Warszawa, Łazienki Królewskie - warsztaty rodzinne pachnące cytrusami

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 11.00 w pięknych wnętrzach Starej Oranżerii Łazienek Królewskich odbędą się zajęcia, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą wspólnie tworzyć pachnące, świąteczne dekoracje z egzotycznych owoców. Spotkanie zakończy się specjalnie przygotowaną na tę okazję, bożonarodzeniową opowieścią.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-10 lat. Poprowadzi je Anna Zajda, plastyczka i animatorka, absolwentka edukacji artystycznej krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, miłośniczka sztuki, która pokaże i nauczy jak przygotować ozdoby świąteczne z cytrusów.

Reklama

Informacje i zapisy: tel.: 22 50 60 183, e-mail: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Warsztaty są odpłatne, bilet kosztuje 15 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Warszawa - Galeria Wileńska/ Praga Północ

Od godziny 12:00 do 18:00 na terenie galerii odbędzie impreza świąteczna dla dzieci i ich rodziców. W programie przewidziano rodzinną grę miejską "Akademia Elfów Świętego Mikołaja" oraz animacje dla dzieci w towarzystwie Mikołaja i Śnieżynki (będą rozdawane dzieciom upominki).
Gra miejska na terenie galerii odbędzie się w godzinach 12:00-16:00. Punkty, które uczestnicy – rodziny z dziećmi – będą odwiedzać, zostaną zlokalizowane w pasażach, jak również w wybranych sklepach.
Fabuła gry miejskiej: Święty Mikołaj przeprowadza nabór na stanowisko Pomocnika Świętego Mikołaja. Niestety, uporczywa choroba dopadła połowę jego elfów, a bez ich wsparcia – świąt nie będzie! Przez to zamieszanie i brak osób, które dbają o przebieg świąt, choinki nie palą się, ozdoby nie świecą, a zabawki nie są zapakowane.
Zapraszamy wszystkich śmiałków do świątecznego wyzwania. Uratuj wytwórnię zabawek i zostań najlepszym pomocnikiem Białobrodego! Aby się nim stać, trzeba posiadać wyjątkowe umiejętności – i właśnie temu służy Akademia Elfów Świętego Mikołaja.
Akademia Elfów Świętego Mikołaja znajduje się na Biegunie Północnym. W tych specjalnych okolicznościach przeniesiono ją do naszej stolicy. Tak jak na Biegunie, Akademia podzielona jest na departamenty, które wspólnie przygotowują święta. Dzieci będą miały możliwość odwiedzenia m.in. departamentu sortowania listów, dekoracji świątecznych, klocków, lalek oraz pakowania prezentów.

Aby wziąć udział w grze, należy się zapisać na stronie www.zapisynagre.pl.

Warszawa, Mikołajki w Pałacu w Wilanowie

Jeśli chcesz zobaczyć, feerię barw w Królewskim Ogrodzie Światła, wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej lub lepiej poznać i zrozumieć zwyczaje świąteczne, przyjdź na Mikołajki do Wilanowa. W dniach 5-6 grudnia na mieszkańców Warszawy i jej okolic czeka wiele atrakcji.
5 grudnia, w sobotę, będzie możliwość zwiedzania Królewskiego Ogrodu Światła (w godzinach 16.00-21.00), zwiedzenia Oranżerii i ogrodu wilanowskiego (włączenie zimowego oświetlenia od 16.30), zobaczyć mappingi na fasadzie pałacu, dziedzińcu głównym (w godzinach: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30).

Zobacz także

W niedzielę, 6 grudnia, można wziąć udział w grze miejskiej ""Luneta czasu i zwyczaje świąteczne w różnych krajach" (godziny 12.00-14.00 Plaża Wilanów), od 16.00 do 21.00 zwiedzać Królewski Ogród Światła, ewentualnie wziąć udział warsztatach kosmetycznych "Wonności z toaletki królowej Marysieńki" (Wozownia, budynki po prawej stronie; od 16.00 do 20.00). W niedzielę będzie można również zobaczyć mappingi na fasadzie pałacu (w godzinach: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30).

Gra miejska – bezpłatnie (zapisy: kontakt@naszahistoria.org). Królewski Ogród Światła – płatnie (10 zł – bilet pełny, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny). Warsztaty kosmetyczne – płatne (20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy)

Więcej informacji: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

Zobacz także: Jak dobrze znasz świąteczne piosenki? – quiz

[CMS_PAGE_BREAK]

Warszawa, Centrum Naukowe Kopernik - Mikołajkowe warsztaty w ramach Klubu Kopernika

Specjalne, świąteczne atrakcje przygotowały laboratoria Kopernika. To unikatowa możliwość samodzielnego wykonania oryginalnych, naukowych prezentów – dla siebie i najbliższych.
6 grudnia w godzinach 10.00–14.00 zapraszamy do Centrum Naukowego Kopernik. W jego laboratoriach będzie możliwość samodzielnego wykonania oryginalnych, naukowych prezentów - dla siebie i najbliższych.
Świecąca choinka
Dioda, bateria i ...dobry pomysł. Z przygotowanych elementów można wykonać nietypowe, świecące kartki świąteczne, a przy okazji nauczyć się tworzyć proste obwody elektryczne. Dzieci będą też mogły poznać właściwości poszczególnych ich komponentów.
Chemiczne bibeloty
Kolczyki z probówkami? Przypinki z atomami? Cząsteczki na szyi? Dzięki bogactwu chemii i drukarce 3D będzie można otworzyć oryginalną biżuterię.
Ciepłe rysunki
Specjalna tablica i kamera termowizyjna wystarczą, by narysować tajemnicze obrazy. Będzie je można zobaczyć dopiero na monitorze. Tak powstają rysunki termiczne.
Owocowa muzyka
Wystarczy dotknąć jabłko lub banana, by usłyszeć dźwięk. Ale czy uda się na nich zagrać świąteczną piosenkę? Koniecznie trzeba spróbować.

Szczegóły: http://www.kopernik.org.pl/klubkopernika/

Warszawa, Centrum Kultury Jidysz - Warsztaty Chanuka

W niedzielę, 6 grudnia, o godzinie 11.00 w Centrum Kultury Jidysz odbędą się warsztaty Chanuka. Poprowadzą je Anna Pietruszka-Dróżdż i Patrycja Dołowy z Fundacji MaMa.

Zima to czas świąt w wielu kulturach. Chanuka, Boże Narodzenie, Muharaam, Chūnjié (Chiński Nowy Rok), Diwali (hinduskie święto świateł). Czym się te święta od siebie różnią, a co je łączy? Czy na każde z tych świąt dzieci dostają prezenty? Jakie towarzyszą im potrawy i obyczaje? 6 grudnia w niedzielę zaczyna się żydowska Chanuka. I są Mikołajki. To wspaniała okazja, by spotkać się i razem świętować, poznając przy tym w jaki sposób spędzają w Polsce święta przedstawiciele różnych kultur. Razem pobawimy się w towarzyszące świętom zabawy. Skosztujemy świąteczne potrawy i przygotujemy podarunki: choinki, chanukije, a może lampiony?

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod adresem: jidysz@shalom.org.pl

Polecamy: Rodzinny Kalendarz Adwentowy online

[CMS_PAGE_BREAK]

Warszawa - Blue City/ V Wielki Turniej Tańca – Kids Challenge

W dniach 5-6 grudnia w galerii handlowej Blue City (al. Jerozolimskie 179 *(na poziomie -1) będzie organizowany turniej tańca dla dzieci. Jak zapowiadają organizatorzy - Egurrola Dance Studio, do udziału w konkursie zostało zaproszonych ponad 1000 młodych wykonawców (nawet dzieci od 3. roku życia). Turniej tańca będzie również wzbogacony o pokazy mody, prezentacje tancerzy z mistrzowskich zespołów Egurrola Dance Studio oraz animacje i konkursy z nagrodami dla publiczności.
W niedzielę młodzi tancerze Egurrola Dance Studio zaprezentują swoje umiejętności na Festiwalu Tańca Barbie, który poprowadzi Agustin Egurrola!

Więcej informacji na stronnie www.egurrola.com/kids-challenge

Warszawa, Empik Arkadia - Mikołajkowe spotkanie z Nelą Małą Reporterką

W niedzielę, 6 grudnia, o godzinie 12.00 w salonie Empik rozpocznie się spotkanie z Nelą Małą Reporterką. Opowie ona, jak zostaje się najmłodszym reporterem na świecie. Cztery lata temu Nela postanowiła, że chce podróżować i nagrywać filmy. Dziś ma na swoim koncie podróże przez Azję, Afrykę i Amerykę Południową, kilka książek oraz kilkadziesiąt reportaży i autorskich programów. W tym roku ukazała się jej najnowsza książka "Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód".

Poznań, Teatr Muzyczny - spektakl mikołajkowy "Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi".

W niedzielę 6 grudnia o godz. 12.00 i 14.30 będzie można obejrzeć musical "Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi". Odwiedzi nas Święty Mikołaj, który rozda najmłodszym upominki. Dzieci będą miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz napisać list do Mikołaja.
Na scenie pojawi się kolorowy świat piratów, rajdowców, strażaków i muzyków. Przewodnikiem po tym niezwykłym świecie jest Właściciel Wesołego Miasteczka (Seweryn Wieczorek). Najmłodsi poznają przyczyny wypadków samochodowych, wsiądą za kierownicę samochodu, popłyną żaglowcem, ugaszą pożar, aż wreszcie poznają brzmienie i nazwy różnych instrumentów. Wszystkim tym scenom towarzyszą łatwo wpadające w ucho piosenki z muzyką autorstwa Marzeny Osiewicz, Zbigniewa Górnego oraz Jacka Piskorza. Specjalnie na potrzeby tego spektaklu powstały zupełnie nowe aranżacje utworów, których melodie dorosła publiczność rozpozna bez trudu.

Bilety w cenie 25-50 zł dostępne są w Kasie oraz on-line na ww.teatr-muzyczny.poznan.pl

Poznań, "Polska Wrażliwa - Mikołajki 2015

W niedzielę 6 grudnia w godzinach 12.00-19.00 w hali Targów Poznańskich odbędzie się impreza mikołajkowa pod nazwą "Polska Wrażliwa". Na wszystkich chętnych czeka moc atrakcji, m.in. warsztaty plastyczne i muzyczne, spotkanie z aktorem Mieczysławem Hryniewiczem. Będzie można obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci Studia Teatralnego "Blum" - Świąteczne pudełko, pokaz tańca z wachlarzem, występy elfów, czy wziąć udział w koncercie zespołu Percival. Dla najmłodszych organizowane będą Strefy Malucha, gdzie po okiem animatorów będą mogły rozwijać swoje zdolności plastyczne. Poza tym, dla chętnych zostaną otwarte Strefy Rodziny i Strefy pyszności i rękodzieła.
Wstęp na niedzielną imprezę kosztuje 15 zł, a dochód z niej w całości przeznaczony zostanie na wsparcie dla potrzebujących dzieci i rodzin. Organizatorzy przygotowali zniżkę dla rodzin z kartami Rodziny Dużej, a dzieci do lat 3 będą mogły uczestniczyć w imprezie nieodpłatnie.

Szczegóły na stronie http://patria.org.pl.

Warto zobaczyć: Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci

[CMS_PAGE_BREAK]

Wrocław, Pasaż Grunwaldzki - Pracownia Św. Mikołaja

W niedzielę, 6 grudnia, w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu w godzinach od 12.00 do 18.00 dzieci wraz z rodzicami pod okiem Cukiernika św. Mikołaja będą mogły zobaczyć, jak robi się prawdziwy piernikowy chleb, zaplata świąteczną chałkę i formuje korzenne ciasteczka. Mistrz zaprosi do wspólnego przygotowania wypieków wszystkie dzieci. Gotowe smakołyki będzie można degustować smarując je konfiturami i miodem. Dzieci będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zdobienia pierników oraz wykonywania choinkowych ozdób i malowania bombek. Wszystko to w asyście plastyków i... elfów. Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę.
Poza tym, każde dziecko będzie mogło spotkać się ze Św. Mikołajem, zdradzić mu swoje pragnienia, pociągnąć za brodę oraz otrzymać pamiątkowe zdjęcie.
Dodatkowo, Teatr MER na tę okoliczność przygotował świąteczny spektakl przedstawiający baśń "Gerda i Kaj" H.Ch. Andersena. Klasyczna historia zostanie opowiedziana w nowy, bardziej subtelny sposób, wzbogacona oryginalnymi piosenkami.

Pracownia Św. Mikołaja działać będzie przy scenie na poziomie "0" centrum. Więcej informacji na www.pasazgrunwaldzki.pl.

Kielce, Dzień św. Mikołaja w Teatrze Kubuś

W sobotę, 5 grudnia o godz. 17.00 teatr "Kubuś" zaprasza dzieci w wieku od 2 do 6 lat na spektakl "Misiaczek". To pogodna, bardzo ciepła opowieść o wielkich problemach małych dzieci.
Pewien Misiaczek za nic w świecie nie może zasnąć. Dziadek z Babcią wypróbowali już wszelkie tradycyjne oraz alternatywne metody kołysania, lulania i utulania. Zaśpiewali już wszystkie misiowe kołysanki. Nic nie pomogło. Czy Misiaczkowi uda się w końcu zasnąć? Przekonajcie się sami!

W niedzielę, 6 grudnia, o godz. 11.00 i 14.00 teatr "Kubuś" zaprasza całe rodziny na spektakl "Kopciuszek". Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację, opartą na kolorowej scenografii, animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu.
"Kopciuszek" to opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w tej scenicznej realizacji jest cały zaczarowany!

O godz. 12.00 w Teatrze "Kubuś" odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w II edycji Konkursu Książka Przyjazna Dziecku, zorganizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Więcej informacji: www.teatrkubus.pl

Toruń, Centrum Sztuki Współczesnej

A w niedzielę zapraszamy na najfajniejsze Mikołajki w mieście! w tym roku przygotowaliśmy niespodzianki i atrakcje nie tylko dla przedszkolaków i starszych dzieci, ale także przyjazne przestrzenie dla maluszków! Co się będzie działo? Użyjemy wszystkich zmysłów, czyli będziemy łapać świetlne koła, zaglądać oczyma zwierząt do pudełka z niespodzianką i wysłuchiwać tajemniczych dźwięków zza ściany. Weźmiemy też pod lupę przeróżne stworzenia o najdziwniejszych kształtach, a przede wszystkim – poczujemy zapach i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!

X-MAS KRAM – przedświąteczne targi prezentów (biżuteria/ciuchy/zabawki/ książki/plakaty/ inne cuda hand-made)
5.12.2015, sobota, godz. 12.00 – 18.00
Na przekór supermarketowym promocjom prezentów made in China CSW organizuje X-MAS KRAM, czyli świąteczne targi unikalnego designu! Zaprosiliśmy kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, tworzących jedyne w swoim rodzaju zabawki, autorskie akcesoria dla małych i dużych, designerskie ciuchy, pięknie wykonaną biżuterię i oryginalne, nowoczesne gadżety, które wymykają się sklepowym definicjom. Przez całe sobotnie popołudnie 5 grudnia będzie można leniwie i bez szalonego przedświątecznego zgiełku kupić piękne prezenty dla najbliższych prosto od polskich projektantów
Jeśli Wasze dzieci nienawidzą zakupów albo chcecie w sekrecie przed nimi kupić mikołajkowe prezenty last minute – wyślijcie je ( z opiekunem) na film! O 14:00 w Kinie Centrum rozpocznie się seans uroczego świątecznego filmu familijnego "Magiczne święta Kacpra i Emmy".

Nie zapewniamy opieki w sali kinowej, dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Wstęp wolny, wejściówki rezerwować i odbierać można w recepcji CSW już od 1 grudnia!

RODZINNE MIKOŁAJKI w CSW
6.12.2015 , niedziela, warsztaty: 12:00-14:00
14:00 - darmowy seans "Św. Mikołaj dla wszystkich" w Kinie Centrum
Jak co roku w CSW organizujemy coś specjalnego dla najmłodszych – podczas tegorocznych Mikołajek przygotowaliśmy niespodzianki i atrakcje nie tylko dla przedszkolaków i starszych dzieci, ale także przyjazne przestrzenie dla maluszków! Co się będzie działo? Użyjemy wszystkich zmysłów, czyli będziemy łapać świetlne koła, zaglądać oczyma zwierząt do pudełka z niespodzianką i wysłuchiwać tajemniczych dźwięków zza ściany. Weźmiemy też pod lupę przeróżne stworzenia o najdziwniejszych kształtach, a przede wszystkim – poczujemy zapach i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia! W szukaniu smaku świąt pomoże nam Paleta Smaku ze swoimi pysznościami, a w Czytelni pohasamy do dźwięków pianina. Kinomaniaków zapraszamy do Kina Centrum, gdzie będą mogli obejrzeć zabawny film animowany o zwierzątkach poszukujących św. Mikołaja.

Więcej informacji na: http://csw.torun.pl/

Reklama

Polecamy: Jak zrobić kalendarz adwentowy z puszek?

Reklama
Reklama
Reklama