyczną pomoc. Każdy rodzic wie, że bardzo dobrze byłoby mieć dostęp do stałej możliwości lekarskich wizyt domowych lub przynajmniej stały dostęp do lekarza, a czasem do lekarza specjalisty. Oczywiście dziś mamy możliwość każdorazowego płacenia za wszystkie z tych form pomocy, albo też długiego oczekiwania w kolejce w publicznych placówkach zdrowotnych. Dlatego też o wiele lepiej jest mieć ubezpieczenie, zapłacić raz do roku i korzystać ze stałego dostępu. Warto również wspomnieć, że pakiety ubezpieczeniowe obejmują również takie elementy pomocy jak opieka nad dzieckiem po hospitalizacji lub pod naszą nieobecność, gdy jesteśmy w pracy, zajęcie się domem, a nawet zrobienie zakupów, czy wyprowadzenie pupila na spacer.

6. Ugryzienie kleszcza

Wszyscy wiemy jak groźne może być ukąszenie przez kleszcza. Oczywiście nie każdy taki przypadek kończy się boreliozą czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych. Warto jednak być przygotowanym na różne ewentualności i wiedzieć, że istnieją opcje ubezpieczeniowe, które wspierają nas właśnie w takiej sytuacji. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują pomoc w przypadku ugryzienia przez kleszcza. Zwykle taka pomoc obejmuje organizację oraz płatność za:

  • Wizytę lekarską
  • Transport i przebadanie kleszcza w celu stwierdzenia obecności patogenów wywołujących choroby takie jak na przykład borelioza.
  • Testy diagnostyczne dziecka.
  • Antybiotykoterapię, jeśli zachodzi taka potrzeba.

7. Szybka pomoc

Od razu po zdarzeniu, ze stosownymi dokumentami od lekarza, zgłaszamy się do ubezpieczyciela i otrzymujemy pełną oraz szybką pomoc. Jeśli przebywamy za granicą, w pierwszej kolejności powinniśmy nie organizować lekarza na własną rękę (chyba, że mamy do czynienia z zagrożeniem życia lub poważnym zagrożeniem zdrowia), lecz skontaktować się z ubezpieczycielem, by ten mógł nam załatwić pomoc medyczną, w opracowanym przez siebie zakresie.

8. Różne pakiety do wyboru

Do wyboru mamy różne pakiety, które oferują mniej lub bardziej rozwinięte opcje pomocowe. Najprostsze, a przy okazji najtańsze wersje, to przede wszystkim pomoc przy podstawowych urazach oraz zachorowaniach. Opcje bardziej zaawansowane oferują więcej rodzajów wsparcia i rozszerzają się na bardziej szczegółowe przypadki chorób, kontuzji, zatruć, czy stanów zapalnych będących wynikiem infekcji. W sytuacji, w której żaden z proponowanych pakietów nie odpowiadałby nam do końca, zawsze możemy skontaktować się z ubezpieczycielem i ustalić własne, indywidualne warunki.

9. Nagłe zachorowanie

Mama mierząca temperaturę swojemu małemu dziecku

Dobre ubezpieczenie powinno obejmować nie tylko urazy będące wynikiem wypadków, ale również nagłe infekcje, zatrucia pokarmowe i nagłe zachorowanie, które obejmuje również na przykład stomatologiczne stany zapalne. Wszyscy wiemy, że młode organizmy są bardzo często podatne na wiele nieznanych chorób, które mogą zdarzyć się w każdej chwili. Lepiej jest więc posiadać stosowne ubezpieczenie, by móc sobie z tym szybko i komfortowo poradzić.

10. Pomoc psychologa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pełny powrót do zdrowia powinien być rozumiany jako również pełny powrót do stabilności psychicznej. Dla młodej osoby, która jest o wiele bardziej wrażliwa niż osoby dojrzałe, nagłe zdarzenie, wypadek lub nagłe zachorowanie, czy nawet pobyt w szpitalu może być wspomnieniem powodującym lęki lub robiącym ogromne, niekoniecznie pozytywne, wrażenie. Oczywiście nie zawsze tak musi być, ale warto jest się upewnić, że w przypadku naszego dziecka, na pewno tak nie jest. Dlatego dobre ubezpieczenie obejmuje również pomoc psychologa lub udział w grupie terapeutycznej po hospitalizacji.

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
Rocznica Komunii Świętej – prezenty
Święta i uroczystości
Rocznica Komunii świętej – co z tortem i prezentami? I czy udział w rocznicy komunii jest obowiązkowy? 
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem: od kiedy, ile płatne? Przepisy 2024
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab
kiedy wkładać dziecku czapkę
Zdrowie
Kiedy wkładać dziecku czapkę? I czy przewianie uszu to mit? [PEDIATRA WYJAŚNIA]
Małgorzata Wódz

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA