Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 sierpnia. 2-letni chłopiec trafił do szpitala po połknięciu leków. Lekarze, podejrzewając, że matka dziecka była pod wpływem alkoholu, powiadomili policję.

Reklama

Dzieci w domu, matka pijana

Do wypadku doszło na terminie gminy Buczek w województwie łódzkim. Matka 2-latka wezwała pogotowie, gdy zauważyła, że dziecko połknęło leki. Chłopiec był przytomny, przetransportowano go śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Maluch wciąż przebywa w szpitalu, ale jego zdrowiu nic nie zagraża. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, powiadomili policję, że matka chłopca może być pod wpływem alkoholu. Pod jej opieką znajdowało się jeszcze jedno dziecko.

W organizmie kobiety wykryto ponad 2 promile alkoholu. Dziecko, którym się zajmowała, zostało przekazane pod opiekę innych członków rodziny. Matkę zatrzymała policja. To nie był pierwszy raz, gdy 29-latka zajmowała się dziećmi pod wpływem alkoholu. W związku z tym grozi jej nawet siedem i pół roku więzienia. O sprawie został poinformowany również Sąd Rodzinny.

Przechowuj leki z daleka od dziecka!

Pamiętaj, by leki przechowywać w miejscu, do którego dziecko nie ma dostępu, najlepiej wysoko na półce. Jeśli nosisz lekarstwa przy sobie, np. w torebce, nie pozwalaj dziecku się nie bawić. Odkręcenie słoiczka czy wyciśnięcie tabletek z blistra nie jest dla malucha problemem!

Zobacz także: Chłopiec udusił się na podwórku. Przyczyna mrozi krew w żyłach

Zobacz także
Reklama

Źródło: lask.naszemiasto.pl

Reklama
Reklama
Reklama