Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla... – przyłącz się do akcji!
Dlaczego jest ważne, byś miała mocne mięśnie Kegla? To te mięśnie ułatwiają poród, zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu i obniżaniu się macicy, sprawiają też, że masz większą satysfakcję z seksu (ty i twój partner). Wystarczający powód, by wzmocnić mięśnie dna miednicy? No to przyłącz się do akcji "Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla" i ćwicz przez sześć tygodni (na początek)!
Sześciotygodniową akcję "Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla" zainicjowała Joanna Keszka, autorka książki „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”, a także prowadząca program "Szkoła Seksu Joanny Keszka" na kanale Planete+ oraz internetowy serwis Barbarella.pl – "Najseksowniejszy portal dla kobiet". To tylko część zajęć Joanny, pani od seksu. Te i inne kręcą się wokół jednego – przekonać kobiety, że też mogą (i powinny) cieszyć się seksem. Trudno się dziwić, że zajęła się też wzmacnianiem mięśni Kegla, i to na oczach całej Polski!
Mięśnie Kegla – kto by sobie zawracał nimi głowę?
– Dokładnie 10 lat temu urodziłam córkę. I po raz pierwszy usłyszałam o mięśniach Kegla. Świeżo po porodzie czułam się tak, jakby granat wystrzelił pomiędzy moimi nogami. Na sali razem z innymi świeżo upieczonymi mamami dostałyśmy „dobrą radę”, żeby „ściskać, tam na dole”, bo inaczej „nic nie będziemy czuły w czasie seksu. Ani my, ani nasz partner” – opowiada Joanna Keszka. – Wystraszone ściskałyśmy wszystko, tylko nie... mięśnie dna miednicy. Nikt nie powiedział nam, czym właściwie są te mięśnie Kegla, przez które mamy stać się po porodzie oziębłe i przez które mamy być skazane na korzystanie z grubych podpasek do końca naszego życia. Wokół mięśni dna miednicy krąży sporo miejskich legend, które można między bajki włożyć.
– Ile osób w Polsce wie, czym są mięśnie dna miednicy i dlaczego dbanie o tę część kobiecego ciała jest takie ważne? To sprawy poniżej pasa, o których „nie wypada” rozmawiać głośno. Matki, żony, kochanki pozostają same ze swoimi „małymi, wstydliwymi” sekretami. Kto by zawracał sobie głowę tym, że tak wiele kobiet w dojrzałym wieku ma problemy z popuszczaniem, a większość z nas w każdym wieku nie doświadcza regularnych orgazmów – dodaje inicjatorka akcji.
Gdzie one są?
Mięśnie Kegla są w podbrzuszu. Nazywane są mięśniami dna miednicy, otaczają ujście cewki moczowej, pochwy i odbytu. Już sama ich lokalizacja daje do myślenia, bo co może stać, gdy akurat te mięśnie osłabną? Gdy są rozluźnione, mogą sprawiać, że świat przestanie być przyjaznym miejscem.
- Niewinny wybuch śmiechu czy kichnięcie na zdrowie może skończyć się niekontrolowanym popuszczeniem moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu)
- Stan mięśni Kegla wpływa też na nasze doznania w czasie seksu (nadmierne poszerzenie wejścia do pochwy)
- Może też dojść do obniżenia się narządów rodnych, czyli do wypadania macicy – objawia się to bólem w pochwie, trudnościami w oddawaniu moczu, zaparciami, hemoroidami, zakażeniami dróg moczowych i bólem w czasie współżycia.
Joanna Keszka ma rację – w Polsce nie ma tradycji i zwyczaju, by ćwiczyć mięśnie Kegla, nie tylko w ciąży i po porodzie (jedno i drugie znacząco nadwyręża mięśnie dna miednicy). Gdy spytać lekarzy, ci odpowiedzą, że mięśnie dna miednicy powinny wzmacniać już młode kobiety, by mogły cieszyć się zdrowiem do późnych lat. Szkoda, że nie mówi się o tym otwarcie i że same kobiety nie zgłaszają lekarzowi, że mają trudności ze zwieraczem pęcherza w czasie ciąży. Najwyższy czas, by zmienić swoje przyzwyczajenia i zadbać o siebie i swoje mięśnie Kegla. Udział w akcji "Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla" to dobra do tego okazja.
Sześć tygodni dla mięśni Kegla
Tyle czasu potrzeba, by wzmocnić mięśnie dna miednicy. Udowodni to Joanna Keszka, która przez sześć tygodni będzie ćwiczyć mięśnie Kegla, ale też opowiadać i pokazywać, jak to zrobić. – Regularnie będę relacjonować moje treningi na www.Barbarella.pl. Chcę zachęcić panie w całym kraju do dbania o swoje zdrowie intymne i o swoją seksualność. Dlatego na oczach całej Polski stanę się kobietą z najlepiej wyćwiczonymi mięśniami Kegla! – śmieje się Joanna Keszka. – A na koniec akcji 22 sierpnia spotkamy się w Warszawie na wspólnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Będzie moc!
Pamiętaj, że mocne mięśnie dna miednicy to nie tylko łatwiejszy poród i szybszy powrót do formy, ale też więcej radości z seksu oraz zdrowa przyszłość (bez problemów takich jak nietrzymanie moczu czy wypadnie miednicy).
ZOBACZ TEŻ:
Wzmocnij mięśnie dna miednicy – trenuj z nami (filmy)
Specjalistyczne wkładki NTM
Weź udział w akcji "Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla" – zachęca jej pomysłodawczyni Joanna Keszka: