To druga ciąża kobiety. Wcześniej urodziła ona chłopca, Hadley’a, któremu zadedykowała swoje konto na TikToku. Obecnie spodziewa się bliźniąt, a filmik został nagrany, kiedy to była w 36. tygodniu ciąży.

Reklama

„Jestem rozciągnięta do granic możliwości”

„Presja jest coraz większa. Jestem rozciągnięta do granic możliwości, ale gotowa na ich przyjście na świat” – napisała. Dodała też zdjęcie porównawcze, sprzed ciąży. Różnica jest spektakularna.

Ciąża bliźniacza to prawdziwe wyzwanie

Szacuje się, że ciąża bliźniacza występuje raz na 80 ciąż – to naprawdę rzadkie zjawisko. Pomimo tego, że ciąża bliźniacza jest niezwykłym wydarzeniem, zwłaszcza dla przyszłych rodziców, jest to stan wymagający szczególnej opieki, znacznie większej niż w trakcie ciąży z jednym dzieckiem.

Ciąża bliźniacza bardzo eksploatuje organizm kobiety, sprawiając, że może być ona jeszcze bardziej zmęczona i ospała niż w trakcie ciąży pojedynczej. Ponadto dwa płody bardzo uciskają na przeponę, przez co przyszła mama może mieć problemy z oddychaniem. Ponieważ ciąże bliźniacze kończą się przed upływem 40 tygodni, w III trymestrze konieczne są częste wizyty u ginekologa w celu monitorowania stanu dzieci.

Dwoje dzieci w macicy to też znacznie większe obciążenie. W przypadku ciąży bliźniaczej i wagi wyjściowej mieszczącej się w normie (BMI o maksymalnej wartości 25) można przytyć 22 kilogramy. Brzuch w ciąży bliźniaczej będzie znacznie większy i znacznie szybciej widoczny, nawet przed rozpoczęciem II trymestru ciąży.

Zobacz także

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama