Pomysły na przechowywanie w pokoju dziecka
fot. AdobeStock

Jak zapanować nad chaosem w pokoju dziecka? Nie da się? A jednak!

Myślisz, że to niemożliwe, by okiełznać te wszystkie klocki, lalki, samochody i inne bibeloty? Okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Przekonaj się!
Milena Oszczepalińska
Pomysły na przechowywanie w pokoju dziecka
fot. AdobeStock
Codziennie patrzysz na pokój dziecka z niedowierzaniem, że przecież dopiero co razem w nim sprzątaliście, a już wygląda, jak przeszło przez nie tornado? Znacie to? Nie da się ukryć, że dzieci mają wyśmienitą zdolność do bałaganiarstwa. Ale możesz nad tym zapanować. Wystarczy, że nieco przeorganizujesz przestrzeń w pokoju, a zdziwisz się, z jaką łatwością można będzie utrzymać w nim porządek (choćby względny). Oto nasze wskazówki:

Kosze na zabawki to podstawa

Nie wyobrażam sobie pokoju dziecka bez tego typu akcesoriów. Zabawek jest tyle różnych rodzajów, że trzeba je jakoś pogrupować. Nawet nie tylko po to, by było czyściej, lecz także by ułatwić dziecku zabawę. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale dzieci też nie potrafią odnaleźć się w pokoju, w którym gdzie nie spojrzą, są jakieś kolejne bodźce. A jeśli być może martwi cię to, że dziecko nie potrafi zająć się zabawą na dłuższy czas, przemyśl, jak wygląda jego pokój. Być może brakuje w nim właśnie „segregatorów” w postaci koszy czy pojemników. Są naprawdę niedrogie!
Redakcja poleca: Zostań pogromcą nudy - zmień z nami w kilka minut wystrój dziecięcego pokoju - film
Chciałabyś zmienić wygląd pokoju swojego dziecka, ale nie masz czasu, pieniędzy, ani ochoty na wielki remont? Zobacz, jak za pomocą kilku oryginalnych przedmiotów zmienisz wystrój dziecięcego pokoju.

Wykorzystaj wolne ściany na skrzynie, kufry lub pufy

Tego typu meble do przechowywania świetnie się sprawdzają nawet w niewielkich pokojach dziecięcych. Mogą bowiem służyć nie tylko jako schowki na zabawki, lecz także jako miejsce do siedzenia. Jeśli przestrzeni nie ma zbyt dużo, warto kupować właśnie takie wielofunkcyjne akcesoria czy meble. Wystarczy, że zamiast krzesełek, postawisz przy stoliczku dziecka dwa małe, otwierane pufy, a już znajdziesz doskonałe miejsce choćby na rzeczy plastyczne dla dziecka. Z powodzeniem można też trzymać w nich np. bieliznę.

Z kolei skrzynie wykonane z drewna lub wikliny poza swoją funkcjonalnością, nadają pokojowi niepowtarzalnego uroku. I bardzo łatwo przerobić je na ławeczki – wystarczy poukładać kilka kolorowych poduch lub położyć miękki pled na wieczko. Efekt będzie zachwycający, a wszelkie większe zabawki dziecka, które nie bardzo pasują na żadną półkę w regale, będą schowane, dzięki czemu na środku zostanie czysta przestrzeń.
  [content:2_1155,0_25886,0_23637,1_4377:GALGallery]
Lubicie segregować zabawki dzieci do koszy, pudeł i wszelkich innych pojemników, czy nie przeszkadza wam, że wszystko jest na wierzchu? Macie jakieś inne sposoby na ogarnięcie chaosu w pokoju dziecka? Podzielcie się!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy