Strach przed lataniem? Wiele osób zna to uczucie i wiele osób walczy z nim za pomocą alkoholu. Pijani pasażerowie samolotów to plaga, jednak chyba najgorszy – i wcale nie taki rzadki! – widok na lotnisku, to pijana matka z dzieckiem.

Reklama

Umiecie wyobrazić sobie co czuje roczne dziecko w obcym miejscu, w tłumie nieznanych ludzi, z mamą, która też zachowuje się jak obca?

Ponad 2 promile (!!!) – tyle miała kobieta, która czekała na swój lot na lotnisku w Pyrzowicach. Pod jej opieką znajdowała się roczna córeczka. Na szczęście kompletnie pijaną kobietę zauważył mężczyzna czekający na lot do Włoch. Natychmiast zawiadomił policję i sam zajął się dzieckiem do czasu przybycia odpowiednich władz.

Pijana matka tłumaczyła policji, że wypiła trochę (trochę?!) dla odwagi, gdyż bardzo boi się latać samolotami. Szkoda, że nie pomyślała o swoim rocznym dziecku, które w tym czasie pozostawało praktycznie bez opieki. Na szczęście nic mu się nie stało. Po zbadaniu przez lekarza, zostało odwiezione do pogotowia rodzinnego, gdzie pozostanie aż do decyzji sądu rodzinnego.

Eksperci alarmują, że coraz częściej kobiety sięgają po alkohol, mając pod opieką dziecko!

Zobacz także

– Największy mamy problem z pijanymi kobietami. Tłumaczą, że piją, bo boją się lecieć – przyznaje rzecznik portu lotniczego w Pyrzowicach Cezary Orzech – Często jest tak, że leci rodzina, ojciec zajmuje się dziećmi, a matki piją. Zdarzyło się już, że kapitan wyprosił z samolotu pijaną matkę.

Pasażerowie mogą wypić drinka przed lotem, ale nie mogą być pijani. Niestety często jest tak, że po zakupach w strefie wolnocłowej, niektórzy piją alkohol w toalecie. Tak też było i w tym przypadku. Jak potwierdza rzecznik policji w Tarnowskich Górach Rafał Biczysko, kobieta przyznała się do zakupu wódki i spożycia jej w damskiej toalecie.

Sprawą zajmie się sąd w Strzelcach Opolskich. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

To kolejna interwencja policji w ostatnich dniach. Tydzień temu w Myszkowie, 34-letniej kobiecie odebrano 4 dzieci w wieku od 2-10 lat. Dzieci trafiły do pogotowia opiekuńczego, gdy policja stwierdziła u ich matki ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Reklama

Polecamy także: Czy kobiety które piją w ciąży powinno się karać?

Reklama
Reklama
Reklama