Ubezpieczenie dziecka

ekuz dla dziecka
zdrowie
podróż z dzieckiem
ubezpieczenie dziecka

EKUZ dla dziecka: jak wyrobić kartę EKUZ? Do czego ona uprawnia? Dokumenty i wniosek

EKUZ dla dziecka to dokument, dzięki któremu będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego leczenia za granicą. To nieocenione ułatwienie i sposób na uniknięcie sporych kosztów w razie nieszczęśliwego wypadku na wakacjach. Tłumaczymy, do czego uprawnia karta EKUZ i jak ją wyrobić. Złożenie wniosku o EKUZ jest banalnie proste.
Magdalena Drab
Jak sprawdzić czy dziecko jest ubezpieczone? Sprawdź, zanim wyjedziesz na wakacje
zdrowie
zdrowie dziecka
ubezpieczenie dziecka

Jak sprawdzić, czy dziecko jest ubezpieczone: czy dziecko ma ubezpieczenie zdrowotne?

Wszystkie dzieci do 18. roku życia mają prawo do opieki zdrowotnej niezależnie od tego, czy są ubezpieczone, czy też nie. W praktyce rodzice lub opiekunowie mają jednak obowiązek ubezpieczenia dzieci. Podpowiadamy, gdzie i jak sprawdzić, czy twoje dziecko jest ubezpieczone, a także co zrobić, jeśli okaże się, że ubezpieczenie wygasło.
Sylwia Arlak
dziecko w szpitalu
zdrowie
leczenie
polisa

Leczenie dziecka za granicą. Jak zabezpieczyć przyszłość malucha?

Choroba dziecka to zawsze dla rodziców trudny moment w życiu. Sytuacja rodziny komplikuje się zwłaszcza wtedy, gdy możliwości leczenia w Polsce wyczerpały się i konieczne jest szukanie ratunku w szpitalach za granicą. Niepewność, nieznajomość procedur, a do tego astronomiczne wydatki – to nowa rzeczywistość, z którą mierzą się rodzice lub opiekunowie dziecka. Czy można się przygotować na tak trudną sytuację i gdzie szukać pomocy?
Partner
ubezpieczenie dla dziecka
zdrowie
zakupy
zdrowie dziecka

Ubezpieczenie dla najmłodszych. 5 powodów, dlaczego warto je mieć

Dzieciństwo malucha, mimo opieki i starań rodziców, nie zawsze jest tak beztroskie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zdarzają się nieszczęśliwe wypadki lub ciężkie choroby, które sprawiają, że wszystko inne schodzi na dalszy plan i liczy się tylko zdrowie dziecka. Nie można przewidzieć takich zdarzeń, ale warto się odpowiednio zabezpieczyć na taką ewentualność. Jednym z rozwiązań jest polisa na życie i zdrowie.
Partner
ubezpieczenie szkolne
ubezpieczenie dziecka

Ubezpieczenie szkolne – czy obejmuje zachorowanie na COVID-19?

Ubezpieczenie szkolne można wykupić w ramach oferty grupowej proponowanej w szkole. Nie jest to jedyna możliwość. Inną opcją jest indywidualny zakup ubezpieczenia dla dziecka. Różnią się one ceną i zakresem oraz wysokością odszkodowania. Dużym zainteresowaniem w tym roku cieszy się ubezpieczenie obejmujące odszkodowanie w razie zachorowania na COVID-19.
Ewa Janczak-Cwil
dziecko u lekarza
ubezpieczenie dziecka
prawa małego pacjenta
wizyta u lekarza

Dziecko ma prawo do bezpłatnego leczenia

Ważne zwłaszcza przed wakacjami: za wizytę u lekarza w przychodni i szpitalu nie musisz płacić. Nawet, jeśli nie jesteś ubezpieczona. Dzieci do 18. roku życia mają prawo do bezpłatnego leczenia. Okazuje się jednak, że są wyjątki. Warto wiedzieć, jakie mały pacjent ma prawa w Polsce i zagranicą.
Katarzyna Pinkosz
kobieta, ciąża, brzuszek, zegarek, poród
imię dla dziecka
rejestracja noworodka
ubezpieczenie dziecka

8 niezbędnych formalności po porodzie

PESEL, meldunek, ubezpieczenie - są sprawy, które koniecznie trzeba załatwić po narodzinach dziecka. Jak i kiedy to zrobić?
Małgorzata Wódz
chłopiec z rozciętym czołem
skaleczenie
ubezpieczenie dziecka
wypadek w domu

Odszkodowanie za wypadek dziecka

Czy należy Wam się rekompensata za wypadek w sklepie lub na placu zabaw? Nasz prawnik podpowiada rodzicom.
Małgorzata Zielińska-Fazan