Centrum Zdrowia Dziecka to szpital, w którym tysiące dzieci dostaje szansę na szczęśliwe, dorosłe życie. To miejsce pełne nadziei, która wypełnia korytarze. Jest jednak jeden oddział, w którym zawsze jest smutno, niezależnie od pory roku czy dnia, nawet w Święta – Oddział Dzienny Chemioterapii. Miejsce, w którym każdego tygodnia setka dzieci i nastolatków walczy o życie.

Reklama

Na Facebooku pojawiła się świąteczna akcja, która może, chociaż na chwilę, wprowadzić do tego miejsca radość i dobrą energię. To nie jest kolejna zbiórka pieniędzy – w czasie Świąt najbardziej cieszą prezenty od serca.

Akcja polega na zbieraniu książek, kolorowanek, kosmetyków, lizaków, kredek, przyborów plastycznych i wszystkiego, co może przynieść dzieciom radość (poza pluszakami!). Przeczytajcie, na czym dokładnie polega akcja i nie wahajcie się ani chwili!

Pamiętajcie – każda rodzina ma swoją historię, swoje potwory, z którymi walczy każdego dnia. Potwory dzieci z CZD są często o wiele potężniejsze od tych, z którymi większość z nas zmaga się na co dzień. W szale przedświątecznych przygotowań nie zapomnijcie o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia i odrobiny ciepła.

Zobacz także

Powiedzcie o akcji rodzinie i znajomym, udostępniajcie post na Facebooku. Razem możemy wszystko!

Reklama

Czytaj także: Chore dzieci to wojownicy! Ta kampania nami wstrząsnęła

Reklama
Reklama
Reklama