W związku ze stanem pandemii wywołanym koronawirusem Biedronka postanowiła wprowadzić do swojej oferty wielorazowe maseczki ochronne, które będą sprzedawane w zestawie liczącym trzy sztuki, w cenie 14,99 zł. Jak informuje portal bankier.pl maseczki, dzięki zawartych w nich jonach srebra, mają działanie bakteriobójcze. Jedną maseczkę można użyć pięciokrotnie. Należy jednak pamiętać o konieczności dezynfekcji maseczek. Zgodnie z zaleceniami Jeronimo Martens, produkt trzeba prać w temperaturze 60 stopni. Zanim użyjesz maseczki, sprawdź, jak właściwie ją nakładać i utylizować. Nieprzestrzeganie tych zasad może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Reklama

Przedłużenie obostrzeń dotyczących handlu

Zgodnie z rozporządzeniem ministra Morawieckiego za brak zakrytych ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązywać będą kary. Przypominamy, że podtrzymane zostają obostrzenia dotyczące zakupów w sklepach. Do marketów można wejść po uprzednim zdezynfekowaniu rąk oraz nałożeniu jednorazowych rękawiczek. Wprowadzono także limit osób, które mogą robić zakupy w tym samym czasie. Na jedną kasę płatniczą przypadają trzy osoby.

Maseczkomaty w Warszawie i Krakowie

W Warszawie i Krakowie powstały specjalne automaty, w których można kupić produkty pomagające w walce z koronawirusem. Są to maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz żele antybakteryjne (te z łatwością możesz zrobić samodzielnie). Jak informuje spółdzielnia mieszkaniowa „Służew nad Dolinką”, maseczki będzie można kupić na sztuki, jedna w cenie 8,80 zł, zaś para rękawiczek kosztować ma 2,50 zł. Cena żelów antybakteryjnych jest uzależniona od formy – te w buteleczkach kosztują 13,90, a w saszetkach (pakowane po trzy sztuki) 4,50 zł. Automaty nie przyjmują gotówki, więc za zakupy zapłacisz tam wyłącznie kartą. Ma to związek z faktem, że banknoty mogą rozprzestrzeniać koronawirusa.
W Warszawie maseczkomaty można zaleźć przy ul. Mozarta oraz na rogu ulic Odyńca i Wołoskiej, a w Krakowie przy pętli tramwajowej w Bronowicach Małych.

Źródło: bankier.pl, gazeta.pl

Zobacz także:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama