Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska chwali program 500+ i zapewnia, że wzrost liczby urodzeń w Polsce to jeden z efektów wprowadzenia programu. Zastanawiacie się, ile pieniędzy dostają najliczniejsze rodziny?

Reklama

Kto korzysta z programu 500+?

Jak podaje Gazeta Wrocławska, największe świadczenia w ramach programu 500+ pobiera rodzina z Jawora. W rodzinie jest aż jedenaścioro dzieci do 18. roku życia, dzięki czemu rodzina dostaje co miesiąc od państwa 5500 zł. Tuż za nią na podium są rodziny z Przemkowa i Udanina, gdzie przy dziesięciorgu dzieciach rodzice otrzymują 5000 zł miesięcznie. Rodziny z dziewięciorgiem dzieci, mieszkające m.in. w Świdnicy i Głogowie, otrzymują 4500 zł.

Czytaj także: Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny w 2017 roku!

Dane opublikowane przez Gazetę Wrocławską dotyczą wyłącznie województwa dolnośląskiego. Nie wiadomo, czy rodzina z Jawora to rekordziści w skali całego kraju, jednak możemy przypuszczać, że niewiele jest rodzin, które mogą z nią konkurować!

Jak zauważyła w programie "Gość Wiadomości" minister Elżbieta Rafalska, dzięki pieniądzom z programu wiele rodzin mogło kupić pierwszy samochód czy zapisać dzieci na dodatkowe zajęcia. Dla wielu rodziców 500+ okazało się szansą na zapewnienie dzieciom lepszego, szczęśliwszego życia – nie powinniśmy o tym zapominać.

Zobacz także

Znacie jakichś rekordzistów, którzy korzystają z programu 500+?

Zobacz także: PO obiecuje 500+ na każde dziecko!

Reklama

Źródło: gazetawroclawska.pl, wpolityce.pl

Reklama
Reklama
Reklama