GRY

Redakcja mamotoja.pl

Aleksandra Sokalska

Redaktor naczelna Multimedialnej Platformy Parentingowej i Projektów 360°

Doświadczona dziennikarka i redaktorka, od 15 lat zajmująca się tematyką parentingową. Autorka artykułów dotyczących wychowania, zdrowia, pielęgnacji małego dziecka, współautorka książek dla przyszłych i młodych rodziców, m.in. „Zdrowie dziecka", „Poradnik przyszłej mamy", Pierwszy rok życia dziecka". Podczas swojej pracy spotyka się z wielu specjalistami i ekspertami (wybitnymi lekarzami, psychologami, socjologami), dzięki czemu stale poszerza swoją wiedzę i przekazuje ją swoim czytelnikom.

Jej największą pasją jest psychologia. Absolutna przeciwniczka kar cielesnych, wierzy, że najważniejszym elementem mądrego wychowania jest rozmowa z dzieckiem. Całym sercem wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (współtworzy sztab podczas finału, propaguje program WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować", m.in. przygotowując wydania dotyczące pierwszej pomocy i biorąc udział w corocznym biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji).

Prywatnie mama dwóch córek: Weroniki i Zuzanny. Swoją rodzinę uważa za największy powód do dumy i największy sukces.


 

Karolina Stępniewska

redaktorka prowadząca mamotoja.pl

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, z mediami parentingowymi związana od 10 lat. W mamotoja.pl najczęściej pisze o sprawach związanych z psychologią i zdrowiem, pozostając w stałym kontakcie z uznanymi ekspertami z tych dziedzin. Interesują ją również tematy związane z kulturą: literaturą dziecięcą i filmem. Na bieżąco śledzi naukowe doniesienia dotyczące zdrowia dzieci i ich matek oraz przygląda się współczesnym nurtom wychowawczym, chętnie dzieląc się swoimi odkryciami z rodzicami. Stale poszerza również swoją wiedzę na temat mediów cyfrowych, SEO i dziennikarstwa internetowego.

Prywatnie mama Zoni i Tymona, zwolenniczka rodzicielstwa bliskości, Self-Reg i Porozumienia Bez Przemocy (NVC).

Dominika Bielas

dziennikarka, redaktorka

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki o specjalności Edukacja Medialna. Z mediami związana od 13 lat. Lubi poszerzać wiedzę na tematy związane z rozwojem emocjonalnym i społecznym dziecka, a także bacznie obserwuje, jak media wpływają na współczesną rodzinę. W mamotoja.pl podpowiada, jak radzić sobie z różnymi wyzwaniami wychowawczymi.

Mama przebojowej 4-latki, uzależniona od kupowania książek dla dzieci i gier edukacyjnych dla najmłodszych. Wiedzę praktyczną zdobywała nie tylko jako rodzic, ale także jako animator i opiekun kolonijny. W wolnym czasie lubi oglądać dobre seriale.

Katarzyna Imiołek

redaktorka

Redaktorka prowadząca magazynu „Będę Mamą/Twoje Dziecko” oraz książek z biblioteczki „Mamo, To Ja”. Współtworzy portal Mamotoja.pl, do którego najchętniej kręci dla Was filmy o ciąży i wychowaniu małych dzieci. 

Zawodowo specjalistka od wszystkiego, co związane z ciążą i zdrowym stylem życia (ukończyła podyplomowo psychodietetykę). Prywatnie kobieta spełniona – mama trójki cudownych urwisów: Toli, Kaliny i Szymka oraz miłośniczka własnego ogrodu, w którym spełnia marzenie o życiu wśród zieloności i przygarniętych zwierzaków. 

Olga Juszczyk

specjalistka Social Media

Zajmuje się prowadzeniem fanpage’ów Mamo, to ja i Babyonline.pl oraz wsparciem biura reklamy przy tworzeniu treści reklamowych.

Jest iberystą z wykształcenia i zamiłowania. Nic, co hiszpańskie, nie jest jej obce. Uwielbia przysmaki tamtejszej kuchni, dźwięki muzyki i dzieła literatury, a także sport – jest wiernym kibicem klubu FC Barcelona. W wolnym czasie dzieli się z dziećmi swoją pasją, ucząc je hiszpańskiego.

Agnieszka Majchrzak

dziennikarka, redaktorka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim przez wiele lat zajmowała się dziennikarstwem informacyjnym, relacjonując najważniejsze wydarzenia polityczno-społeczne w kraju. W mamotoja.pl śledzi najnowsze informacje dotyczące rodziców i ich praw. Porusza tematy społeczne i ukazuje macierzyństwo we wszystkich jego odsłonach.

Uważa, ze najlepszym poligonem doświadczalnym dla poruszania tematyki parentingowej i czerpania do niej inspiracji jest własne doświadczenie. Będąc mamą trzech córek przez wiele lat skupioną na macierzyństwie, próbuje obecnie łączyć pracę zawodową z wychowywaniem dzieci. To nie jest proste zadanie i dobrze rozumie dylematy współczesnych mam.

Milena Oszczepalińska

redaktorka, dziennikarka

Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edytorskiej oraz komunikacji językowej. Pracuje w mediach od 2011 roku. W mamotoja.pl pisze głównie o tym, co może spędzać rodzicom sen z powiek, czyli o problemach wychowawczych i chorobach dziecka. Doradza też, jakie produkty dla najmłodszych są warte uwagi rodziców. Praca pozwala jej łączyć miłość do pisania z miłością do dzieci. Fanka rodzicielstwa bliskości i długiego karmienia piersią. Mama rezolutnej Marty i szczęśliwa żona.

Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska

redaktorka, dziennikarka

Redaktorka treści reklamowych w "Mamo, To Ja" oraz mamotoja.pl. Szczególnie interesuje ją tematyka związana z pielęgnacją oraz rozwojem niemowląt. W czasie wolnym wyszukuje tanie bilety lotnicze, pichci włoskie potrawy oraz spędza czas ze swoją córeczką Klaudią. 

Katarzyna Pinkosz

dziennikarka

Dziennikarka, pisze do Mamo, To Ja, Przedszkolaka, Będę Mamą, współtworzy Mamotoja.pl i Babyonline.pl.
Interesuje się medycyną i zdrowym odżywianiem. Jest też autorką książek: "Naturalne metody leczenia dzieci", "O dwóch takich. Teraz Andy", współautorką "Dźwięków marzeń" – reportaż o głuchoniewidomym chłopcu "Skrzydła motyla". Za artykuły na temat zdrowia dzieci i mam otrzymała m.in. nagrodę św. Kamila. Prywatnie mama Maćka (18 lat) i Marcina (15 lat), kocha góry.

Martyna Pstrąg

dziennikarka, redaktorka

Organizuje konkursy, administruje forum Mamo, to ja i w międzyczasie specjalnie dla czytelniczek Mamotoja.pl i Babyonline.pl wyszukuje w sklepach ciekawe, pomysłowe i przydatne gadżety dla rodziców i dzieci. Prywatnie miłośniczka gotowania i dobrej literatury (także tej dla najmłodszych).

Aleksandra Sobieraj

redaktorka

Redaktorka prowadząca miesięcznika „Mamo, To Ja” oraz magazynu „Przedszkolak”. Publikuje na Mamotoja.pl. 

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W redakcjach parentingowych pracuje od 16 lat. Autorka książki na temat żywienia dzieci „Twoje dziecko – zdrowa dieta 0–3 lata” (wyd. Edipresse, 2012) konsultowanej z pediatrą żywieniowcem z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wiedzę na temat żywienia i diety dzieci oraz niemowląt zdobywała, ściśle współpracując ze specjalistami z Zakładu Żywienia Instytutu Matki i Dziecka oraz Katedry Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. 
Jest zafascynowana wpływem prawidłowej diety na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka, a także jej rolą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Bliskie są jej również tematy związane z ciążą oraz rozwojem małych dzieci. 
Lubi gotować (rodzina i znajomi twierdzą, że z dobrym skutkiem). Jest przekonana, że każda mama powinna mieć czas tylko dla siebie, a dzieci rozumieją więcej, niż nam się wydaje. Prywatnie mama Michaliny i Olka oraz właścicielka dwóch puchatych kocurów brytyjskich.

Małgorzata Wódz

redaktorka

Redaktorka prowadząca połączonych magazynów „Będę Mamą”/„Twoje Dziecko”. W mamotoja.pl dba o SEO, czyli o to, by korzystający z serwisu przyszli i obecni rodzice, znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Z mediami parentingowymi związana od 2006 roku. Pisanie o problematyce rodzicielskiej rozpoczynała w „Twoim Dziecku” – najstarszym polskim miesięczniku dla rodziców, wydawanym przez Edipresse w ścisłej współpracy z Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie.

Z przyjemnością łączy dziennikarstwo prasowe z internetowym. Ma na koncie wyróżnienie w konkursie na Dziennikarza Medycznego w kategorii publicystyka prasowa. Pisze o ciąży, rozwoju, zdrowiu i wychowaniu dzieci zgodnie z zasadą, by rodzicielstwo stało się prostsze. Wierzy, że każde nowo narodzone dziecko kryje w sobie wielki potencjał. Fascynują ją badania nad rozwojem mózgu i nowe technologie. Jako mgr filologii polskiej z chęcią recenzuje (i czyta) dobrą literaturę dla dzieci oraz poradniki dla rodziców. Mama Michała i Miłosza.

Weronika Zagojska

redaktorka, dziennikarka

Od 2007 roku związana z mediami internetowymi. Autorka setek artykułów w portalach o tematyce parentingowej, lifestylowej i kobiecej. W Wydawnictwie Edipresse Polska od 2014 roku, w redakcji mamotoja.pl od 2017 roku. Wyszkolona i doświadczona redaktorka treści SEO oraz wideo. Koordynuje i wspiera także działania e-commerce od strony redakcyjnej. Redaguje również papierowe wydania magazynów dla rodziców. W mamotoja.pl na co dzień śledzi wszelkie trendy związane z rodzicielstwem, sprawdza nowości modowe dla ciężarnych, mam i dzieci, testuje produkty oraz zabawki i gadżety - dla dzieci i dla rodziców.

Prywatnie - mama rezolutnej kilkuletniej Naty, która chce zostać tancerką, ewentualnie dyrektorką. Zwolenniczka długiego karmienia piersią i rodzicielstwa bliskości.

Popularne tematy

Newsletter rozwoju ciąży

Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz informacje na temat rozwoju ciąży. Dowiesz się, jak zmieni się twoje ciało i jak będzie wyglądać Twoje dziecko na USG.

tygodnia ciąży
X

Newsletter rozwoju ciąży

Newsletter rozwoju niemowlaka

Dowiedz się, co będzie potrafiło Twoje dziecko w kolejnych tygodniach życia.

tygodnia życia dziecka
X

Newsletter rozwoju dziecka - tydzień po tygodniu