5-letnia dziewczynka siedzi pod szklaną wanną i patrzy na swojego braciszka, który zaledwie kilka sekund wcześniej przyszedł na świat. Zdaniem fotografki to piękne zdjęcie, które ukazuje pierwsze spotkanie rodzeństwa. Wielu internautów i administratorzy serwisów społecznościowych uznali jednak, że jest ono niestosowne.

Reklama

Dziecko obecne przy porodzie

Gdy już zapadnie decyzja o rodzeństwie dla malucha pojawiają się obawy, jak dziecko sobie poradzi z przyjęciem nowego domownika. Wielu rodziców stara się przygotować starszaka na to spotkanie i pracuje nad tym jeszcze w trakcie ciąży. Chwila, gdy mama idzie do szpitala i wraca z noworodkiem, jest niezwykle ważna i emocjonująca. Pierwsze spotkanie to wyjątkowa chwila, ale niektórzy rodzice idą o krok dalej i pozwalają, by to spotkanie odbyło się w domu, ale niemalże natychmiast po przyjściu na świat noworodka.

Kilkulatek obecny podczas porodu to nadal kontrowersyjny temat. Są rodzice, którzy podczas porodów domowych pozwalają dziecku uczestniczyć w pierwszej fazie porodu. Następnie dzieci dołączają do mamy, dopiero gdy noworodek już leży w ramionach mamy. Czy to dobry pomysł? Zwolennicy tego pomysłu tłumaczą, że to rodzinne wydarzenie i powinni w nim uczestniczyć nie tylko partnerzy, ale i rodzeństwo rodzącego się dziecka.

Czy to czas i miejsce?

Ostatnio zrobiło się głośno o fotografii, na której widać 5-letnią dziewczynkę, która patrzy, jak na świat przychodzi jej młodszy brat. Mama rodzi w szklanej wannie, a dziewczynka ogląda cały poród. W sieci zawrzało. Wielu internautów uznało zdjęcie za niestosowne, a administratorzy Facebooka i Instagrama natychmiast usunęli fotografię z sieci.

Rozgorzała także dyskusja na temat obecności dziecka podczas porodu. Przecież ból, jakiego doznaje matka, może być szokujący i trudny do zrozumienia przez dziecko. Wiele osób miało wątpliwości, czy uświadamianie tak małego dziecka to dobry pomysł.

Zobacz także

Znaleźli się i tacy, którzy bronili pomysłu. Ich zdaniem poród to zupełnie naturalną rzecz i jeśli tak go się będzie traktować, to dziecko tak do tego podejdzie. Sama autorka zdjęcia Marijke Thoen uważa, że to najlepsze zdjęcie w jej 10-letniej karierze pokazujące po prostu piękne spotkanie starszej siostry i małego braciszka.

Źródło: huffingtonpost.co.uk

Dziecko obecne przy porodzie? Napiszcie w komentarzach, co sądzicie na ten temat.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama