Inspekcja farmaceutyczna skontrolowała jedną z łódzkich hurtowni leków. Pracownicy hurtowni uciekli w trakcie kontroli! Szczepionki dla dzieci leżały w bałaganie na brudnych podłogach, podczas gdy lodówki stały puste!

Reklama

Inspektorzy alarmują: "Ktoś nie zdaje sobie sprawy, że zaszczepienie dziecka szczepionką, która jest źle przechowywana, może zagrozić jego życiu (...) Te leki mogą nie działać albo nawet szkodzić. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że stosuje lek, który był źle przechowywany" – czytamy wypowiedź inspektora GIF-u dla TOK FM.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Inspektorzy twierdzą, że zdarza im się odkryć podobne nieprawidłowości w innych hurtowniach. Podczas kontroli znajdują niewłaściwie przechowywane leki oraz notoryczny brak niektórych leków wywożonych z kraju. Nieuczciwi właściciele hurtowni zamykają je przed przyjazdem inspektorów, by uniemożliwić im kontrolę, tłumacząc się przy tym losowymi wypadkami zmuszającymi do zamknięcia. W takich sytuacjach osoby kontrolujące stają się bezradne.

Hurtownia w Łodzi została zamknięta. Trwają działania mające na celu ustalenie, dokąd trafiały przechowywane w niej leki.

Zobacz też: Ibuprofen może być niebezpieczny, jeśli podasz go dziecku podczas tej choroby!

Zobacz także
Reklama

Źródło: gazeta.pl

Reklama
Reklama
Reklama