Media zwróciły uwagę na „brzydki” nawyk małego księcia. Ten widok wywołał lawinę komentarzy
W sobotę w Londynie odbyły się obchody urodzin królowej Elżbiety II. Jednak całe show skradł najmłodszy syn Kate i Williama.
Światowe media i internauci śledzą z zapartym tchem wszelkie doniesienia z brytyjskiego dworu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wiadomości dotyczące najmłodszych członków rodziny królewskiej. Właśnie swój debiut na balkonie pałacu Buckingham zaliczył 13-miesięczny książę Louis, czyli najmłodszy syn Kate i Williama. Do tej pory chłopca można było zobaczyć tylko na oficjalnych fotografiach. Maluszek z entuzjazmem machał do zgromadzonego tłumu i samolotów podczas uroczystości z okazji obchodów urodzin królowej. Media zainteresowało jednak pewne, zdaniem niektórych nieodpowiednie, zachowanie maluszka.
An adorable Prince Louis stole hearts as he waved at planes during the RAF Trooping the Colour flypast. #TroopingTheColour #PrinceLouis pic.twitter.com/FJwuDRxdNy
— The Royal Family Channel (@RoyalFamilyITNP) 8 czerwca 2019
Chodzi o to, czy 13-miesięczne dziecko powinno ssać kciuk? Rodzice odwrócili uwagę maluszka, a sam Louis nie protestował, tylko zainteresował się pokazem, mimo to w internecie zawrzało. Pojawiło się wiele opinii i rad od życzliwych osób na temat tego, czy pozwalać dziecku na "takie" zachowanie. Jedni twierdzili, że rodzice nie powinni powstrzymywać Louisa, inni radzili, by dziecku dać smoczek. Baczni obserwatorzy zauważyli także, że rodzeństwo małego księcia nie zaliczyło takiej "wpadki".
Dlaczego dziecko ssie kciuk?
Człowiek z odruchem ssania przychodzi na świat. Co ciekawsze, jest to czynność, którą dziecko potrafi wykonać w brzuchu mamy już od 12. tygodnia ciąży. Umiejętność ta pozwala dziecku przede wszystkim radzić sobie z pobieraniem pokarmu z piersi. Noworodki mają wzmożoną potrzebę ssania i jest to naturalny odruch utrzymujący się do 2-4 miesięcy. Sanie palca na tym etapie jest normalnym etapem rozwoju dziecka i nie ma się czym martwić. Odruch ten jest metodą dziecka na samouspokojenie, czasem dziecko robi to z nudy. Niektóre maluchy zaczynają ssać palec na etapie odstawienia piersi, w ten sposób dziecko zastępuje sobie pierś mamy. Innym powodem ssania palca może być bolesne ząbkowanie.
Większym dzieciom ssanie paluszka pomaga radzić sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi. Jeśli zdarza się to także twojemu maluchowi, spróbuj zaobserwować, w jakich sytuacjach palec najczęściej wędruje do ust. Na ogół takie zachowanie ma miejsce wtedy, gdy dziecko jest zmęczone, znudzone lub zdenerwowane. Warto wówczas obdarzyć je podwójną dawką czułości i troski, bo ssanie kciuka to nic innego jak sposób malca na poprawienie sobie samopoczucia. Postaraj się odwrócić uwagę szkraba od tego zajęcia, proponując coś w zamian, np. podsunąć dziecku jakąś zabawkę.
A wasze maluszki ssały kciuk? Pozwalaliście na to?
Źródło: people.com