Reklama

Przyszło lato, mocne słońce, upały, dlatego bardzo ważna jest właściwa ochrona przed promieniowaniem UV. Dlaczego więc drogeria usuwa kremy do oplania ze swojej oferty? Otóż właśnie z myślą o skutecznej ochronie! Rossmann wycofuje ze sprzedaży wszystkie produkty do opalania, które mają filtr mniejszy niż 10 SPF i apeluje do swoich klientów: - Jedni uważają, że wygrzewanie się na słońcu to samo zdrowie, należy robić to jak najdłużej i jak najczęściej, bez żadnej ochrony. Inni, że słońca należy absolutnie unikać, bo zestarzejesz się w jeden dzień. Jak jest naprawdę? Rossmann troszczy się o swoich klientów i wycofuje ze sprzedaży kremy z filtrami poniżej 10 SPF. Apelujemy: chroń się przed słońcem! - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej sieci.

Reklama

Jak wybrać odpowiedni filtr?

Owszem słońce sprawia, że organizm wydziela więcej endorfin i wspomaga syntezę witaminy D, niestety jednocześnie jest naszym wrogiem. Dermatolodzy wciąż przypominają o szkodliwości promieniowania ultrafioletowego na skórę i zgodnie potwierdzają, że brak ochrony przed słońcem zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory skóry oraz przyspiesza jej starzenie. Ponieważ wiele osób nie wie jak skutecznie chronić skórę, drogeria chce ułatwić to zadanie konsumentom i usuwa z oferty produkty, które tego nie robią. Własciwą ochronę dają nam kremy z faktorem przynajmniej 30 SPF. Warto wiedzieć, że wrażliwa skóra dziecka potrzebuje zdecydowanie większej ochrony przed słońcem.

Krem dla dziecka

Dziecko, które ma ponad 6 miesięcy, przed wyjściem na dwór można smarować specjalnym kremem z filtrem fizycznym (mineralnym). W odróżnieniu od powszechnie używanych filtrów chemicznych tworzy on na skórze powłokę, która nie przepuszcza promieni UV. Ta bariera to efekt działania składników zawartych w kremie przeciwsłonecznym. Są to np. tlenek cynku lub tlenek tytanu (ten ostatni nie jest jednak w 100 proc. skuteczny).

Chroń dziecko skutecznie przed przed promieniami UV

  • Dla malucha najlepszą ochroną przed słońcem jest przebywanie w zacienionych miejscach.
  • W słoneczne dni rozsądnie wybieraj miejsca i godziny spaceru.
  • Noworodka można np. zabierać tam, gdzie jest sporo cienia – spacerować z nim w parku wśród drzew, gdzie promienie słoneczne nie padają bezpośrednio na wózek.
  • W półcieniu warto dodatkowo postawić budkę lub rozłożyć parasolkę przeciwsłoneczną.
  • Podczas upalnych dni lepiej zrezygnować z wychodzenia na dwór między godziną 11.00 a 16.00, kiedy słońce świeci najmocniej.
  • Jeśli dziecko bawi się w ogródku, rozstaw nad miejscem jego zabawy duży parasol lub żagiel przeciwsłoneczny.
  • Podczas jazdy samochodem powieś w oknie roletę przeciwsłoneczną lub przypnij fotelik po stronie, do której nie dociera słońce. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że promienie słoneczne przenikają nawet przez przyciemnianą szybę.
  • Jeśli w domu dziecinne łóżeczko stoi w mocno nasłonecznionej części pokoju, warto przestawić je tam, gdzie zazwyczaj jest cień lub gdy maluch w nim śpi, zasłaniać okna.
Reklama

źródło: mat. prasowe

Reklama
Reklama
Reklama