W Boże Ciało grupa znajomych postanowiła spotkać się na łonie natury i… nie żałować sobie alkoholu. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Wiek: 14 i 15 lat. Cała szóstka odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Reklama

Dziewczyny leżały i nie reagowały

Policjanci z KPP Mińsk Mazowiecki patrolowali właśnie teren gminy. W pewnym momencie zobaczyli podbiegającą do nich wystraszoną nastolatkę. Mówiła o dwóch dziewczynach, które leżą na ziemi i nie dają znaku życia. Policjanci natychmiast pobiegli we wskazane miejsce.

„Znaleźli dwie nastolatki, leżące w trawie, z którymi nie było żadnego kontaktu. Nastolatki dławiły się wymiocinami. Policjanci udzielili nieletnim pierwszej pomocy i wezwali służby medyczne” – powiedział Marcin Zagórski, oficer prasowy KPP w Mińsku Mazowieckim.

Chłopak prawie się utopił

Na widok zbliżających się funkcjonariuszy dwóch nastolatków próbowało uciekać.

Jeden chłopiec za cel ucieczki wybrał pobliski staw. Policjant wyciągnął go na brzeg i udzielił pierwszej pomocy.

Zobacz także

W tym czasie policjantce udało się odnaleźć drugiego uciekiniera.

Czwórka prosto do szpitala

Kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, okazało się, że hospitalizacji wymaga aż czworo uczestników tej mocno zakrapianej „imprezy”.

Policjantom udało się ustalić dane wszystkich nastolatków, którzy brali w niej udział. Dwoje nieletnich odnaleźli na jednej z posesji w gm. Mińsk Mazowiecki. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu u obu z nich.

Wszyscy, którzy nie trafili do szpitala, zostali przekazani rodzicom. Cała szóstka odpowie za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym.

Trudno wyobrazić sobie, jak mogłoby skończyć się to spotkanie, gdyby nie pomoc, która pojawiła się niemal w ostatniej chwili. Dwie dziewczyny tylko dzięki policjantom nie zadławiły się własnymi wymiocinami na śmierć. Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy imprezy prędko nie sięgną po alkohol. A cała historia sprawi, że my, rodzice, baczniej będziemy zwracać uwagę na to, jak spędzają czas nasze dzieci.

Źródło: Tygodnik Siedlecki, KPP Mińsk Mazowiecki

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama